Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Dsg 7 Hakkında, Kuru tip bu şanzuman gerçekten sorunlu mu?

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Dsg 7 Hakkında, Kuru tip bu şanzuman gerçekten sorunlu mu?

merhaba arkadaşlar,
    şu aralar DSG li araçlar ile yakından ilgilenmeye başladığımda yeni nesil 7 ileri kuru tip şanzumanların sorunlu olduğuna dair bilgilere ve kullanıcı şikayetlerine ulaştım internet üzerinden..
    başlıca şikayetler;
    * parke ve veya bozuk yollarda şanzumandan şakırtı-şukurtu :P şeklinde mekanik sesler gelmesi
    * mekatronik arızası ve değişimi
    * rolantide ve düşük devirlerde stop etme
    * D den R ye ya da R den D ye geçişlerde bekleme ve ses çıkartam
    * şanzumanın kendini korumaya alması ve vitese geçmemesi
    şeklinde sıralanabilir..
    bu konuda bilgisi olan üyelerin yorumlarını rica ediyorum..
    teşekkürler..

F20 116i Sportline Deep Sea Edition

Ynt: Dsg 7 Hakkında, Kuru tip bu şanzuman gerçekten sorunlu mu?

ben en çok mekatronik arızası duydum... zaten bilidğm kadarıyla stop etmeside ondan kaynaklanıyor değişimi yaklaşık 1500-2000 tl arası, araç garantide ise direkt garantiden değişiyor ve şimdilik tamiri yok diye biliyorum... ama benim kullandığım en güzel şanzıman dsg
    F30 Sport+

Yorum

Bizim eniştede Passat 1.4 TSI DSG var bir sorun çıkmadı henüz. Öğrenirsem öyle bir şey burda paylaşırım
      Seat Ibiza 2014 1.4 Style Beyaz
      Seat Ibiza 2013 1.2 TSI DSG Style Kırmızı
      VW Passat 2015 1.6 TDI DSG Comfortline Harvard Mavi Sunroof Led Ön Farlar

Yorum

DSG süper bisi yani kullandığım en iyi en hızlı vites atan sanzıman sorunları olması normal bugun duymadığınız bilmedğiniz , M3 SMG hataları ,Ferrari F1 sanzımanlarının hepsi DSG den daha sorunlu

Yorum

ben de bir kaç kez dsg araç kullandım ve çok hoşuma gitti.. ( vw touran 140 ps,skoda yeti 105 ps son kullandıklarım )
          ancak yeni nesil yani 7 ileri olanlar kuru tip imiş ve bir önceki dsg 6 ya nazaran daha ucuz maliyetler ile üretiliyormuş..
          vw forumlarında dsg 6 larda sorun çok yok ancak dsg 7 ler için sıkıntı bildiriliyor hep?
          hiç sorun olmasa bile bozuk yoldaki metalik sesler kullanıcıların canını sıkıyor çoğunlukla..
          ben de sadece ses ise sıkıntı,dsg li bir golf VI almayı göze alabilirim diye düşünüyorum..?
          ne dersiniz?

Yorum

Babamda 2010 model Audi A3 S-Tronic var Haziran ayında aldık DSG diye geçmiyor s-tronic deniyor ama 7 ileri ve inanılmaz hızlı sanırım DSG ile aynı platfom ve sorunsuz bir şanzıman. Muhteşem zevkli kullanımı falan.
            [COLOR=black]SADECE ESKİŞEHİRSPOR

Opel Insignia 1.6 Turbo 180 HP Cosmo - Olimpik Beyaz + DVD 800 (2010)

Fiat Bravo 1.6 MultiJet 120 HP-320 NM Sport - Lav Kırmızı + Skydome (2013)

Yorum

ınsgınıa da yok dsg sorun olmaz o yuzden saka bı yana dsg vıtes gecıslerı cok guzel helede alt vıtese attıgnızda aracı saha kalkıo resmen arac tamamıyle sans ısı ne olup olmycagı bılın mıo ama cogunda da arıza ve herhangı bı sıkıntı yok sadece motoru yukleyınce sıkıntı oluomus

Yorum

http://www.facenvideo.com/iste-otoma...briyajli-sahin

Türk iş DSG haha
                Aşk çok yakar dediler usta tüp mü taktırsak?

Yorum

arkadaşım aldı dizel dsg golf, 300 km'de P'ye geçme sorunu yaşadı. sanırım 20 gün içinde garantiden yenisi ile değiştirdiler.

Yorum

s-tronic ve dsg aynı diye biliyorum..
                    sorun olarak konuşulan ise 7 ileri versiyon..
                    6 ilerilerde sıkıntı yok..
                    bu arada gerçekten çok çok başarılı bir şanzuman.. vw tercih etmemin ilk sebebi bu dsg neredeyse..

Yorum

DSG benimde kullandığım en hızlı şanzıman diyebilirim. Mekatronik denilen bir kart sayesinde vites geçişleri elle yapabileceğinizden çok daha hızlı gerçekleşiyor. Arızalar genellikle 7 ileri kuru kavrama denilen son jenerasyonda. İlk arızayı mekatronik değişimi ile çözmeye çalışıyorlar. Yaklaşık maliyeti Gökhan'ın dediği gibi 2000TL civarı. Ardından sorun devam ederse şanzıman değişimi geliyor. En son duyduğum maliyeti TL18.500. Rakamların çok yüksek olması sebebiyle VW gruplarında da garanti uzatımı öneriliyor. Hatta okuduğuma göre Amerika'da DSG ile ilgili garanti 5 yıla uzatılmış.

Yorum

dsg olmadan da naapayım ben vw yi,golfü?
                        o zaman dsg 8 gelecekmiş,artık nasip kısmet dsg 8 e..

Yorum

İşleniyor...
                        X