Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Aftermarket Ürünler Hk.

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Aftermarket Ürünler Hk.

Arkadaşlar merhaba,

İşim gereği gerek yurt içi gerekse yurt dışı üreticilerden çalıştığım firmanın logosuyla otomotiv aftermarket ürünleri alım-satımı yapıyorum.

Sizlerden ricam bu konu altına;

- ihtiyaç duyduğunuz ama yurt içinde kolayca ulaşamadığınız,
    - "olsa ne güzel olurdu" dediğiniz,
    - "şurada şöyle bir ürün gördüm, almadım ama çok ilginçti, bir daha da rast gelmedim" dediğiniz,
    - yetkili ve özel servislerde pek bulunmayan ya da fiyatı yüksek olan,
    - mümkünse oto elektrikçilerde satılabilecek,
    - vs vs vs...

aftermarket ürünleriyle ilgili bilgi, fikir, örnek vb. konularda desteğinizi vermeniz.

Şimdiden çok teşekkür ederim...
    2015 1.6 CDTI 136Hp Otomatik Cosmo
    Beyaz / Flexride / Çevre görüş 2 / Opel Eye / Stil Paket (19") / Deri Döşeme / Isıtmalı Koltuklar / BOSE Ses Sistemi / Sunroof / Adaptive Cruise Control

Merhaba, benim hem kişisel ihtiyacım hem de forumlardan gördüğüm kadarıyla pek çok kullanıcının ihtiyacı araçlarına multimedya özellikleri kazandırabilecek ürünler ve bu ürünlerde az seçenek var. Bu gruba direk oem multimedya sistemler dahil olduğu gibi, var olan ekranlara navigasyon-android auto vb ek yetenekler kazandıran modüller, telefon ile mevcut multimedyalar arasında iletişim kurulmasını sağlayan kablolu/kalbosuz aktarıcılar gibi ürünler dahil.

Örneğin Ford'lara ek bir usb modülle Android Auto özellikleri kazandırılabiliyor. Bazı gömülü modüller telefon ekranını mirrorlink vb teknolojilerle var olan ekranlara aktarıyor. Bu tarz ürünlerde üretim de biraz kısıtla ama işin içinde olduğunuza göre belki bizim bilmediğimiz ürünler de bulabilirsiniz.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ReEmKant View Post
      Arkadaşlar merhaba,

İşim gereği gerek yurt içi gerekse yurt dışı üreticilerden çalıştığım firmanın logosuyla otomotiv aftermarket ürünleri alım-satımı yapıyorum.

Sizlerden ricam bu konu altına;

- ihtiyaç duyduğunuz ama yurt içinde kolayca ulaşamadığınız,
      - "olsa ne güzel olurdu" dediğiniz,
      - "şurada şöyle bir ürün gördüm, almadım ama çok ilginçti, bir daha da rast gelmedim" dediğiniz,
      - yetkili ve özel servislerde pek bulunmayan ya da fiyatı yüksek olan,
      - mümkünse oto elektrikçilerde satılabilecek,
      - vs vs vs...

aftermarket ürünleriyle ilgili bilgi, fikir, örnek vb. konularda desteğinizi vermeniz.

Şimdiden çok teşekkür ederim...
      Merhaba, öncelikle sorunuza bir cevap olur mu bilemiyorum ve piyasada böyle bir ürün var mı onu da bilemiyorum ancak biraz know-how gerektiren bir konu olduğunu düşünmekteyim ( tabii Ay'a roket yollamıyacağız gerçi ) Online çalışan, güncellenebilir, cloud a yedeklenebilen ve geri yüklenebilen. Tüm verileri profil olarak tutan bir sistem-cihaz olacak. Cep telefonunda uygulamasıyla sürücü tarafından kişiselleştirilebilen ve araçtaki tüm bilgileri anlık sürücüye aktarabilen OBD 2 cihazı gibi bir cihaz olabilir mesela, VE HATTA aracı geliştirici tarafından önceden hazırlanmış yazılımı (chip vs.) sürücünün istediği anlarda aktive edebilecek bir sistem. Fena olmazdı hem de ticari bir karşılığı herhalde olurdu diye düşünmekteyim.

Yorum

Merhaba hocam. Benimki "olsa ne güzel olurdu" seçeneği. Belki piyasada vardır da ben bilmiyorumdur. Yeni bir araç aldım. Bir Japon klasiği olarak sürücü tarafı hariç camlar tam otomatik yani tek dokunuş değil. Bir de hareket halinde kapılar otomatik kilitlenmiyor. Bunların aracımda olmasını çok isterdim. Araç Mitsubishi Eclipse Cross.

Insignia Cosmo 1.6 SIDI MT Su Mavisi + Sprint Booster + LED Aydınlatma + OPC Pedal Seti ve Sinyal Çerçevesi + Çift Çıkış Egzoz + Spoiler + BMC Kutu İçi Hava Filtresi + ATE PowerDisc

Yorum

mercedes c 180 için audio20 teybin usb girişi yok, resimdeki sokete media interface kaplosu ile usb çıkışı yapılabiliniyor biyasa da 450 tl, uygun fiyat olursa düşünürüm ​​​​​​​

bcc.jpg

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Stormhan View Post

Merhaba, öncelikle sorunuza bir cevap olur mu bilemiyorum ve piyasada böyle bir ürün var mı onu da bilemiyorum ancak biraz know-how gerektiren bir konu olduğunu düşünmekteyim ( tabii Ay'a roket yollamıyacağız gerçi ) Online çalışan, güncellenebilir, cloud a yedeklenebilen ve geri yüklenebilen. Tüm verileri profil olarak tutan bir sistem-cihaz olacak. Cep telefonunda uygulamasıyla sürücü tarafından kişiselleştirilebilen ve araçtaki tüm bilgileri anlık sürücüye aktarabilen OBD 2 cihazı gibi bir cihaz olabilir mesela, VE HATTA aracı geliştirici tarafından önceden hazırlanmış yazılımı (chip vs.) sürücünün istediği anlarda aktive edebilecek bir sistem. Fena olmazdı hem de ticari bir karşılığı herhalde olurdu diye düşünmekteyim.
            Kesinlikle...

Yorum

Benim de uzaktan araç kontrol konusunda son dönemde arayışlarım oldu.
              Piyasada tabiri caizse "çin malı" bazı ürünler mevcut, burada da bu işi akıl etmiş bir firma var fakat fiyatları gerçekten çok güzel(!)... Bu ürünlerin temel eksikliği; hepsi bluetooth üzerinden işlerini görüyor, yani çok kısa mesafelerde çalışıyor. Ben araca 5-10 metre yaklaştıktan sonra ne anladım o işten, biner çalıştırırım. Bu ürün araçlarımızın kumandası gibi radyo frekansı üzerinden çalışsa, o soğuk kış günlerinde evden camdan balkondan arabayı çalıştırsak klimayı camları vs. kumanda edebilsek bence tadından yenmez. Bu olay bazı ultra lüks araçlardaki gibi ekstra bir dokunmatik kumanda vasıtasıyla ya da telefon uygulaması ile olabilir hatta mevcut araç kumandalarına kodlama ile yerleştirilecek bir tuş kombinasyonuyla da aktive edilebilir.

Yorum

Merhaba tekrar arkadaşlar,

@ufukkk, @Stormhan, @HaniBanaDemiş, @enestrakya, @Umut Hoca ve @ciaans fikirler için çok teşekkür ederim.

Orjinal yazı sahibi: ufukkk View Post
                Merhaba, benim hem kişisel ihtiyacım hem de forumlardan gördüğüm kadarıyla pek çok kullanıcının ihtiyacı araçlarına multimedya özellikleri kazandırabilecek ürünler ve bu ürünlerde az seçenek var. Bu gruba direk oem multimedya sistemler dahil olduğu gibi, var olan ekranlara navigasyon-android auto vb ek yetenekler kazandıran modüller, telefon ile mevcut multimedyalar arasında iletişim kurulmasını sağlayan kablolu/kalbosuz aktarıcılar gibi ürünler dahil.

Örneğin Ford'lara ek bir usb modülle Android Auto özellikleri kazandırılabiliyor. Bazı gömülü modüller telefon ekranını mirrorlink vb teknolojilerle var olan ekranlara aktarıyor. Bu tarz ürünlerde üretim de biraz kısıtla ama işin içinde olduğunuza göre belki bizim bilmediğimiz ürünler de bulabilirsiniz.
                Özellikle ağır elektronik ve yazılım konuları inanın özel uzmanlık istiyor malesef. Haziran sonu gibi bu tip ürünlerle ilgili görüşmeler yapmak için Çin'de olacağım ve ajandama not olarak aldım. Umarım ilginç ürünler bulabilirim.

Orjinal yazı sahibi: Stormhan View Post
                Bu tip ODB cihazları piyasada yavaş yavaş yer etmeye başladılar zaten. ODB konusunda da yavaş yavaş çalışmaya başlamıştım zaten. Böyle bir talebin buradan da gelmesi sevindirdi.

Orjinal yazı sahibi: HaniBanaDemiş View Post
                Merhaba hocam. Benimki "olsa ne güzel olurdu" seçeneği. Belki piyasada vardır da ben bilmiyorumdur. Yeni bir araç aldım. Bir Japon klasiği olarak sürücü tarafı hariç camlar tam otomatik yani tek dokunuş değil. Bir de hareket halinde kapılar otomatik kilitlenmiyor. Bunların aracımda olmasını çok isterdim. Araç Mitsubishi Eclipse Cross.
                Hocam SGR diye bir firma var. Cam krikoları vb ürünler satıyorlar. Konuda uzman olanlar onlar. Bir danışın isterseniz, otomatik kapanan cam sistemleri ile ilgili yardımcı olabilirler diye düşünüyorum. Bana ticari anlamda pek cazip gelmedi, özür dilerim

Orjinal yazı sahibi: enestrakya View Post
                mercedes c 180 için audio20 teybin usb girişi yok, resimdeki sokete media interface kaplosu ile usb çıkışı yapılabiliniyor biyasa da 450 tl, uygun fiyat olursa düşünürüm

bcc.jpg
                Universal olması koşulu ile "media interface" konusu ilgi çekici olabilir. Çok teşekkür ederim...

Orjinal yazı sahibi: ciaans View Post
                Benim de uzaktan araç kontrol konusunda son dönemde arayışlarım oldu.
                Piyasada tabiri caizse "çin malı" bazı ürünler mevcut, burada da bu işi akıl etmiş bir firma var fakat fiyatları gerçekten çok güzel(!)... Bu ürünlerin temel eksikliği; hepsi bluetooth üzerinden işlerini görüyor, yani çok kısa mesafelerde çalışıyor. Ben araca 5-10 metre yaklaştıktan sonra ne anladım o işten, biner çalıştırırım. Bu ürün araçlarımızın kumandası gibi radyo frekansı üzerinden çalışsa, o soğuk kış günlerinde evden camdan balkondan arabayı çalıştırsak klimayı camları vs. kumanda edebilsek bence tadından yenmez. Bu olay bazı ultra lüks araçlardaki gibi ekstra bir dokunmatik kumanda vasıtasıyla ya da telefon uygulaması ile olabilir hatta mevcut araç kumandalarına kodlama ile yerleştirilecek bir tuş kombinasyonuyla da aktive edilebilir.
                İlk etapta beni aşar gibi düşündüm. Fakat WiFi üzerinden kontrol edilebilen evler varken araçlar neden edilemesin. Hepimizin cebinde 4.5G internet erişimi mevcut. Bir şekilde yapılabilir ama dediğim gibi sanki beni aşar hocam...
                2015 1.6 CDTI 136Hp Otomatik Cosmo
                Beyaz / Flexride / Çevre görüş 2 / Opel Eye / Stil Paket (19") / Deri Döşeme / Isıtmalı Koltuklar / BOSE Ses Sistemi / Sunroof / Adaptive Cruise Control

Yorum

Kapı gözleri, torpido gözü vs için o bölgeyi tamamen kaplayacak, tek parça, ses yapmayan, istenildiğinde kolayca çıkıp takılabilen kauçuk benzeri pedler iş görebilir.

Yorum

Cevap için teşekkürler.

Insignia Cosmo 1.6 SIDI MT Su Mavisi + Sprint Booster + LED Aydınlatma + OPC Pedal Seti ve Sinyal Çerçevesi + Çift Çıkış Egzoz + Spoiler + BMC Kutu İçi Hava Filtresi + ATE PowerDisc

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Alkantra View Post
                      Kapı gözleri, torpido gözü vs için o bölgeyi tamamen kaplayacak, tek parça, ses yapmayan, istenildiğinde kolayca çıkıp takılabilen kauçuk benzeri pedler iş görebilir.
                      Tam olarak tarif ettiğiniz gibi olmasa da bu iş için mükemmel bir ürün var :

https://www.graficar.com.tr/product/...a-konfor-seti/

Yorum

Merhabalar

Insignia GS için Türkiyede bulamadığım veya fiyatları oldukça yüksek bir kaç ürün var. Elektronik değiller ama belki fikir verir...

-El tutamacı yerine takılan gözlük kabı. Orjinal çok pahalı, muadil gerçekten uyumlumu emin olamadım. Muadil olarakta sadece paylaşmış olduğum linkte mevcut.
                        Orjinal: https://www.onlineyedekparca.com/uru...jinal-gm-marka
                        Muadil: https://www.aliexpress.com/item/SUNG...24162e0ew4MCuG

-5D paspas. Bir yerde satışa koymuşlar, 2 aydır gelecek diyorlar. Alternatif satıcı bulamadım.
                        https://www.epttavm.com/item/4299408...5d-paspas-seti

-Kolçak düzenleyici. Türkiyede bulamadım.
                        https://www.aliexpress.com/item/2017...24162e0ew4MCuG

-Arka tampon barı. Türkiyede 1-2 alternatif var fakat mevcutları ben beğenmedim.
                        https://www.aliexpress.com/item/The-...24162e0ew4MCuG

-Araca özel kaydırmaz seti. Türkiyede bulamadım, aliexpresste de bir yerde var.
                        https://www.aliexpress.com/item/Anti...ec834c4dhe9zhM

-Araca özel trim kaplama. Türkiyede yok, aliexpresste 1-2 satıcı var.
                        https://www.aliexpress.com/item/For-...ec834c4dhe9zhM

-Araca özel anahtar kabı. Mevcut çesitlilik az. İlgili sitede en azından bir kaç güzel alternatif var.
                        https://www.aliexpress.com/item/TPU-...27424c4dwcXtdo

-Araca özel dış krom aksesuarlar.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ufukkk View Post

Tam olarak tarif ettiğiniz gibi olmasa da bu iş için mükemmel bir ürün var :

https://www.graficar.com.tr/product/...a-konfor-seti/

Bu ürünü biliyorum, dediğim kauçuk ve istenildiğinde çıkabilen bir şey. Teşekkürler.

Yorum

İşleniyor...
                          X