Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Kaza-pert total

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Kaza-pert total

Merhabalar değerli arkadaşlar.
    Daha önce açılmış konu başlıklarından hatırlayanlar olacaktır.
    Değerli Çağrı Kardeşimin detaylıca test etme imkanı bulduğu ve çektiği
    videoları paylaştığı GS Ekselans aracı tesadüf eseri ben satın almıştım.

Yaklaşık dört ay keyifle kullandığım bu KARATAY'ı 2018 yılı Eylül ayında
    yaşadığım talihsiz bir kaza neticesi yitirdim

Olayın detaylarına (beni hala kahredip üzdüğü için) girmek istemiyorum.
    Kısaca özetlersem ben sol, kazaya karışan öteki araç sağ şeritte seyir halinde
    bulunduğumuz sırada, sinyal vermeden ve sol şeridi kontrol etmeden aniden
    şerit değiştirip bulunduğum şeridi işgal eden araca sağ ön far gurubu ile sol arka
    stop gurubu bölgesinden çarptım. Çarpışma şiddeti çok fazla olmamasına rağmen
    (çünkü çarptığım aracın şoförü emniyet kemeri takmamıştı ve en küçük
    bir yara almamıştır) her iki hava yastığı açıldı, dolayısıyla ön cam kırıldı. Motor kaputu,
    sağ ön far gurubu ile birlikte panjur , sis farları, panjurda opel armasının altında bulunan
    radar zarar gördü.

Yaklaşık 45 gün sigorta ve eksper ile boğuştuktan sonra araç pert total muamelesine tabi
    tutuldu ve bana 151.000.- tl hasar tazminatı ödeyerek dosyayı kapatmak istediler.
    Bu miktarın çok az olduğunu , rayiç bedelin çok daha yüksek olduğunu ileri sürüp itiraz
    etmişsem de derdimi anlatamadım. Bu hasar bedeli ile dosyayı kapatmazsanız araca onarım
    vereceğiz diye tehdit ettiler, onarıldığı takdirde tramere ağır hasar kaydı işlenecekti, o takdirde
    aracın son sahibi olurdum, çünkü bana teklif edilen rakamı bile bulup satamazdım.

Çaresiz razı oldum, ama sigorta tahkim komisyonu nezdinde hakkımı arayacağımı da söyledim.

Gerekli prosedürleri tamamlayana kadar on gün geçti, arabayı sigortaya bıraktım,Kasım 2018
    hasar tazminatını aldım.

Şubat 2019 Sigorta Tahkim Komisyonu'na başvuruda bulundum, başvurumuz Mayıs 2019 sonuçlandı.
    Yapılan yargılama sonunda tahkim araç rayiç bedelinin 185.000.- tl olduğuna hükmederek ilave
    34.000.- tl daha (temerrüt tarihinden bugüne kadar avans faizi ile birlikte) tazminat ödenmesine
    karar verdi. Tahkim başvuru masraflarını ve bilirkişi ücretini de tazminata ekleyip ödeyecekler.
    Sanırım önümüzdeki birkaç gün içinde işin bu kısmı da sonuçlanmış olacak.

Hak aramak, hakkını almak elbetteki güzel bir duygu, ama benim hala içim soğumuş değil,
    arabama acıyorum.
    Hepinize kazasız-belasız yolculuklar diliyorum.

Abi tekrar geçmiş olsun. Umarım sizi mutlu eden miktardır. Hakkını arayıp güzel sonuçlandıran insanların hikayelerini okuyunca yada duyunca resmen ağzımın suyu akıyor . Hukuksal süreçte detaylı bilgi verirseniz sevinirim.

Yorum

Tekrar geçmiş olsun. Kasko ödemeyi yaparken poliçede belirtilen araç rayiç bedelinin tamamını ödediğini okumuştum.
      Sizin poliçede araç kasko değeri ne kadardı acaba?

Subaru XV 1.6i Xtreme Benzin.

Yorum

Geçmiş olsun. Hakkınızı arayıp 'çakalların' elinden paranızı kurtarmanıza sevindim, tebrik ederim.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: BirFani View Post
          Sizin poliçede araç kasko değeri ne kadardı acaba?
          Değerli arkadaşım, poliçede 'rayiç bedel' yazıyor, fakat eksper rayiç bedeli doğru tespit
          edemedi.Benim bütün ikazlarım, itirazlarım boşa gitti, laf anlatamadım. Hatta kendisine gelin anlaşalım,
          bana 165.000.- tl verin uzlaşalım, ben ve eşim hukukçuyuz, hak arama yollarını biliriz, ama uğraşmak
          istemiyorum sizinle dedim. Keçi gibi inat etti, bir kuruş fazla veremem , ısrar edersen onarım vereceğim
          diye de tehdit etti. Şayet istediğim miktarı verseydi o zaman bir araba vardı ilanda, üzerine 10 bin koyup
          o arabayı alacaktım. İş bu şekilde inada binince tahkime gittim. Yargılamanın en az altı ay süreceğini
          tahmin ettiğim için yeni araba almak üzere arayışa geçtim. Ordu'da yetkilide bir araba vardı, aynı donanımda,
          test aracı. Henüz 3000 km , gittim, 200 bin tl verip aracı aldım.
          Süreç biraz vakit aldı, ama sonunda hak yerini buldu, yalnız arabama hala acıyorum

Yorum

Orjinal yazı sahibi: balkes View Post
            Abi tekrar geçmiş olsun. Umarım sizi mutlu eden miktardır.
            Hakkını arayıp güzel sonuçlandıran insanların hikayelerini okuyunca yada duyunca resmen ağzımın suyu akıyor .
            Hukuksal süreçte detaylı bilgi verirseniz sevinirim.
            Hiçbirimizin başına bu tür bir olay gelsin istemem, ama gelirse hakkınızı sonuna kadar arayın derim.
            Hukuksal süreç kolay, biraz eliniz kalem tutuyorsa avukata filan da ihtiyaç yok, kendiniz başvuru yapa-
            biliyorsunuz. Başka bir konu başlığı açıp paylaşırım, kalıcı konu başlığı yapılırsa herkes yararlanır.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Alkantra View Post
              Geçmiş olsun. Hakkınızı arayıp 'çakalların' elinden paranızı kurtarmanıza sevindim, tebrik ederim.
              Teşekkür ederim arkadaşım.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Şaman TÜRKSOY View Post

Değerli arkadaşım, poliçede 'rayiç bedel' yazıyor, fakat eksper rayiç bedeli doğru tespit
                edemedi.Benim bütün ikazlarım, itirazlarım boşa gitti, laf anlatamadım. Hatta kendisine gelin anlaşalım,
                bana 165.000.- tl verin uzlaşalım, ben ve eşim hukukçuyuz, hak arama yollarını biliriz, ama uğraşmak
                istemiyorum sizinle dedim. Keçi gibi inat etti, bir kuruş fazla veremem , ısrar edersen onarım vereceğim
                diye de tehdit etti. Şayet istediğim miktarı verseydi o zaman bir araba vardı ilanda, üzerine 10 bin koyup
                o arabayı alacaktım. İş bu şekilde inada binince tahkime gittim. Yargılamanın en az altı ay süreceğini
                tahmin ettiğim için yeni araba almak üzere arayışa geçtim. Ordu'da yetkilide bir araba vardı, aynı donanımda,
                test aracı. Henüz 3000 km , gittim, 200 bin tl verip aracı aldım.
                Süreç biraz vakit aldı, ama sonunda hak yerini buldu, yalnız arabama hala acıyorum
                Bilgi ve paylaşım için teşekkürler. Yol yordam göstermesi bakımdan oldukça faydalı oldu.

Subaru XV 1.6i Xtreme Benzin.

Yorum

Abi çok geçmiş olsun. Allah tekrarını göstermesin. Hakkını aramakla çok iyi yapmışsın. Öyle bir ülke olduk ki hakkını aramadığın zaman herkes senden bir şey didikliyor.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: wakeupkid View Post
                    Abi çok geçmiş olsun. Allah tekrarını göstermesin.
                    Hakkını aramakla çok iyi yapmışsın. Öyle bir ülke olduk ki hakkını aramadığın
                    zaman herkes senden bir şey didikliyor.
                    Teşekkür ederim, sağ olunuz, benim gönüm (derim) biraz kalındır, parça koparmak
                    kolay değildir,hele haklı olduğuma inanıyorsam mücadeleden vazgeçmem, yılmam

Yorum

ödemeyi aldıktan sonra benimle uzlaşsanız sizin için daha iyi olacaktı hehehehehe diye arardım ben olsam
                      1. 2000 Volkswagen Passat 1.8T Comfortline, Manuel, Deniz Mavisi; 259.400km ----> Satıldı
                      2. 2012 Renault Fluence 1.5 dCi Business, Manuel, Gri; 81.500km ----> Satıldı
                      3. 2011 Opel Insignia 2.0 CDTI Edition Elegance, Otomatik, Beyaz, 88.500km ----> Satıldı
                      4. 2017 Volkswagen Polo 1.4 TDI Comfortline, DSG, Beyaz 46.000km ---->; Satıldı
                      5. 2013 Kia Ceed 1.6 CRDI Premium, Otomatik, Siyah, 98000km ---->; Satıldı
                      6. 2016 Opel Insignia 1.6 CDTI Cosmo+Stil, Otomatik, Siyah

Yorum

Çok geçmiş olsun, Tebrik ederim,hakkınızı almışsınız. Sigorta şirketleri tam bir çakal.

Yorum

Geçmiş olsun...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: oguzhanc64 View Post
                            ödemeyi aldıktan sonra benimle uzlaşsanız sizin için daha iyi olacaktı hehehehehe diye arardım ben olsam
                            Eksper için fark etmez, para sigortacının cebinden çıkacak , onun cebinden değil
                            Ama, bir şekilde sonuçtan haberdar olacağı ve uzlaşmadığı için vicdan azabı çekeceği
                            düşünülebilir.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: yakar_35 View Post
                              Çok geçmiş olsun, Tebrik ederim,hakkınızı almışsınız. Sigorta şirketleri tam bir çakal.
                              Sigorta şirketi ülkenin en güçlülerinden biri, tıkır tıkır hasar öderler, burada sorunu yaratan dosyanın eksperi oldu, tahkim aşamasında
                              dosyaya tayin edilen bilirkişi de profesyonel bir eksper , bana tek kelime soru sormadı, bir rapor hazırlamış ki ancak bu kadar objektif
                              olunur.Ve tahkim bu rapor doğrultusunda (hiçbir kesintiye gitmeden) hüküm verdi.

Yorum

İşleniyor...
                              X