Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Cam filmi tartışmasında son nokta koyuldu

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Cam filmi tartışmasında son nokta koyuldu

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın geçen hafta düzenlediği toplantıda Karayolları Trafik Yönetmeliği’nin 14. maddesinde yapılması planlanan değişiklikler tasarı haline getirildi.

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile İçişleri Bakanlığı’na sunulan tasarıda, “Araçların ön camına hiçbir şekilde cam filmi uygulaması yapılamaz. Habertürk'ün haberine göre, sürücünün 180 derece ön görüş alanı içerisinde sağ ve solunda kalan yan camlara cam filmi ile birlikte camın toplam ışık geçirgenliğinin en az yüzde 70 olması şartıyla cam film uygulanabilir” denildi.

Tasarıda sürücülerin arkasında kalan camlara film uygulanabileceği kaydedilirken, uygulanan filmle birlikte camın ışık geçirgenliğinin yüzde 70’in altında olabileceği belirtildi. Yolcu taşıma araçlarında acil çıkış camlarına film uygulanamayacağı kaydedildi.
    @Murat
    2014 1.6t 170hp 260nm + pedal commander

Valla ceza yemeyelim diye söktüm, yenisini de yaptırmayı düşünmüyorum.

Yorum

Abartılmamak kaydı ile serbest yani demek değilmi bu
      Sola Sinyal Devamlı Açık!

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ertugrulh View Post
        Abartılmamak kaydı ile serbest yani demek değilmi bu
        Aynen öyle oluyor Filmin ışık geçirme oranını ölçebilecek cihaz ekiplerde olmadığı sürece denetleyemezler..
        Insignia 1.6T 2010 Cosmo Teknik Gri
        +DVD 800 Navi
        +19" Jant
        +Prins Vsı 1.0

Yorum

Daha önce de yazmıştım, Insignia'da ön camlar %30, arka camlar %70 karartmalı. Madem bu aracın ithalatına izin veriyorsun, aynı seviyede cam filmlerine de izin vermen gerekir. Aklın yolu bir.

Insignia Cosmo 1.6 SIDI MT Su Mavisi + Sprint Booster + LED Aydınlatma + OPC Pedal Seti ve Sinyal Çerçevesi + Çift Çıkış Egzoz + Spoiler + BMC Kutu İçi Hava Filtresi + ATE PowerDisc

Yorum

Son nokta değil de sanki başladığı yere geri dönmüş gibi hikaye...

Bu arada "yigitgasgil" in söylediği "ekipman olmadığı için denetleyemezler" yorumu Türkiye gibi ülkeler için geçerli değil. Bizde polis eğer isterse ya da emir alırsa, ekipman olmadan denetler sonra siz uğraşırsınız denetlemenin usülsuz olduğunu ispatlamak için.

Yorum

Araç muayenesinde sıkıntı çıkarmazlarsa, polise pek denk gelmiyorum
              Ergün GÜRBÜZ

Yorum

Orjinal yazı sahibi: HaniBanaDemiş View Post
                Daha önce de yazmıştım, Insignia'da ön camlar %30, arka camlar %70 karartmalı. Madem bu aracın ithalatına izin veriyorsun, aynı seviyede cam filmlerine de izin vermen gerekir. Aklın yolu bir.
                Cosmolarda öyle.

Alt donanımlarda ise ;
                En ön cam en az %75 ışık geçirgenliğine sahip
                Sürücü yan camları ve arka camların hepsi en az %70 ışık geçirgenliğine sahip.
                1. 2000 Volkswagen Passat 1.8T Comfortline, Manuel, Deniz Mavisi; 259.400km ----> Satıldı
                2. 2012 Renault Fluence 1.5 dCi Business, Manuel, Gri; 81.500km ----> Satıldı
                3. 2011 Opel Insignia 2.0 CDTI Edition Elegance, Otomatik, Beyaz, 88.500km ----> Satıldı
                4. 2017 Volkswagen Polo 1.4 TDI Comfortline, DSG, Beyaz 46.000km ---->; Satıldı
                5. 2013 Kia Ceed 1.6 CRDI Premium, Otomatik, Siyah, 98000km ---->; Satıldı
                6. 2016 Opel Insignia 1.6 CDTI Cosmo+Stil, Otomatik, Siyah

Yorum

Orjinal yazı sahibi: arel2434 View Post
                  Araç muayenesinde sıkıntı çıkarmazlarsa, polise pek denk gelmiyorum
                  Hocam nerde yaşıyorsunuz bilmiyorum ama, film yasaklandıktan sonra Ankara'da bir ay boyunca kıyım yaptılar, insanları perişan ettiler. Araç filmi söken bir meslek grubu oluştu sağda solda.
                  Biz de mecbur söktük.

Yorum

[QUOTE=earl-2000;n604104]

Hocam nerde yaşıyorsunuz bilmiyorum ama, film yasaklandıktan sonra Ankara'da bir ay boyunca kıyım yaptılar, insanları perişan ettiler. Araç filmi söken bir meslek grubu oluştu sağda solda.
                    Biz de mecbur söktük.[
                    İstanbuldayım. Buralarda da benzer durumlar yaşandı maalesef. Fakat pek çevirmeye denk gelmiyorum diyelim.
                    Ergün GÜRBÜZ

Yorum

İşleniyor...
                    X