Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Çocuk koltuğu tavsiyesi

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Çocuk koltuğu tavsiyesi

Merhaba,

Ailemizin son üyesi artık pusete sığmadığından dolayı araba için çocuk koltuğu arayışına girdik. Açıkçası çok pahalı ve hantal bir şey istemiyorum ki, zaten o uzay gemisi gibi olan koltuklarda bizimki de darlanır. Mümkün olduğunca ince, portatif, gerektiğinde kolayca katlanıp bagaja girebilecek bir şey arayışımız mevcut.

Bu konuda tavsiyesi olan paylaşırsa çok memnun olurum.
    34 ST 579 '09 C180 Kompresor

BİR ZAMANLAR 34 KRR 79 1.6T Edition Elegance Teknik Gri

Genelde yaş sınıfı ve kilo önemli ama bu tip koltuklarının katlanabilmesi zor;heybetli olup arkayı daraltıyorlar (yükseklik açısından) ama marka olarak kaliteli ve çocuk için terletmeyen uzun yolda yormasın vss vss diye düşünürseniz cybex ve chicco bu işleri güzel yapıyor insignia daki sorun şu arkanın aerodinamisinden dolayı tavanın alçalıyor olması çocuğu arka koltuğa koyarken ki bu konu beni yoruyor sürekli
    kafasını sutuna çarpmasın diye eğilerek içine kendim girmeye çalışıp çocuğu koltuğuna zor koyuyorum tamamen tavanın alçalmasından dolayı fakat cybex koltuk size doğru 90 ve aksi yöne 90 derece dönebiliyor çocuğu içine koyduktan sonra
    döndürme imkanı mevcut ve diğerilerine göre küçüktür ebat olarak tabi fakat fiyat 3 sene çnce 2300 tl idi şuan bilmiyorum yüksektir.Kullanışlılık için kesinlikle cybex dir.Diğerleri özellikle heybetli tipler insignia için uzak durun özellikle çocuk 2 yaş altı ise indirip bindirmek zor büyükse kendi atlıyor içine zaten.İsofix olmasına dikkat edin birde top tether özelliği olmasına dikkat edin.Yardımcı olmaya çalışırım gene.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Horizon star View Post
      Genelde yaş sınıfı ve kilo önemli ama bu tip koltuklarının katlanabilmesi zor;heybetli olup arkayı daraltıyorlar (yükseklik açısından) ama marka olarak kaliteli ve çocuk için terletmeyen uzun yolda yormasın vss vss diye düşünürseniz cybex ve chicco bu işleri güzel yapıyor insignia daki sorun şu arkanın aerodinamisinden dolayı tavanın alçalıyor olması çocuğu arka koltuğa koyarken ki bu konu beni yoruyor sürekli
      kafasını sutuna çarpmasın diye eğilerek içine kendim girmeye çalışıp çocuğu koltuğuna zor koyuyorum tamamen tavanın alçalmasından dolayı fakat cybex koltuk size doğru 90 ve aksi yöne 90 derece dönebiliyor çocuğu içine koyduktan sonra
      döndürme imkanı mevcut ve diğerilerine göre küçüktür ebat olarak tabi fakat fiyat 3 sene çnce 2300 tl idi şuan bilmiyorum yüksektir.Kullanışlılık için kesinlikle cybex dir.Diğerleri özellikle heybetli tipler insignia için uzak durun özellikle çocuk 2 yaş altı ise indirip bindirmek zor büyükse kendi atlıyor içine zaten.İsofix olmasına dikkat edin birde top tether özelliği olmasına dikkat edin.Yardımcı olmaya çalışırım gene.
      O kadar pahalı ver yer kesen bir şey istemiyorum. Kolay sökülüp bagaja sığabilmesi ve çocuk biraz büyüyünce yükseltici koltuk gibi kullanılabilmesini arıyorum açıkçası. Yüksek olanlar bizim araçlara bence de uygun değil. Ayrıca bizimki de camdan etrafa bakmaya meraklı

Yorum

Açıkçası çok bagaja uygun değiller sığarmı evet sığar ama çok kullanışlı olmaz.Uygunluk açısından şöyle malum bebek mağazalarında teşhirde ürünler oluyor bazen yada sezon sonu ürünlerde mevcut oluyor onlara bakabilirisiniz.

Yorum

bagaja koymak büyük sığmaz hatta. isofix li olmasına dikkat edin. bu önemli. güvenlik çok önemli.kemerle montaj edilenlerde var ucuz olarak. ama isofix en garantisi. maalesef olduk.a iri ve tam 1 kişilik yer kaplıyorlar. benim şimdi 2. doğdu,arkada alan hiç kalmayacak bu kez daha ucuz isofixli olan birşey alacağım.
          Son düzenleme: selcuktuncer; 16.04.2019, 12:25.
          1.6 CDTI 136Hp Otomatik Cosmo/ Carbon Flash Black / UV Kaput Koruma Filmi / Boya Koruma
          Flexride Şasi/ Çevre görüş 2 + Opel Eye/ Stil Paket(19"J+Deri Döşeme+Isıtmalı Koltuklar+BOSE Ses Sistemi) / Sunroof / R700+Carplay/Adaptive Cruse Control

Yorum

Ana kucagi is gorur. Hem katlanir hem yumusak hem ucuz.
            cocuk koltugu olarak kullanirsiniz.
            Öfke Gelir Göz Kararır, Öfke Gider Yüz Kızarır...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: gezgin_insignia View Post
              Ana kucagi is gorur. Hem katlanir hem yumusak hem ucuz.
              cocuk koltugu olarak kullanirsiniz.
              Ana kocağı yaşını geçti (1,5 yaşında) . Zaten öncesinde bebek arabasının pusetini o amaçla kullandık.

Her zaman yalnız seyahat etmediğimizden dolayı çıkarıp bagaja almak gerekebiliyor. Yoksa en güvenlisi sağlam bir coupe araç. Hem kapı açma derdi de yok ihihi

Yorum

Ana amacı çocuğun güvenli seyahat etmesi olan oto koltuklarını seçerken ilk kriteriniz güvenlik olsun.

ADAC ve benzer kuruluşların testlerine bakarak, yüksek puan almış koltukları tercih edin.

Marka olarak Cybex, Britax/Römer, Concord, Besafe gibi güvenlik konusunda önde gelen markalar ilk tercihiniz olsun. Recaro, Maxi-Cosi gibi markaların da son derece güvenli koltukları oluyor ancak bazı koltukları çok sıradan.

Isofix sanıldığı gibi güvenliği direk etkileyen bir unsur değil; montajı kolaylaştıran ve montaj hatalarını önleyen bir sistem. O yüzden güvenlik açısından olmazsa olmaz değil ama kullanışlılık açısından olmazsa olmaz bir özellik. Zaten iyi markaların/koltukların genelde isteseniz de isofix'siz modelini bulamazsınız.

Yorum

Concord XT5 kullanıyoruz , 9-36 kg kadar kullanılabilmekte. Tavsiye ederim.
                  You do not have permission to view this gallery.
                  This gallery has 1 photos.

Yorum

ufukkk bey isofix konusunda çok önemli olmadığı hususuna katılamıyorum maalesef kesinlikle önemli ve araçla fiziksel olarak daha sıkı bir temas sağlıyor ve kaza veya ani fren gibi durumlarda bağımsız hareketi minimuma indiriyor. kemerin çocuk üzerine olan baskı oranını düşürüyor ve kilit kollarına dağıtıyor. ayrıca esneme payınında minimum olması olası zararları minimize ediyor. bu konuyla ilgili çok faydalı video, test sonuçları ve makaleler var. google amcadan araştırılıp ona göre karar verilmesi gerek diye düşünüyorum. yoksa emniyet kemeride iş görür illaki.

Neden ISOFIX’i tercih etmeliyim?

ISOFIX ile, oto güvenlik koltuğunu yanlış takma riski emniyet kemerine kıyasla çok azdır. Bir süre önce İngiltere’de yapılan bir araştırmada, emniyet kemeri ile takılan bütün oto güvenlik koltuklarının %52’sinin yanlış takılıdğı görülmüştür.

ISOFIX,
                    • oto güvenlik koltuğu ve araba şasisi arasında sağlam, kalıcı bir bağlantıkurar ve böylece sert bir fren yaptığınızda ya da bir kaza geçirdiğinizde, çocuğunuz üzerine daha az kuvvet uygulanır
                    • oto güvenlik koltuğunu doğru taktığınızı gösteren göstergelere sahiptir
                    • testlerde olağanüstü güvenli olduğu kanıtlanmış bir sistemdir
                    • hızlı ve kolay bir şekilde takılıp çıkarılır
                    1.6 CDTI 136Hp Otomatik Cosmo/ Carbon Flash Black / UV Kaput Koruma Filmi / Boya Koruma
                    Flexride Şasi/ Çevre görüş 2 + Opel Eye/ Stil Paket(19"J+Deri Döşeme+Isıtmalı Koltuklar+BOSE Ses Sistemi) / Sunroof / R700+Carplay/Adaptive Cruse Control

Yorum

Kraft Techno Fix Oto Koltuğu 9-36 Kg 2 Sene oldu kullanıyoruz, bagaja sığıyor. Tavsiye ederim.

Yorum

Hocam ben çok önemli değil demedim; güvenliğe direk etkisi yok, dolaylı olarak etkisi var dedim. Elbette önemli bir özellik. Hele hele 18-36 kg sınıfında çocuk emniyet kemeri kullandığı için daha da önemli.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: hubenc View Post
                          Kraft Techno Fix Oto Koltuğu 9-36 Kg 2 Sene oldu kullanıyoruz, bagaja sığıyor. Tavsiye ederim.
                          Katlanıp sığması önemli olan. Malum bagaj ağzı insignialarda dar.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ratip View Post

Katlanıp sığması önemli olan. Malum bagaj ağzı insignialarda dar.
                            Maalesef katlanmıyor. bu şekilde giriyor bagaja

Yorum

İşleniyor...
                            X