Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Afyonda muhimmat deposunda patlama!!!

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

Ynt: Afyonda muhimmat deposunda patlama!!!

Olayla ilgili hükümet cephesinden açıklamaları Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu yaptı:

-Eroğlu "Olay terör saldırısı değil. Hindistan, Pakistan'da sıkça yaşanan olaylar gibi bir olaydır. Bir el bombasının yere düşmesi sonucu meydana gelmiş" dedi.

Bakın bu olay Hindistan ve Pakistan'da da sıkça yaşanıyormuş. Artık rahatlayıp bu konuyu da gündem yapmayabiliriz böylece. Sağolun bakanım, genelkurmay başkanım, başbakanım.
    Opel Insignia 1.4 140HP Edition Elegance  - 2012
    VW Touareg 3.0 V6 TDI Bluemotion - 2013

Yorum

Orjinal yazı sahibi: laserion
      Olayla ilgili hükümet cephesinden açıklamaları Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu yaptı:

-Eroğlu "Olay terör saldırısı değil. Hindistan, Pakistan'da sıkça yaşanan olaylar gibi bir olaydır. Bir el bombasının yere düşmesi sonucu meydana gelmiş" dedi.

Bakın bu olay Hindistan ve Pakistan'da da sıkça yaşanıyormuş. Artık rahatlayıp bu konuyu da gündem yapmayabiliriz böylece. Sağolun bakanım, genelkurmay başkanım, başbakanım.
      +1000 katiliyorum
      25 sehit olunca ornekleme Pakistan ya da Hindistandan
      Allah gostermesin daha cok olursa ornekleme Amerika ya da İngiltereden gelir
      Gelir gelir de giden nasil geri gelir
      Secim tarihi degil ki bu sar ileri geri
      1945 de 145 Azeri gocmeni geri iade edip
      Ettigi icin dayanamayan ve intihar ettigi one surulen komutandan
      Biraz ders alsak mi ?

Yorum

ben kaza olduğuna inanmıyorum el bombası pimi okadar kolay hemen yere düşünce açılacak birşey değil

Yorum

artık bu haberleri midelerimiz kaldırmıyor, Allah inşallah bu ve bunun gibi olayları bir daha göstermesin, 25 tane ''Mehmed''imize de Allah rahmet eylesin, şefaatlerine nail eylesin...

Yorum

tabii ki herşey ile ilgili herkesin bir yorumu olabilir ancak ben bunun kaza olduğuna hiç mi hiç inanmıyorum...
            1- El bombasını uçaktan atsan pimi çekilmezse patlamaz.Bunu ben değil uzmanları söylüyor..
            2- İkincisi şeytanın avukatlığını yapmak olacak ama şehitlerin memleketlerine bakınız...Bu benim tarzım değil ancak haritaya bakınca çok kolay bu yorumu yapabiliyor insan... maad maad maad maad maad maad maad maad maad maad maad maad yani patlama önceden birileri tarafından planlanmış ve bölgecilik yapılmış olabilir..
            Tabii burda ince bir nüans var benim çok sevdiğim vatanına milletine bağlı o yöreden çok arkadaşım var ancak bazı şeyleri de göz ardı etmemek gerekiyor ki desteğin çoğuda o bölgede......
            Çünkü askerliklerini yapanlar bilirler içimizde çok sayıda ne olduğunu bilmediğimiz ve devlet düşmanı da var.......
            BUNLAR BENİM DÜŞÜNCELERİM VE KİMSEYİ DİREKT SUÇLAMAK GİBİ BİR NİYET YOK ANCAK BUNLARIN HEPSİNİN AYNI ZAMANA DENK GELME OLASIĞINI FEN BİLİMİ OKUMUŞ BİR İNSAN OLARAK ÇOK KOLAY GÖRMÜYORUM.SAYGILAR SEVGİLER

Yorum

bu ülkede acemi askerin eline pimi çekilmiş el bombası verip 4 askerimi göz göre göre sehit eden komutanlar var bence bu iştede bir gariplik var
              Yeni i30 style 1.6 crdi beyaz

Yorum

Ömer kardeşim ben de onu diyorum bir gariplik var!!!! ANCAK OLAYA FARKLI AÇIDAN BAKIYORUZ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!bU OLAYIN KAZA OLMA İHTİMALİ HATTA EL BOMBASINDAN OLMA İHTİMALİ ÇOK DÜŞÜK OLSA GEREK!!! BASKIYA BASILACAK ARDINDAN PİMİ ÇEKİLECEK VE BOMBA KAZA İLE PATLAYACAK VE DE BÜTÜN KALABALIK ORDA OLACAK !!!!!!!!!!!!!!!!!!!BANA UYMUYOR BU TEORİ DOSTLAR

Yorum

*Bu kaza olabilir mi? Kaza olma ihtimali olmama ihtimaline karşı çok düşük. Çünkü askeri mühimmat darbelere dirençli imal edilir. Bunlar sandıklar içindedir. El bombaları tek taşınmaz, sandıklar içindedir.

*Bu mühimmat düşmekle patlamaz.

*El bombaları fünye ve bomba ayrı olarak bulunur. Patlaması için fünye ile bombanın birleştirilmesi gerekir. Bunlar ambalajlar içindedir. Haliyle böyle bir patlama olmaz. Kazaysa bu akıl almaz bir kaza...

*Açıkça söylüyorum 21.15'te bu patlamanın, kabul edilebilir bir tarafı yok. O saatte sayım olmaz. Bunu hiçbir asker kabul edemez. Savaşın ortasında değiliz ki, neden gece yapalım bunu. Şırnak'ta olsa çatışma varken olsa anlarım. Ama Afyon'dasınız. Gece görüş koşulları bu kadar sınırlı. Bunun hiçbir açıklaması yok.

*Burası en üst düzeydeki depodur. Sadece uzmanlar bulunur. Er bulunmaz.

*Sıradan herhangi bir asker bile bu saatte 21.15'te bunun yapılmayacağını bilir. Çünkü gece burada suni aydınlatma yapmak gerekir. Savaşın içinde değilken acil olarak niye gece sayım yapılsın.

*25 şehit var. Gece, karanlıkta, dar bir alanda 25 asker biradadaysa buna kaza denemez.
                  Bu kadar sayıda insan gece mühimmat elden geçeriyorsa bunun kabulu mümkün değil.

*Kaza mı değil mi? PKK yapmadı diyemeyiz tıpkı kaza değil diyemeyeceğimiz gibi.
                  ARKADAŞLAR BU İFADELER BİZE AİT DEĞİL....BU İŞLERİ EN İYİ BİLEN YETKİLİ BİR ASKERE AİT!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! maad maad maad maad maad maad maad maad maad maad maad maad maad maad maad maad maad maad maad maad maad maad maad maad maad maad
                  BU ARADA OLAY KOCATEPEDE OLUYOR VE KOCATEPE YANIYOR!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Yorum

Soylenenlere gore el bombalari ve funyeler depoda birada bulundurulmuyormus
                    Acaba bombalar ve funyeler nasil bir araya geldi once bunu bir sormak lazim uzmanlarin
                    Dedigine gorefunyesiz el bombasi tastan farksizmis

Yorum

Bu depolar iglo tipi mühimmat deposuymuş. O kadar güvenliymiş ki içerisinde elektrik tesisatı bile olmazmış. Buna göre askerler karanlıkta sayım yapıyormuş. Böyle saçmalıklar zaten ya türkiyede, ya hindistanda olur. Bu arada o zatın neden orman bakanı olduğunu da anladık.

Yorum

Genelkurmay Başkanı ilk kez konuştu

Gazetecilerin kışladaki incelemelerini sorması üzerine Orgeneral Özel, "Konuşmayacağım. Hiçbir şey konuşmayacağım. Ortada her şey" dedi.

GK başkanının yaptığı yorum, hayatında eline oyuncak tabanca dahi almamış adamın yapacağı yorumdan öteye gidemiyor. İşinin ehli bir komutan belli ki tabi burda söz konusu olan iş askerlik değil.
                        Opel Insignia 1.4 140HP Edition Elegance  - 2012
                        VW Touareg 3.0 V6 TDI Bluemotion - 2013

Yorum

Belli ki bildikleri var da söyleyemiyor...yazık bu ülkemin insanına yazık!!!! İnsan hayatı bu kadar ucuz olmamalı!!!!!!!!!!!!!!!!

Yorum

Yılmaz Özdil'in Mühim'mat başlıklı yazısı bu konuda farklı bir bakış açısı ortaya koymus, Onat'ın yazılarını görünce iş dönüp dolaşıp oraya geliyor...

Yorum

25 tane canimiz, kanimiz mehmedimiz gitmis , donemin genel kurmay baskani ve donemin valisi arasinda hali vErme merasimi var Afyonda!!!!!! YA DOSTLAR BİRİ BENİ SALLASİN VE UYKUDASİN UYAN DESİN!!!!! YA BUNLAR BİZLE DALGA Mİ GECİYOR!!!!! YA İNANAMİYORUM HERİFLERİN BİR FOLKLOR GOSTERİSİ YAPMADİGİ KALMİS!!!!! BİR ANDA 2 RUTBE ALİP ONUNDEKİ ASKERLER GENERALLER İCERİYE ATİLİP GENEL KURMAY BASKANİ OLMAK VE BU DONEMDE VALİ OLMAK BU OLSA GEREK!!!!!! SAKİN KİMSE CİKİP DA NE VAR BUNDA DEYİP DONEMİ SAVUNMAYA KALKMASİN!!! BU SEFER GERCEKTEN YETER DİYECEGİM!!!!! MİLLET NE OLUYOR YA!!!! BİRi BİZİMLE DALGA GECİYOR VEYA BİZ GERCEKTEN GAZ YİYORUZ VE TEPKİ VERİYRUZ!!!!BAKALİM GORECEGİZ BUNLARDAN HANGİSİ????????

Yorum

İşleniyor...
                              X