Duyuru

Collapse
No announcement yet.

HB OPC ARAP FARKI İLE "araç tanıtımı"

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• HB OPC ARAP FARKI İLE "araç tanıtımı"

Araç tanıtımı diye özellikle belirttim yoksa Arap ve Araba aynı cümle içinde kullanılınca akla doğru düzgün şeyler gelmiyor ihihi

https://www.youtube.com/watch?v=UGeChudzuzo

(2009) 1.6 Turbo Cosmo Spor Tourer >>> (2012) 1.4 Turbo Edition Elegance Yeni Stil Sunroof >>> (2015) 1.4 Turbo Edition Elegance Sunroof Orginal LPG power

Ynt: HB OPC ARAP FARKI İLE "araç tanıtımı"

ARtık petrol zengini bir ülkede V6 mı tanıtıyorlardır kim bilir?
    CARRARO 806 ELITE HD - SHIMANO ALTUS M310 - SHIMANO TOURNEY TX51 - SHIMANO M355 HİDROLİK DİSK -
    SHIMANO ALTUS M310 3X8 - ALÜMİNYUM 1.1/8″ YARI ENTEGRE

Yorum

Seyyara maşallah.
      http://www.imgim.com/e85671e9-558c-4412-92af-c591def396ba.jpg

Ellere yar oldu
      2.0 CDTI
      Cosmo,sunroof,dvd800+interface,flexride,bej deri

5.25 Xdrive ///M(azot) Power

Yorum

Opc'lerde gösterge kısmındaki ekran daha mı büyük?
        ahlaksızla birlikte yaşayacağına YİĞİTLE ÖLÜME GİT

Yorum

Değişik bir anlatım olmuş

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

Yaz başında dubai,ye gittim..Burda bildiğimiz,gördüğümüz arabaların % 90,ı orda yok..Video da olsa orda opel insignia görmek ilginç geldi..
            Not..Oradayken kendi arabanızdan soğuyorsunuz :-)

Yorum

Motora da arap yağı koyuyorlardır hehehe
              CARRARO 806 ELITE HD - SHIMANO ALTUS M310 - SHIMANO TOURNEY TX51 - SHIMANO M355 HİDROLİK DİSK -
              SHIMANO ALTUS M310 3X8 - ALÜMİNYUM 1.1/8″ YARI ENTEGRE

Yorum

Arap yağı da mı varmış. Arap sabunu biliyordum ama yağı yeni duydum
                2011 1.6 T Cosmo Sports Tourer

Yorum

Dubai'de Bizim arabaları taksi diye bile kullanmazlar. Bir tane bile Opel gördüğümü hatırlamıyorum o yüzden bu videoya çok şaşırdım. Bu tanıtımın bizdeki karşılığı aşağı yukarı Fiat Bis tanıtımına denk geliyor. Niyetim gömmek değil ama giden bilir Dubai herhangi bir Arap şehri değildir, polis arabası olarak Lambo, Ferrari, Porche falan kullanıyo adamlar. Italya'da benzinlikte görüp çektiğim Dubai plakalı arabaların videosu altta. Bakıma gelmişlerdi yanlış hatırlamıyosam. Her polis arabası Lambo demiyorum tabi ki ama seviyenin çok yukarda olduğunu anlatmaya çalışıyorum. Dubai'de bir sene yaşayıp gelin TR'ye Insignia'ya binerken eşşeğe biner gibi hissederseniz.

Şöyle bir ip ucu vereyim, TR'ye getiremedikleri 3,0 - 3,5 V6 Camry'i orda taksi diye kullanıyolar. Tüm taksiler aynı, hepsi otomatik. Bir de bir tık daha pahalı olanlar var bazıları şöförlü, onlar da genelde Merso. Çok da pahalı da değil aslında.

Video şu;

https://youtu.be/M0zrUGRBqOs

2009 - Cosmo - 2.0 CDTI 160 HP - Flexride - Sunroof - Piyano Lake - Infinity Ses - Spor Deri Koltuklar - BlackVue Cams - DVD 800 - Lite Body Kit - OPC Pedallar ve Sinyal Çerçeveleri - Ayna Altı Işıklandırması - 245-40-19 Lastikler Yazlık: Michelin PSS ve PS3 + Kışlık: Kumho KW27 ve Pirelli Sottozero

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Flesius
                    Dubai'de Bizim arabaları taksi diye bile kullanmazlar. Bir tane bile Opel gördüğümü hatırlamıyorum o yüzden bu videoya çok şaşırdım. Bu tanıtımın bizdeki karşılığı aşağı yukarı Fiat Bis tanıtımına denk geliyor. Niyetim gömmek değil ama giden bilir Dubai herhangi bir Arap şehri değildir, polis arabası olarak Lambo, Ferrari, Porche falan kullanıyo adamlar. Italya'da benzinlikte görüp çektiğim Dubai plakalı arabaların videosu altta. Bakıma gelmişlerdi yanlış hatırlamıyosam. Her polis arabası Lambo demiyorum tabi ki ama seviyenin çok yukarda olduğunu anlatmaya çalışıyorum. Dubai'de bir sene yaşayıp gelin TR'ye Insignia'ya binerken eşşeğe biner gibi hissederseniz.

Şöyle bir ip ucu vereyim, TR'ye getiremedikleri 3,0 - 3,5 V6 Camry'i orda taksi diye kullanıyolar. Tüm taksiler aynı, hepsi otomatik. Bir de bir tık daha pahalı olanlar var bazıları şöförlü, onlar da genelde Merso. Çok da pahalı da değil aslında.

Video şu;

https://youtu.be/M0zrUGRBqOs

En son polis arabası olarak BUGATTİ alındı..

Yorum

Dubaide bizim gibi hız sınırı 120 mi Ve amacı trafik düzeninden ziyade vatandaşa cezayı nasıl keserim diyen bir yönetim var mı?
                      "Herşeyi Senin için yarattım diyen" RABBİNE, "Herşeyden senin için vazgeçtim" diyebilmektir AŞK.

Yorum

Hız sınırı çok çabuk değiskenlik gösteriyor..Ama 8 şeritli otobanda dahi yanılmıyorsam 120 idi..2 hafta orada kaldık ve bu kadar güçlü arabalar olmasına rağmen ben hiç trafik kazası görmedim..Çok fazla araba olmasına rağmen yoğun trafiklede karşılaşmadım..Cezalar çok caydırıcı..Çok fazla kamera var..Anında ceza geliyor..Örneğin bizi iki konuda uyarmışlardı..Bir kesinlikle alkollü araba kullanmayın..İki sakın yakıtsız kalıp yolda kalmayın..Kısaca herşey düzenli ve güvenli trafik için.....
                        Not..Bizde ki gibi öküzce egzos sesi de yok..Korna da yok..

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Oguz_75
                          Dubaide bizim gibi hız sınırı 120 mi Ve amacı trafik düzeninden ziyade vatandaşa cezayı nasıl keserim diyen bir yönetim var mı?
                          Ben kuralı koyarım uymayanı yakarım mantığı var. Arkadaşların da belirttiği gibi Avrupa'da bile eşine zor rastlanır bir düzen hakim. Sebebini bilmiyorum, ceza korkusu mu yoksa eğitim seviyesinin yüksekliği mi??? Bangladeş'ten bilmem nerden abuk subuk ülkelerden insanlar gelip taksi şöförlüğü yapıyorlar atıyorum 10 ay. Sonra 2 ay gidip ailelerini görüp geliyolar. Benim şöförlerle yaptığım ileri İngilizce sohbetlerden anlayabildiğim bu İngilizceler berbat çünkü. Hele Hintliler, öffffff öf... Dolayısıyla trafiğin düzenli oluşunun eğitim seviyesiyle ilgisi olduğunu sanmıyorum. Cezaların caydırıcı olması en önemli faktör olabilir ancak şu da var ki hiç bir yerde abuk subuk bir trafik olayı görmedim ben. Yani cezadan korkar ama ceza yemiyeceğini bildiği yerde gazlama, frenleme envai çeşit kroluk yaparfakat orda bu da yok. Yani bana hiç denk gelmedi. Yol vermeme tartışması, kornalaşma, biri sırada beklerken öne geçip dalmaya çalışma vs. gibi ceza konusu olmayan ama terbiyesizlik ve krolukla doğrudan alakalı şeyler de görmedim. Gayet efendi sürücüler hepsi.
                          Sebebi nedir bilmiyorum ama son derece gelişmiş bir dünya şehridir orası. Vize zaten sorun değil, imkanı olan mutlaka görmeli, şaşırmalı, aşık olmalı, gelmeli He tabi bir de bolca elektronik ve saat alamalı ihihi
                          2009 - Cosmo - 2.0 CDTI 160 HP - Flexride - Sunroof - Piyano Lake - Infinity Ses - Spor Deri Koltuklar - BlackVue Cams - DVD 800 - Lite Body Kit - OPC Pedallar ve Sinyal Çerçeveleri - Ayna Altı Işıklandırması - 245-40-19 Lastikler Yazlık: Michelin PSS ve PS3 + Kışlık: Kumho KW27 ve Pirelli Sottozero

Yorum

İşleniyor...
                          X