Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Tipo vs Insignia (kaza)

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Tipo vs Insignia (kaza)

https://www.youtube.com/watch?v=Qz2nhxZNqUg
    ahlaksızla birlikte yaşayacağına YİĞİTLE ÖLÜME GİT

Tersten giden hangisi anlayamadım alalaalalaalala

Yorum

Tipo'daki şerefsiz bunak tersten gidiyor. Insignia'dakilerin de canını yakmış, yazık olmuş.

Yorum

Büyük bir kaza geçmiş olsun

Ama hala anlamıyorum bu tipo hem hatalı hemde ters şeritin sol tarafından gidiyor yani doğru gidenlerin en hızlı şeritinden yaptın bir hata geç arıza şeritine yak dörtlünü yavaş yavaş git yada bekle birilerinden yardım iste be adam.

Traji komik bir durum Allahım bizi bu tür şöförlerden korusun

Aklıma şu fıkra geldi

Temel otoyolda ters yöne girer..
        Bunu gören trafik polisi, sürücüleri uyarmak için radyodan anons yaptırır.
        Bu arada ters yolda ilerleyen Temel de radyo dinlemektedir..
        Polis radyodan:
        Lütfen dikkat, ters yönde ilerleyen bir araç var!
        Temel bağırır, ne bir tanesi hepsi hepsi..

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

Hakikaten haberi izleyince direkt bizim araba demişim refleks olarak...

Yaşlı amca falan diyoruz ama son sürat gidiyormuş.
          hem kendi canına kast etti hem de insigniacılara...

Yorum

Tipodaki amca 73 yaşındaymış. Sırf ehliyet için 2 yılda bir sıkı bir sağlık muayenesinden geçilmeli. Adam 18 inde ehliyeti alıyor. Üzerinden 50 sene geçmiş. Gözü görüyor mu, kolu bacağı tutuyor mu bir daha hiç bakan yok!..

Yorum

2-3 yıl kadar önce İskenderun'dan İstanbul'a dönmek üzere sabah 5 gibi yola çıktım ve otobana girdim, yaklaşık 5 dk sonra bire bir aynı şey başıma geldi. Otobanda üstelik de sol şeritte ters yönde bir araç üzerime geliyordu allahtan daha yeni yola çıktığım için çok dikkatli gidiyordum da sağa kaçarak kurtuldum. Ama o sırada o da sağa kaçsaydı ne olurdu allah bilir.

Lafın kısası olmaz demeyip her zaman çok dikkatli olmak gerekiyor, ülkemizde bu seviyede cahil insan sayısı o kadar fazla ki...

Yorum

Insignia ne kadar sağlam olduğu kanıtlamış, gerçi karşısındaki tipo kadar dandik bir araba değil de başka bir araç olsaydı muhtemelen daha kötü sonuçlar doğabilirdi.

Yorum

İnsignianın yaşam alanı sağlam.Bu hız ve şiddette çarpışmaya göre çok iyi duruyor.Sürücü kemer takmışsa kendi bile inmiştir araçtan.
                  http://www.imgim.com/e85671e9-558c-4412-92af-c591def396ba.jpg

Ellere yar oldu
                  2.0 CDTI
                  Cosmo,sunroof,dvd800+interface,flexride,bej deri

5.25 Xdrive ///M(azot) Power

Yorum

İnsignia'nın sağlamlığı bu aractan vazgeçememin başka bir faktörü. Ben de karlı yolda araç durmayınca bir kamyona arkadan vurmak zorunda kalmıştım, ön iki airbag açıldı. O an saniyelik aklımdan geçen acaba kapı açılır mı oldu, aracın ön tarafı kamyonun altına girdi indiğimde kabinde kapılarda vs nokta oynama yoktu. Bu kazadaki araçların hızları hiç yoksa 90 km vardır gibi görünüyor. Araç sağlamlığını bir kez daha kanıtlamış. Allah korusun kimsenin başına bu tip kazalar gelmez inşallah.
                    2016 Mercedes cla 180 cdi amg

Yorum

arkadaslar ben aracin bu kadar az hasar almasini anlayamadim, simdi tiponun hizi rahat 80 100 km var, e insigniada en az 100-110 la gidiyodur. hadi gordu frene falan basti yine en kotu bi 60 70 km ile vuruyo. karsidaki aracin hizini da ekleyince 140 150 km ile atiyorum 1 tonluk bi cisme carpiyo. atladigim birsey de olabilir ancak arac gercekten az hasar almis, haa iyikide az almis orasi ayri ama ncap testinde 65 km ile sabit duvara vurdugundan biraz fazla hasar almis o kadar. nasil oluyo anlamadim ben
                      OPC Line Sport

Yorum

Tipo çok basit bir araba, o yüzden darbenin büyük kısmını tipo sönümlemiş, hafif de üstelik, o yüzden insignia daha sağlam kalmış, 2'si de insignia olsaydı sonuç daha ağır olurdu.

Yorum

Ya arkadaş sen nasıl bir insansın, resmen insan canına kastetmektir bu, otobanda ters yönden gitmek nasıl bir kafa bu, vede 73 yaşındaki bir insanın nasıl hala araba kullanımına izin veriliyor. Adam resmen cinayet işlemek için çıkmış yola ama olan kendine ve eşine olmuş. Allah rahmet eylesin.
                          2011 MODEL ,1.6T 180hp, DVD800

Yorum

Orjinal yazı sahibi: mhmtzncrkrn View Post
                            arkadaslar ben aracin bu kadar az hasar almasini anlayamadim, simdi tiponun hizi rahat 80 100 km var, e insigniada en az 100-110 la gidiyodur. hadi gordu frene falan basti yine en kotu bi 60 70 km ile vuruyo. karsidaki aracin hizini da ekleyince 140 150 km ile atiyorum 1 tonluk bi cisme carpiyo. atladigim birsey de olabilir ancak arac gercekten az hasar almis, haa iyikide az almis orasi ayri ama ncap testinde 65 km ile sabit duvara vurdugundan biraz fazla hasar almis o kadar. nasil oluyo anlamadim ben
                            Ncap'te bariyer deforme olmayan bariyer, o yüzden testlerde aynı aracın kafa kafaya 50km/s hızla yapılan kazası ile eşdeğer etki yaratıyor. Euroncap'in sitesinde açıklamaları var, o testleri küçümsemeyin. Burada da dediğiniz gibi muhtemelen son anda 2 taraf da frene asıldı ve hızda düşüş oldu, Insignia Tipo ile kıyaslanamayacak kadar sağlam olduğu için de bu kadar az hasarla atlatması çok da şaşırtıcı değil aslında.

Yorum

Tipolu adam muhtemelen yolu gidiş geliş olarak algıladı ama be adam hiç mi etrafını görmüyorsun bariyerin öte tarafında yol var diye. İnsignia hakikaten sağlam bir araba ama Tipo da avrupa pazarı için üretilmiş bir araç olduğundan şahin-doğanlardan çok daha sağlamdır.
                              34 ST 579 '09 C180 Kompresor

BİR ZAMANLAR 34 KRR 79 1.6T Edition Elegance Teknik Gri

Yorum

İşleniyor...
                              X