Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Neden Sedan Araçlarda da Arka Cam Sileceği Yok..?

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Neden Sedan Araçlarda da Arka Cam Sileceği Yok..?

merak ediyorum, sedan araçlarda neden arka cam sileceği yok??
    arka cam sileceğinin HB lere veya ST lere has olmasının sebebi mantığı ne?
    ön cam tamam, orda silecek olması kesinlikle lazım zaten.. ama neden arka camlarda da silecek yok ben bunu merak ediyorum..
    sonuçta yağmurda karda tozlu çamurlu yollarda arka cam da kirleniyo ve görüş açısı bazen neredeyse sıfır oluyo.. buğu olduğunda rezitans var hadi, o zaten içerden görevini yapıyor, iyi, hoş.. ama camın dışını ne temizliyo?? sadece HB ve ST lerde olması anlamsız geliyo bana.. neden sedanlardada yok?

yorumlarınızı bekliyorum, bence bu konu da güvenlik için önemli.. bazı anlarda sadece yan dikiz aynaları arkayı görmek için yeterli olmuyor.. eğer arka camda kirliyse zaten içerdeki dikiz aynası bile anlamsız..

INSIGNIA Cosmo 2010 1.6 Turbo + DVD800 Navi.

Ynt: Neden Sedan Araçlarda da Arka Cam Sileceği Yok..?

Sedanlarda hava turbilansa girmediğinden arka cam fazla toz tutmaz. Ancak SW ve HBlerde çevrimden dolayı çok çabuk toz çamur oluştuğundan sileceğe ihtiyaç duyulur. Maliyet ve estetik kaygılarından dolayı sedanlarda arka silecek bulunmaz. Arkada silecek bildiğim kadarıyla Tempralarda ve yanılmıyorsam 306larda vardı. Onlarla beraber de yokoldu.

Yorum

İyi ki de yok Hiç hoş durmuyor sedanlarda.
      Seat Ibiza 2014 1.4 Style Beyaz
      Seat Ibiza 2013 1.2 TSI DSG Style Kırmızı
      VW Passat 2015 1.6 TDI DSG Comfortline Harvard Mavi Sunroof Led Ön Farlar

Yorum

Şansa bak bugünde benzinci sormuştu bunlarda arka silecek yok mu diye hahah

2011 Astra J Sport 1.3 Eco - Siyah - Navi

Yorum

tempra da ben beğeniyordum,benim tempramdaki de çok işe yarıyordu..
          estetik şekilde olduğu sürece sorun yok..

F20 116i Sportline Deep Sea Edition

Yorum

Harbi şansa bak bende bugün babama sormuştum şu clio'larda felan niye arka silgeç yoksa diye lapa lapa kar yağıyodu ne kadar silersen sil arka cam bembeyaz oluyo 2 dk'da.Çok tehlikeli..

Yorum

İnternette bazıları sedanlar hb'lerdeki gibi çamur sıçratmadığı için ve camın yatay olup suyu tutmadığı için silgeçin olmadığını yazmış ama bugün yağan o kar yüzünden ne kadar gerekli olduğunu anladım.Mesela bazen yağmur yağdıktan sonra araç tozlu ise çamur olabiliyo bu durumlarda da gerekli ama düşünememişler işte

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ant1trust
                bugün yağan o kar yüzünden ne kadar gerekli olduğunu anladım.Mesela bazen yağmur yağdıktan sonra araç tozlu ise çamur olabiliyo bu durumlarda da gerekli ama düşünememişler işte
                bende bu çamurlanma ve karlardan dolayı düşündüm zaten neden yok diye.. sonuçta arkayı kontrol etmeden ne araç sollanabiliyor ne de şerit değiştirilebiliyor.. estetik olmaması falan şöyle dursun, bence güvenlik açısından okadarda önemsiz olmadığını düşünüyorum.. silecek olsa kötü olmazdı, aracın görüntüsünü bozmamak şartıyla tabi

INSIGNIA Cosmo 2010 1.6 Turbo + DVD800 Navi.

Yorum

Sedan araçlarda silecek olmamasına gözümüz alıştığı için garip geliyor

tam tersi olsaydı sileceksiz olması garip geirdi kesin

2011 Astra J Sport 1.3 Eco - Siyah - Navi

Yorum

ıyı bır wax iş görür insigniada su tutmadan akar gider. zaten yan aynalar cok guzel ben dikiz aynasına bakmıyorum bıle
                    2011/1.6T 180 hp/Karbon Siyah/Cosmo/Dvd 800/ 19" /Multimedia Box/Led Aydınlatma/SprintBooster

Yorum

İşleniyor...
                    X