Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Su arıtma cihazları

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Su arıtma cihazları

Değerli Forum üyeleri su arıtma cihazları ile ilgili bilginiz var mı? kullandığınız su arıtma cihazları ve bakım maliyetleri ile ilgili fikir paylaşır mısınız ?suyunuzun tadından memnun musunuz? Ayrıca su arıtma cihazlarının hangi maddelere ne kadar arttığı ile ilgili bilimsel Bir ölçek var mı? güvenilir olan su arıtma cihazları hangileri? konu ile ilgili fikrinizi paylaşırsanız sevinirim.

Su arıtmada önemli olan yabancı maddeleri ayırıp değerli mineralleri bırakması. Bunu yaparken de bakterileri kaçırmaması. Zamanında sanayi tipi filtre firmasında çalıştığımdan biliyorum, suyu çok pahalıya satan içme suyu firmaları dünyanın en iyi filtrelerini kullandıkları için o paraya satıyorlar. Ev tipi cihazlarda ben pek ihtimal veremiyorum bu yeteneğin olabileceğini.

Sektörde kalite Dünya markası > Yerli > Çin malı diye gider. İlk ikisi dediği mikron seviyesinde üretim yapabilecek kapasitedeyken Çin malına güven olmaz, 5 mikron der 100 mikron çıkar. Sektörü fırsatçıların dünyası olarak görüyorum, tıpkı 2. el araba sektörü gibi. Şöyle örnek vereyim, Almanyadaki kimya fuarını ziyaret etmiştik, fuarın yarısı filtreciydi, filtrecilerin yarısı da Çinli. Biz farkında olmasak da su savaşları çoktan başladı ve herkes bunu pay kapmalık bir pasta olarak görüyor.

Insignia Cosmo 1.6 SIDI MT Su Mavisi + Sprint Booster + LED Aydınlatma + OPC Pedal Seti ve Sinyal Çerçevesi + Çift Çıkış Egzoz + Spoiler + BMC Kutu İçi Hava Filtresi + ATE PowerDisc

Yorum

Katılıyorum. O nedenle marka bulma peşindeyim. Marka bulamasam da değerlendirme kriterlerini öğrenmeye çalılıyorum.

Yorum

Ben de bir dönem araştırdım ancak ben de güvenilir bir sektör olmadığı için vazgeçtim. Ayrıca bazı mühendis arkadaşlar ev tipi cihazların iddia edildiği gibi ters osmoz yapabilmesinin mümkün olmadığını, yeterli basıncın üretilemeyeceğini söyledi. Sektörde dünya devi diyebileceğimiz markalar (örn. Samsung, Bosch) da pek yok...

Yorum

Bu ara telefonumu meşgul eden firmalardır. Ben hiç kullanmadım ama maliyet analizi için sorduğumda cihazın 1600 tl olduğunu ve yıllık bakım masrafının da 130 tl olduğunu söylediler.

Yorum

Ben 1 yıldır ihlas'ın arıtma cihazını kullanıyorum. Yıllık bakım maaliyeti 100 tl civarında. 8 filtre var, elektrik motorlu pompası var yeterli basınç için. Tadı iyi, ben memnunum. Damacanaların saklanma koşullarını gördükten sonra (güneşin altında günlerce beklediklerini) çok daha iyi olduğu düşüncesindeyim. 1.600 TL'ye Haziran 2018'de almıştım.

Yorum

Damacana su kullanmıyorum ben; 5 litrelik pet'lerden alıyorum. Onu da sürümün yüksek olduğu büyük marketler alıyor ve alırken tarihine bakıyorum. Onları da güneş altında depolayan bilinçsizler mutlaka vardır ama damacanadan her türlü iyidir.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ufukkk View Post
                Damacana su kullanmıyorum ben; 5 litrelik pet'lerden alıyorum. Onu da sürümün yüksek olduğu büyük marketler alıyor ve alırken tarihine bakıyorum. Onları da güneş altında depolayan bilinçsizler mutlaka vardır ama damacanadan her türlü iyidir.
                5 lt liklerin tadı çeşme suyu gibi oluyor.aynı markanın 1,5 lt likle olan arasında bile fark hissediyorum. Lt fiyat farkı yüzünden kalite konusunda da bir ayar çektiklerini düşünüyorum.
                Opel İnsignia Sport Tourer Cosmo 1.6T  2010 Metro Mavi+Panoramik Cam Tavan

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Umut Hoca View Post
                  Ben 1 yıldır ihlas'ın arıtma cihazını kullanıyorum. Yıllık bakım maaliyeti 100 tl civarında. 8 filtre var, elektrik motorlu pompası var yeterli basınç için. Tadı iyi, ben memnunum. Damacanaların saklanma koşullarını gördükten sonra (güneşin altında günlerce beklediklerini) çok daha iyi olduğu düşüncesindeyim. 1.600 TL'ye Haziran 2018'de almıştım.
                  +1

2012 yılından itibaren ihlas arıtma kullanıyorum. yıllık filtre değişimi harici masraf çıkarmadı. bir de modeli eskidiği için yenisiyle değiştirmiştim

Yorum

Orjinal yazı sahibi: oguz:) View Post

5 lt liklerin tadı çeşme suyu gibi oluyor.aynı markanın 1,5 lt likle olan arasında bile fark hissediyorum. Lt fiyat farkı yüzünden kalite konusunda da bir ayar çektiklerini düşünüyorum.
                    5 lt'lik pet yazdım ama ben de genelde 1.5 litrelik paketlerden alıyorum. Buzdolabına direk konulabildiği, sağa sola giderken çantaya vs. sığabildiği ve kızlarım 5 litrelik şişeyi kaldıramadığı için 5 litrelik şişelerden daha pratik.

Yorum

Günün sonunda çevreye saygılı olmadığımız için içtiğimiz suya kadar işlenmiş doğal olmayan kimyasallar tüketiyoruz Allah sonumuzu hayır eylesin

Biz çocukken çeşmeden su içerdik şimdi ise böyle bir kavram kalmadı hal böyle olunca çeşitli filtrelemelerden sonra üretilen hazır yada ev tipi su arıtma cihazlarını kullanıyoruz filtre edilen su zararlı mineralleri temizlerken insan için faydalı olan mineralleride filtreliyor günün sonunda sudan almamız gereken mineraller eksik geliyor kısa ve uzun vadede çeşitli rahatsızlıklarla uğraşıyoruz.

Çevremize doğamıza ülkemize sahip çıkalım.

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

İşleniyor...
                      X