Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Alt takımdan bir yerlerden ses geliyor ama?

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Alt takımdan bir yerlerden ses geliyor ama?

Selamlar...

Global bir soru global bir cevap Alt takımdan bir yerlerden ses geliyor. Senaryo aynen;

PArk ederken ileri / geri manevralarda belirgin duyulan gaarckk guurck veya yaylanma sesi gibi bir ses. Ses, fren yaparken araç durur durmaz geliyor. Biraz sert durursam geliyor. Nazik olursam ses mes yok. Sol alttan geldiği ve arkadan da geldiği aşikar. Park ederken ki manevralarda aşırı belli ediyor. Bariz yani.Frenleme sistemi üzerinde durdum.
    Balata / disk, ve süspansyon sistemi de düşündürdü. Amortisör kuleler ve helezon başları.
    Son zamanalarda da okul önlerindeki kasisten geçerken belirli bir hızın üzerinde isem ( o aralıktan yüksek hızda da duyulmuyor ) benzer bir gerilim sesini duyuyorum. Sanki amortisör patlak gibi.

Yorumunuz ne olur ?

Usta; havalar doğuk yapar. Bekle düzelebilir...
    CARRARO 806 ELITE HD - SHIMANO ALTUS M310 - SHIMANO TOURNEY TX51 - SHIMANO M355 HİDROLİK DİSK -
    SHIMANO ALTUS M310 3X8 - ALÜMİNYUM 1.1/8″ YARI ENTEGRE

Ynt: Alt takımdan bir yerlerden ses geliyor ama?

Bundan onceki insigniamda kasislerden geçerken yaylar belli.düzeyde. salinim yaparsa gicirti geliyordu. Test surusunde Ustaya o sesi duyuramadim ama bisey basinda kaucuk malzemeler var, onlari yaglayalim gecmezse bakariz dedi. yaglamadan sonra ses kesildi. yagmurlu ve soguk havada 1-2 kez duydum.
    .
    Yanlis olmasin kauçuk takozda olabilir.
    İnsignia 2014 Cosmo 1.6 170hp, Marjet Sıvı Sistem LPG, Zeytin Yeşili, Otomatik, FlexRide Paketi, Çevre Görüş Paketi 2, Sunroof, BOSE Ses Sistemi, Park and Go Paketi, Isıtmalı Siena Perfore Deri Koltuklar

Yorum

Fren sistemi kuvvetle muhtemel.Astra g,h de rampada el freni çektiğimiz zaman arka taraf kopuyordu resmen gacırtı gucurtudan.
      Ali hocam amortisörün patlak olsa helezonun üzerinde yaylanırsın ki o da senin fark etmeyeceğin bişey olamaz.
      http://www.imgim.com/e85671e9-558c-4412-92af-c591def396ba.jpg

Ellere yar oldu
      2.0 CDTI
      Cosmo,sunroof,dvd800+interface,flexride,bej deri

5.25 Xdrive ///M(azot) Power

Yorum

Orjinal yazı sahibi: maxut
        Bundan onceki insigniamda kasislerden geçerken yaylar belli.düzeyde. salinim yaparsa gicirti geliyordu. Test surusunde Ustaya o sesi duyuramadim ama bisey basinda kaucuk malzemeler var, onlari yaglayalim gecmezse bakariz dedi. yaglamadan sonra ses kesildi. yagmurlu ve soguk havada 1-2 kez duydum.
        .
        Yanlis olmasin kauçuk takozda olabilir.
        Amortisör kulelerinden bahsediyorsun. Tekrar bir dinlemeye gideceğim ustayla. Sanırım bunlar garantiye de girmiyor ?

Umut hocam, benzer sesi hafif yokuş aşşa geri geri iken de duyuyorum. Frene basmayı yavaş ça bırakınca nasıl gıcıklıyor. Buna normal gözüyle bakıyordum.
        Aynı ses, el freni çekilince de arkadan geliyor ciddi şekilde. Buna da normal güzüyle baktım. Lakin her frenleme de gelince oda sinir etmeye başladı.

dikaktimi, kasislerden geçerken de gelen ses ile benzerlik çekti. onu araştıracağım.
        CARRARO 806 ELITE HD - SHIMANO ALTUS M310 - SHIMANO TOURNEY TX51 - SHIMANO M355 HİDROLİK DİSK -
        SHIMANO ALTUS M310 3X8 - ALÜMİNYUM 1.1/8″ YARI ENTEGRE

Yorum

Bu arıza bir kaç sebebi var
          1. Traves Burçları olabilir, 2. Direksiyon kutusu olabilir. 3. Kule bilyeleri olabilir ama dediğin şey burçlar olduguna yemn edebilirim.

Yorum

İşleniyor...
          X