Duyuru

Collapse
No announcement yet.

1 ay sonra sıfır araçlar geliyor ozaman görücem sizi :)

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• 1 ay sonra sıfır araçlar geliyor ozaman görücem sizi :)

Merhaba Saygı değer Ağabeylerim kardeşlerim.
    Memleketimiz de Ekonomik daralma var, Alım gücü düştü. Fakat garip 0 araç yok satıyor. Piyasada araba kalmadı.
    Hal böyle olunca 2. el piyasası sıfır araç fiyatlarının üstünde.
    Hangi marka aklınıza geliyor ise hiç birinde araç yok. Bende arabasız kaldım
    Şimdi konuya gelmek gerekir ise.
    sıfır excellence insignia 2019 sıfır dolu bir araç satış fiyatı 255,000 TL.
    malum siteden satış rakamlarına bakıyorum hepsi uçmuş. 2017 30k 'da olan arabaya 260,000 istiyor
    ve buna benzer çok ilan var. unutmayın 1 ay sonra araçlar geldiğinde elinizde patlayacak ozaman ağlanmayın sızlanmayın benden demesi.
    Bu insignia için değil diğer markalar da öyle.
    Araç bulamayınca gözümü karartıp Yeni E200 1.6 dizel 160hp alayım dedim. Dediğim ile kaldım.
    800 kişi sırada bekliyormuş ))))))
    Neyse işin özeti Memleketim de kriz yok. Kriz var diyen yalan söyler

Offf offf
    34HZD10

Yorum

, konuyu çok güzel özetlemişsin, anlatmaya gerek yok görüyorsunuz ihihi
      2011 MODEL ,1.6T 180hp, DVD800

Yorum

Bayii'lerde araç yok diyorsunuz olabilir zira satış az olacak diye çok az araç getirdiler o yüzden kalmaması gayet doğal, 85 milyonluk bir toplum için, getirilen 300-500 aracın satılmış olması bir zenginlik göstergesi değil, tersine hep belirli bir kesimin araç aldığını gösteriyor.

Türkiye ile aynı nüfusa sahip Almanya'da AYLIK otomobil satışı ülkemizdeki yaklaşık yıllık satış kadar ! Başka birşey söylemeye gerek var mı bilemiyorum...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: yusuf View Post
          Merhaba Saygı değer Ağabeylerim kardeşlerim.
          Şimdi konuya gelmek gerekir ise.
          sıfır excellence insignia 2019 sıfır dolu bir araç satış fiyatı 255,000 TL.
          malum siteden satış rakamlarına bakıyorum hepsi uçmuş. 2017 30k 'da olan arabaya 260,000 istiyor
          Yusuf Bey kardeşim , ayı 'kırk hikaye bilirmiş, kırkı da ahlat üstüne' diye bir tekerleme vardır.
          İşte o misal ben de son on yıl içinde yedi kere satıp sekiz kere aldığım insigniayı biliyorum,
          öteki markalarla hiç ilgilenmedim, bilmiyorum. İnsignia üzerine konuşacağım.
          İkinci elde fiyatların biraz yüksek olduğu doğru.Yalnız, bu konuda tecrübe ile edindiğim bilgi şudur ki
          isteyene değil verene bakılıyor. Sözünü ettiğiniz 260 bin istenilen araba iki yüz altmış sene
          sonra ancak alıcı bulur

2018 Exclusive var , 22 bin km , 256 bin isteniyor , 235-240 bine alıcı bulsa verirler.

Sıfır araç yokluğunun birkaç sebebi var, üretici piyasalar Fransa-Almanya 25 Aralık tarihinde
          Christmas Bayramı kutlamasına başladılar, fabrikalar kapalı, üretim yok.

Diğer bir etken eskiden kasım-aralık aylarında ithal edilen araçlar bir sonraki yılın model yılı
          verilerek satılıyordu. Bu durum yetkili satıcılar için bir avantajdı, getirdiği arabayı yıl bitmeden
          satamasa bile gelecek yılın model yılını vererek satabiliyordu.

Şimdi ise takvim yılı bitmeden gelen bütün arabalar o yılın modeli oluyor. Yetkili satıcılar hem
          satış güçlüğü hem de bu yeni uygulamayı göz önüne alarak (yıl sonu yaklaşmış olduğu için)
          elimizde kalır korkusu ile sınırlı sayıda araç getiriyorlar. Çünkü , 2017 Kasım ayında gelip de
          2018 Mayıs ayına kadar satılmayan araçlar oldu.

Ülkede kriz var , yatırım yok , biz sektör itibarıyla sanayi yatırımlarının nabzını tutma avan-
          tajına sahip olduğumuz için bunu yakından müşahede edebiliyoruz. 2018 yılı ciromuz 2017
          yılının yarısı kadardı, 2019 ciromuz ise 2018 cirosunun yarısı kadar ancak oldu. 2020 yılı
          daha da kötü olacak Dünyanın sayılı rüzgar türbini üreticilerinden birisi 3500 çalışanının
          işine son verdi , bu sayının daha da artabileceği söyleniyor.

Bu şirket tarihinde hiç vermediği kadar batağı son iki yılda verdi , kriz var var ,
          yok dersek gerçeğe göz kapatmış oluruz.

Yorum

Piyasanın değerlendirmesine göre battık bittik mahvolduk ama araba piyasasına göre baktığımızda bir çok lüks araçta ciddi ön sipariş var geçen seneki krizden dolayı ithalatçılar yeterince araç çekmediler ama hata yapmışlar gibi gözüküyor araçlar yok satıyor kapanın elinde kalıyor ağlasak mı gülsek mi bilemedim

Allah sonumuz hayır eylesin

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Şaman TÜRKSOY View Post

Yusuf Bey kardeşim , ayı 'kırk hikaye bilirmiş, kırkı da ahlat üstüne' diye bir tekerleme vardır.
              İşte o misal ben de son on yıl içinde yedi kere satıp sekiz kere aldığım insigniayı biliyorum,
              öteki markalarla hiç ilgilenmedim, bilmiyorum. İnsignia üzerine konuşacağım.
              İkinci elde fiyatların biraz yüksek olduğu doğru.Yalnız, bu konuda tecrübe ile edindiğim bilgi şudur ki
              isteyene değil verene bakılıyor. Sözünü ettiğiniz 260 bin istenilen araba iki yüz altmış sene
              sonra ancak alıcı bulur

2018 Exclusive var , 22 bin km , 256 bin isteniyor , 235-240 bine alıcı bulsa verirler.

Sıfır araç yokluğunun birkaç sebebi var, üretici piyasalar Fransa-Almanya 25 Aralık tarihinde
              Christmas Bayramı kutlamasına başladılar, fabrikalar kapalı, üretim yok.

Diğer bir etken eskiden kasım-aralık aylarında ithal edilen araçlar bir sonraki yılın model yılı
              verilerek satılıyordu. Bu durum yetkili satıcılar için bir avantajdı, getirdiği arabayı yıl bitmeden
              satamasa bile gelecek yılın model yılını vererek satabiliyordu.

Şimdi ise takvim yılı bitmeden gelen bütün arabalar o yılın modeli oluyor. Yetkili satıcılar hem
              satış güçlüğü hem de bu yeni uygulamayı göz önüne alarak (yıl sonu yaklaşmış olduğu için)
              elimizde kalır korkusu ile sınırlı sayıda araç getiriyorlar. Çünkü , 2017 Kasım ayında gelip de
              2018 Mayıs ayına kadar satılmayan araçlar oldu.

Ülkede kriz var , yatırım yok , biz sektör itibarıyla sanayi yatırımlarının nabzını tutma avan-
              tajına sahip olduğumuz için bunu yakından müşahede edebiliyoruz. 2018 yılı ciromuz 2017
              yılının yarısı kadardı, 2019 ciromuz ise 2018 cirosunun yarısı kadar ancak oldu. 2020 yılı
              daha da kötü olacak Dünyanın sayılı rüzgar türbini üreticilerinden birisi 3500 çalışanının
              işine son verdi , bu sayının daha da artabileceği söyleniyor.

Bu şirket tarihinde hiç vermediği kadar batağı son iki yılda verdi , kriz var var ,
              yok dersek gerçeğe göz kapatmış oluruz.
              Necmettin Ağabeyim en fazla 3-4 ay sonra sıfır araç ve ikinci el piyasasını göreceğiz Müşteri bulmak için can atacaklar.

Yorum

Komserimde hazır araba vardı beyim bidaha mı konuşsan

Yorum

Yusuf kardeşim sorunun sebebi şu:
                  Bayiler yıllık sipariş verebiliyor. Üretici firma, bayi araç talep etti diye ekstra bir şey yapmıyor.
                  1 ay sonra gelecek ola nsıfır araçlar da sıfır fiyatı şişirilmiş ve ekstra pahalı gelecek.
                  Turkiyedekj tüketici fiyata bakmıyor. Kredi onaylanip aylik olarak ödeyebiliyor mu bakıyor.
                  Boyle de bir ülkeyiz. Maalesef değer sistemimiz farklı çalışıyor. Umarım sen haklı çıkarsın. Durum bu !?
                  Insignia Editition Elegance - 18" jant Teknik gri

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ercan çalış View Post
                    Komserimde hazır araba vardı beyim bidaha mı konuşsan
                    Beyim Ben teklif ettim. Peşin satan moduna girdi. Bedava verse üstüne para verse kapımın önüne koymam bitti o iş
                    Son düzenleme: yusuf; 03.01.2020, 11:22.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: zeytin View Post
                      Yusuf kardeşim sorunun sebebi şu:
                      Bayiler yıllık sipariş verebiliyor. Üretici firma, bayi araç talep etti diye ekstra bir şey yapmıyor.
                      1 ay sonra gelecek ola nsıfır araçlar da sıfır fiyatı şişirilmiş ve ekstra pahalı gelecek.
                      Turkiyedekj tüketici fiyata bakmıyor. Kredi onaylanip aylik olarak ödeyebiliyor mu bakıyor.
                      Boyle de bir ülkeyiz. Maalesef değer sistemimiz farklı çalışıyor. Umarım sen haklı çıkarsın. Durum bu !?
                      Nurettin abi aynen her satırında haklılık payın var.
                      Ama gerçekler de var. Ekonomi düzenimiz malesef kırılgan Döviz artışı ister istemez olacaktır.
                      2020 1. ve 2. çeyrek de gündem yoğun. Kanal istanbul,Libya,Trump ve en önemlisi erken seçim.
                      Ben buraya imzamı bırakıyorum. bayilerde 2. elde araba satmak için çok müşteri beklerler.
                      Saygılarımla Nurettin abim

Yorum

Bayilerde arac yok hangi araca baksan yok satiyor. Arac almak icin birak pazarlik etmeyi, gemide kapora iptali arac buldumu millet havada kapiyor.

1 aydir c5 aircros alma arafesindeyim. Yok fiyat garantisi veremem, yok istedigin renk gemide yok vs. bu araci beklemeye aldim.
                        Malum sitede sifiri 205 olan aircrosa 2. elde 235 yazmislar. Bakabilirsiniz.
                        Yusuf kardesim subatta otv indirim tesvigi gelecek diye biseyler duyduk. Sende var mi boyle duyumlar? Bekliyoz madem umutlu bekleyelim.
                        Son düzenleme: gezgin_insignia; 04.01.2020, 04:52.
                        Öfke Gelir Göz Kararır, Öfke Gider Yüz Kızarır...

Yorum

Peki sonuç ne oldu insignia ise fotoları görelim

1.4 T EDİTİON ELEGANCE + AFL+18 jant +NAVİ+sprintbooster+ses sistemi+opc sinyal çerçeveleri+turn push+kaliperler app +full led aydınlatma... vs..

Yorum

Orjinal yazı sahibi: insgna44 View Post
                            Peki sonuç ne oldu insignia ise fotoları görelim
                            yusuf abi profiline yazmış abi

bu arada 1 ay sonra gelecek arabalar bir türlü gelemedi
                            InsigniaTEAM

Yorum

Orjinal yazı sahibi: cagri View Post

yusuf abi profiline yazmış abi

bu arada 1 ay sonra gelecek arabalar bir türlü gelemedi
                              Ona bakmamışım.. hayırlı olsun.. O 1 ay a neler oldu neler..

1.4 T EDİTİON ELEGANCE + AFL+18 jant +NAVİ+sprintbooster+ses sistemi+opc sinyal çerçeveleri+turn push+kaliperler app +full led aydınlatma... vs..

Yorum

İşleniyor...
                              X