Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Rally of Turkey 2010 İstanbul

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Rally of Turkey 2010 İstanbul

İki kıtada geçen tek WRC rallisinin tadını çıkarmaya hazır mısınız?

Doğunun Batıyla, tarihin doğal güzelliklerle, teknolojinin geleneklerle, geçmişin gelecekle ve kültürün eğlenceyle buluştuğu şehre, İstanbul'a hoş geldiniz! İstanbul'un 2010 Avrupa Kültür Başkenti seçilmesinin ardından Organizasyon Komitesi, WRC ve İstanbul markalarına daha da fazla katkı yapabilmek adına Türkiye Rallisi'nin, Antalya'dan İstanbul'a taşıma kararı aldı.

İstanbul, 2010'da WRC Dünya Ralli Şampiyonas'na dahil olan 6.Türkiye Rallisi'ne (Rally of Turkey) ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. 13.8 milyonluk nüfusuyla, nüfus sıralamasında Avrupa'nın birinci, dünyanın ise beşinci büyük şehri sıfatına sahip efsaneler şehri İstanbul'daki 6.Türkiye Rallisi, motorsporları tutkunlarına unutulmaz anlar yaşatacak ve gönüllerde taht kuracak.

Türkiye Rallisi sayesinde, 2010 Avrupa Kültür Başkenti İstanbul, tüm güzelliği ile konuklarını bir kez daha büyülemeye hazırlanıyor. Asya ve Avrupa kıtalarında gerçekleştirilecek olan bu benzersiz organizasyonda Sultanahmet'te yapılacak Sembolik Start öncesinde tüm yarışmacılar, basın mensupları ve VIP konuklarımız ralli otomobillerinin de yer aldığı bir arabalı vapurda Boğaz'ın keyfini çıkaracak.

Türkiye Rallisi'nde geçilecek olan Özel Etaplar Anadolu yakasında yer alıyor. Oldukça hızlı ve geniş olarak da ifade edilebilen toprak karakterli etaplar, geçtiğimiz yıllarda ERC ve IRC katılımcılarının favorileri arasındaydı.

2010 Türkiye Rallisi, sürücüler, medya mensupları, görevliler ve seyirciler için unutulmaz bir yarış olacak. 15-18 Nisan tarihlerini ajandanıza şimdiden yazın ve İstanbul'daki bu heyecan fırtınasını kaçırmayın.

InsigniaTEAM

Ynt: Rally of Turkey 2010 İstanbul

katılmayı düşünenler varmı? Ken Block olacak, kaçmaz bu fırsat ihihi

etaplar hakkında bilgiler;
    http://www.biletix.com/static/images...iklamalari.pdf
    InsigniaTEAM

Yorum

allah izin verirse ordayım

Yorum

daha önce katıldın mı Mert? nasıl olduğu hakkında bilgin varmı?
        mesela her günün bileti ayrı ayrı mı satılıyor?
        eğer bilgin varsa genel olarak biraz açıklayabilir misin, sitelerindeki uzun uzun yazılarla uğraşmayım ihihi
        InsigniaTEAM

Yorum

1. Gün

2. Gün

3. Gün

Seyirci Etabı

InsigniaTEAM

Yorum

SSS) ÖZEL SEYİRCİ ETABI ÖE9 İlk oto geçişi: 18.30

Yer: Kadıköy İDO İskelesi’nin yanındaki büyük İSPARK Otoparkı (Balonun Ön&#252

* İstanbul’un Anadolu Yakası’nın en modern ve manzarası en güzel yerleşim
            merkezlerinden Kadıköy, rallinin ilk günü olan cuma günü benzersiz bir gösteriye ev sahipliği
            yapacak. Otomobillerin aynı anda ve yan yana start alacağı Özel Seyirci Etabı (SSS) 18.35‘te
            Historic Rally otomobillerinin mücadelesiyle başlayacak. Ulusal ralli araçlarının ardından
            saatler 19.57’yi gösterdiğinde ise WRC otomobilleri sahneye çıkarak geceyi aydınlatacak.
            Özel Seyirci Etabı, iki litrelik turbo motorlara sahip ve 300 beygirin üzerinde güç
            üreten bu canavarların en yakından ve en uzun süre ile izlenebileceği etaptır. Asfalt zemin
            üzerinde yapılacak ve tek bir noktadan tamamı görülebilecek olan etap, tercihe göre normal
            tribün veya zengin bir akşam yemeği menüsünün de beraberinde sunulduğu özel seyirci
            alanından takip edilebilir.

ben araç durumundan dolayı cuma günü ralliye, akşamda Kadıköy'de özel seyirci etabına katılmayı düşünüyorum.
            InsigniaTEAM

Yorum

dah önce katılmadım ama biletde almadım sen alcağın zman bana haber ver beraber alalım en iyi yerden

Yorum

senin için hangi gün müsait? arkadaşın arabası cuma'ya uygun olduğu için biz cumaya alacağız sanırım.
                InsigniaTEAM

Yorum

cuma 12den sora müsaitim ben

Yorum

peki hangi gün gideceksin
                    InsigniaTEAM

Yorum

kesin olarak bizim arkadaslala konusup sölerim sana

Yorum

Daha önce Antalya'da yapılan yarışlara gittim, hatta Rahmetli Colin McRae ve efsane Tomi Makinen le tanışmıştım

Özel etaplar için bilet vs almanıza gerek yok ama araçların aynı anda kalktığı seyirci özel etabı için bilet lazım. Ayrıca servis alanına girmek için de bilet alıyorsunuz. Benim gittiğim dönemlerde biletler günlüktü, yani atıyorum cuma günü bileti alıp bilet gerektiren tüm aktivitelere kayılabiliyoduk.

Katılacak arkadaşlar için tavsiyem etaplarda birkaç virajı ard arda gören tepeler olabilir bu tür yerler inanılmaz seyir zevki veiyor, bir de tabii ki S ve U virajlar. En zevksiz yerler ise araçların kapatıp gittiği düzlükler, hiçbişi anlamıosunuz.

O araçların yanlaması, daha kendileri görülmeden ALS sayesinde egzostan gelen patlamalar hala kulağımda. Gerçi eski tadı kalmadı ama hazır fırsatınız varsa mutlaka gidip izleyin

Yorum

özel etap derken? haritadaki a-b-c... bunlar mı?
                          çünkü bunlar biletli. şöyle anlatıyım,
                          biletler artık günlük değil, her etaba ayrı bilet
                          1.gün A-B her biri 20 lira, C-D bedava
                          2.gün E-F her biri 20 lira, G-H bedava
                          3.gün I 20 lira, J-K hakkında bilgim yok, I finish olarak gözüküyor.

servis alanlarının biletli olması iyi olmadı, oraya da gitmeyi düşünüyordum
                          oranın biletini girişte mi satıyorlar yoksa diğerleri gibi biletixte mi?
                          InsigniaTEAM

Yorum

Yarışların koşulduğu etaplara özel etap deniyor, kadıköy de olacak 2 aracın aynı anda simetrik piste kalktığı etaba ise Super Special veya seyirci özel etabı deniyor.

Yalnız özel etapların biletli olması ilginç, sonuçta kocaman bir arazi kimin girip çıkığını nasıl kontrol edebilirler ki? Saçma olmuş, benim bildiğim dier ülkelerde etaplar için bilet ödemezsiniz, sadece servis alanı ve seyirci özel etabı için bilet ödersiniz.

Neyse, Çağrı eğer gideceksen mutlaka paraya kır servis alanına gir, en çok imza alma, tanışma ve foto çekme imkanın servis alanında oluyor

Yorum

hala biletini almayan var mı?
                              fotolar dün akşam Pendik'teki servis alanından. TechTurkey'den alıntı.
                              InsigniaTEAM

Yorum

İşleniyor...
                              X