Duyuru

Collapse
No announcement yet.

golf 1.4 tsı 122 hp 2010 hakkındaki yorumlarınız

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• golf 1.4 tsı 122 hp 2010 hakkındaki yorumlarınız

Arkadaşlar selam kardeşim 2010 model golf comfortline 1.4 tsı 122 hp 20000km almak istiyor.
    Acaba bilen arkadaşlar yakıt tüketimi ve fonksiyonlar ile kullanımı hakkında bildiklerini ve yorumlarını paylaşabilirler mi?

Bir zamanlar 1.6 CDTİ 136 hp Flexride, ÇG2, Sunroof , Ergonomik PerforjeSpor Deri koltuklar, Bose 19" jant
    Şimdi F30 Modernline Sunroof

Ynt: golf 1.4 tsı 122 hp 2010 hakkındaki yorumlarınız

bir dostumuza jetta bakıyoruz.1.4 tsi 1.6 fsi bir de 1.6 102 hp motor seçenekleri var.Bu motorlardan hangisi daha iyidir.Hangisi alınmalı? Lpg uygulanmayacak.Yorumlarınız benim için önemli!
    Aşk çok yakar dediler usta tüp mü taktırsak?

Yorum

Teknoloji açısından bakacak olursak 1.4 TSI en son olan. Ayrıca yakıt tüketimi anlamında diğer iki atmosferik seçeneğe göre daha verimli ve güçlü. Ancak 2. elde 1.6lt lik model LPG uygulanabilirlik açısından daha avantajlı olabiliyor.
      1.4 TSI 140-170-160 ya da 122 hp seçenekleriyle piyasada mevcut. Artık 140 ve 170 hp üretilmiyor ne yazık ki.
      140-160-170 hp modellerde Turbo+Supercharger bulunurken, 122 hp modelde sadece Turbo mevcut. Düşük devirlerde devreye girmesi sebebiyle performans eksikliği yaşatmıyor bu model de. Aklıma gelen ilk özellikler bunlar. Sizin sormak istediğiniz başka birşey varsa yardımcı olmaya çalışırım.

Yorum

Murat Bey yorumlarınız için teşekkür ederim.
        Aşk çok yakar dediler usta tüp mü taktırsak?

Yorum

Uğur bunu bize mi soruyorsun, Passat'ı kaç yıl kullandınız?
          InsigniaTEAM

Yorum

1.4 122 guzel bı motor golfte oturmus bı ara pıyasası var herzaman guzel bı secım olr

Yorum

1,6 102 hp DSG Jetta Comfortline aracım vardı. LPG için almıştım. hızlanması falan çok iyi değildi. rampada falan da çekiş çok iyi değildi. tüketimi yaklaşık şehiriçi 9-10 lt, şehirdışı 6-7 lt civarı. LPG takılmayacaksa ekonomik değil tavsiye etmem.
              1.4 TSI 140 hp olan modeli hem tüketim olarak hem de performans olarak daha iyi. bir de DSG şanzıman varsa dadından yenmez
              ESKIDEN 2010 INSIGNIA1.6TURBO COSMO OLIMPIK BEYAZDI
              ŞIMDI 2014INSIGNIA 1,6TURBO SIDI COSMO OTOMATIK STIL+PARK&GO PAKET KARBON SIYAH

Yorum

Arkadaşlar yardımlarınız için teşekkürler

Bir zamanlar 1.6 CDTİ 136 hp Flexride, ÇG2, Sunroof , Ergonomik PerforjeSpor Deri koltuklar, Bose 19" jant
                Şimdi F30 Modernline Sunroof

Yorum

1.4 tsi dsg iyi bir tercih olur..
                  her zaman için de iyi bir piyasası var bu aracın..

F20 116i Sportline Deep Sea Edition

Yorum

dsg olursa iyi olur bencede...
                    F30 Sport+

Yorum

sedat karddeşim dsg şanzıman sıkıntı yaşanıyor diye duyuyorum gerci mu şanzımanı audi wolksvagen de kullanıyor benim burada 2 audi kullanan arkadaşım var onların ikiside şikayetci gerci garantiden tamiri yapılıyor ama garanti bittiginde vay haline
                      Hayat bisiklete benzer,Pedal çevirmeyi bıraktığın an düşmeye mahkümsun...
                      [img height=150]http://i1096.photobucket.com/albums/g322/emrezxr/144_zps71fffeb4.jpg[/img]

Yorum

Golf güzel araba yalnız eski havası yok yaa onun sınıfında çok daha çekici araçlar var bence mesela rocco
                        Yeni i30 style 1.6 crdi beyaz

Yorum

Uğur,
                          Eniştemde Passat var 1.4 TSI 122 HP Comfortline DSG. Geçen cuma Adana ya geldiler. Kendisiyle araba üzerine baya sohbet ettim aynı zamanda arabayı kullandım. İstanbul şehir içi 0,305-0,320 kuruş arası yaktığını söyledi. Ankara dan Adana ya 145 TL ye gelmiş bu da km de 26 kuruş yapıyor. Yakıt tüketimi fazla değil en önemli artısı da 7 ileri vites olması. Devir 1500 ü geçmiyor normal kullanımda.
                          Aynı zamanda tiptronic özelliği varmış direksiyonda kulakçık olarak. İnanılmaz zevkli Performansı iyiydi baya. Insignia da DSG gibi bir şanzımanın olmaması da büyük eksiklik onu anladım.LPG uygulanmayacaksa kesinlikle TSI motor olsun.

Orjinal yazı sahibi: Wasabi
                          Teknoloji açısından bakacak olursak 1.4 TSI en son olan. Ayrıca yakıt tüketimi anlamında diğer iki atmosferik seçeneğe göre daha verimli ve güçlü. Ancak 2. elde 1.6lt lik model LPG uygulanabilirlik açısından daha avantajlı olabiliyor.
                          1.4 TSI 140-170-160 ya da 122 hp seçenekleriyle piyasada mevcut. Artık 140 ve 170 hp üretilmiyor ne yazık ki.
                          140-160-170 hp modellerde Turbo+Supercharger bulunurken, 122 hp modelde sadece Turbo mevcut. Düşük devirlerde devreye girmesi sebebiyle performans eksikliği yaşatmıyor bu model de. Aklıma gelen ilk özellikler bunlar. Sizin sormak istediğiniz başka birşey varsa yardımcı olmaya çalışırım.
                          Abi TSI=Twincharged Stratified Injection olduğu için 122 hp de de hem turbo hem kompresör var yalnız turbo değil. Sadece motor ömrünü arttırmak için 160 hp olan gücü 122 hp ye düşürdüler.
                          Seat Ibiza 2014 1.4 Style Beyaz
                          Seat Ibiza 2013 1.2 TSI DSG Style Kırmızı
                          VW Passat 2015 1.6 TDI DSG Comfortline Harvard Mavi Sunroof Led Ön Farlar

Yorum

komprosor sadece 160 ps liklerde var ..

kardeşinizin durmu müsaitse 160 lık alsın 122 lik alnlar osnradan keşke model bi alt seviyde olup 160 lıkalsaydım diyor ... 160 lıgın yakıt verilri 122 likten az gösteriyor

Yorum

TSI motorda kompresör ve turbonun beygire göre değiştiğini de ilk bu forumdan duydum yapmayın ya
                              Seat Ibiza 2014 1.4 Style Beyaz
                              Seat Ibiza 2013 1.2 TSI DSG Style Kırmızı
                              VW Passat 2015 1.6 TDI DSG Comfortline Harvard Mavi Sunroof Led Ön Farlar

Yorum

İşleniyor...
                              X