Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Ramazan Ayına Dair Herşey...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Ramazan Ayına Dair Herşey...

Arkadaşlar, malumunuz bu gece ilk teravih namazı kılınıyor ve Ramazan ayına giriyoruz.Klasiktir Hoş Geldin Ya Şehr-i Ramazan diyoruz,
    umarım Ramazan ayı da bize hoşa geldim hoş buldum diyecektir.Bu mubarek ayı en güzel şekilde geçirip hakkımızda hayırlara vesile olmasını diliyorum.

Düşündüm ki, Ramazan ayına ait bir konu başlığımız olsun ve daha önceki Ramazan'larda ve bu Ramazan'da yaşadığımız güzellikleri,
    maneviyetları,hoşlukları,acıkıp susamamızı,iftarda yaşadıklarımızı,sahuru kaçırmamızı,teravihi...vs olayları buradan paylaşalım.

Ynt: Ramazan Ayına Dair Herşey...

Evet ilk etkinliği buradan yazalım o zaman bu akşam her zamanki gibi Kağıthane Barbisosta buluşulup 2012 yılının ilk Teravih Namazını kılmaya gideceğiz tüm istanbullu üyelerimiz davetlidir diğer illerdeki arkadaşlarda bekliyoruz

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

evet arkadaslar hep beraber teravıdeyız

Hoş Geldin Ya Şehr-i Ramazan

ORJİNAL F10 MSPORT

Yorum

Hoş Geldin Ya Şehr-i Ramazan....

Yorum

Orjinal yazı sahibi: tozse
          Arkadaşlar, malumunuz bu gece ilk teravih namazı kılınıyor ve Ramazan ayına giriyoruz.Klasiktir Hoş Geldin Ya Şehr-i Ramazan diyoruz,
          umarım Ramazan ayı da bize hoşa geldim hoş buldum diyecektir.Bu mubarek ayı en güzel şekilde geçirip hakkımızda hayırlara vesile olmasını diliyorum.

Düşündüm ki, Ramazan ayına ait bir konu başlığımız olsun ve daha önceki Ramazanlarda ve bu Ramazanda yaşadığımız güzellikleri,
          maneviyetları,hoşlukları,acıkıp susamamızı,iftarda yaşadıklarımızı,sahuru kaçırmamızı,teravihi...vs olayları buradan paylaşalım.
          amiin, Allah bütün dualarımızı kabul etsin, Ramazan ayını inşallah en güzel şekilde değerlendirmeyi nasip etsin...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: FacomX
            Evet ilk etkinliği buradan yazalım o zaman bu akşam her zamanki gibi Kağıthane Barbisosta buluşulup 2012 yılının ilk Teravih Namazını kılmaya gideceğiz tüm istanbullu üyelerimiz davetlidir diğer illerdeki arkadaşlarda bekliyoruz
            Teravih namazıyla kalmaz biraz sonrası da olur bir de köprü trafiği eve geldikten sonra sahur,sabah namazı derken işe gitme zamanı gelmiş olacak.
            Çok uykusuz kalırım ve benim için çok yorucu olur.Bu durum sadece benim için değil çoğumuz için de geçerlidir.
            Ama birgün sonrası iş olmayan Cumartesi akşamı Teravih Namazlarını buluşarak beraber kılabiliriz.
            Yani teklifim Ramazan ayına özel Perşembe gününe ek olarak Cumartesi geceleri Teravih için buluşmak.

Yorum

herkese hayırlı ramazanlar.
                 2012 1,3 ASTRA J BEYAZ

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Erhktn
                evet arkadaslar hep beraber teravıdeyız

Hoş Geldin Ya Şehr-i Ramazan
                YA ALLAH , abi sen bu gazla 30 gün boyunca teravih kaçırmazsın
                www.facebook.com/mstfkls

Yorum

Orjinal yazı sahibi: 35OFT23
                  Orjinal yazı sahibi: tozse
                  [b]
                  amiin, Allah bütün dualarımızı kabul etsin, Ramazan ayını inşallah en güzel şekilde değerlendirmeyi nasip etsin...
                  Eyvallah, bu dualar sayesinde Ramazan = Pide olmanın dışına çıkacağız İnşaAllah.

Yorum

o zman sımdıden Allah kabul etsın abılerım kardeslerım herkeslere hayırlı ramazanlar

Yorum

Afiyet olsun İstanbul için son 15 dk.

Yorum

Selmân-ı Fârisî (r.a.) anlatıyor:

Resul-i Ekrem Efendimiz Aleyhissalâtü Vesselam Şaban ayının son günlerinde bize irad ettiği bir hutbede şöyle buyurdu:
                        "Ey insanlar büyük ve mübarek bir ay yaklaştı, gölgesi başınızın üstüne düştü. Bu öyle bir aydır ki, içinde bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesi vardır. Allah o mübarek ayın gündüzlerinde orucu farz, gecelerinde nafile namazı meşru kıldı. Bu ayda küçük büyük bir hayır yapan insan, başka aylarda bir farz eda etmiş gibi sevap alır.

Bu ayda bir farzı yapmak, başka aylarda yetmiş farz yerine geçer.
                        Bu ay Allah için açlık ve susuzluğun, taat ve ibadetin meşakkatlerine sabır ve tahammül ayıdır. Sabrın karşılığı da Cennettir.

Yorum

Tüm arkadaşlarmın Ramazan-ı Şeriflerini tebrikediyorum. Cenab-ı Mevla yaptığınız ve yapacağınız bütün hayır ve hasenatı izzet-i dergahında kabul eylesin. Siz ve tüm sevdikleriniz için hayır, bereket ve sürura vesile olsun. Sizleri ve bizleri ve tüm sevdiklerimizi cennetül firdevste Cemalullâh ile müşerref eylesin. (amin)
                          MEN AMENE BİL KADER EMİN-E MİNEL KEDER.

Yâ Rab! Garibem, bîkesem, zaîfem, nâtüvanem, alîlem, âcizem, ihtiyarem, 
Bî-ihtiyarem, el'aman gûyem, afv cûyem, meded hâhem zidergâhet İlahî!

Yorum

Amin

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

Ramazan manilerimizden iki dörtlük.

Ramazan’ım merhaba
                              Bizlere verdin sefâ
                              Rabbimize hamdolsun
                              Her nefeste bin defa.

Secdeye varan başla
                              Gözlerden akan yaşla
                              Müslüman arkadaşla
                              Ne güzeldir Ramazan.

Yorum