Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Yakıt Performans cihazlarıyla ilgili

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Yakıt Performans cihazlarıyla ilgili

başka forumdan alıntıdır;

Resmi gazeteden alıntı...

1) 2009/664- Dündar PEKİNER sahipliğindeki "Japon Car Service" adlı işletmeye ait www.yakitekonomisiarabamda.com , www.airmaxpower.net , www.japaoncarservice.com adresli internet sitelerinde 04.12.2008 tarihinde yayınlanan "Yakıt Ekonomi ve Performans Cihazı" isimli ürüne ilişkin reklamlarda; "Dizel Araçlarda %10 İle %30 Arası, Benzinli Araçlarda %5 İle %20 Arası Kesin Yakıt Ekonomisini Garanti Ediyoruz Aksi Halde 30 Gün İçerisinde Hiçbir Neden Belirtmeden Cihazı İade Edebilirsiniz.(…) Silindir içerisindeki hava yakıt karışımına ek hava göndererek yakıtın tamamının yanması sağlanır. Çünkü silindir içerisindeki yanma oksijen bitince sona erer böylece diğer yanamayan yakıtı dışarı atarız ve çiğ yanma oluşur. Cihazın etkisiyle içeriye optimum miktarda alınan oksijen silindirin içerisinde yakamadan attığımız yakıtında yanmasını sağlayarak hem yakıt ekonomisi sağlar hem de düşük devirlerde tork'u yükselterek aracımızın gücünü arttırır. Gereksiz vites değişimini engelleyerek şanzıman içindeki dişli ve sekromençlerin ömrünü uzatır. Şehir içinde ve dışında 1.3.5. veya 2. ve 5. vitesleri kullanarak yarı otomatik bir halde aracımızı kullanma imkanı sağlar. Gaz pedalına öncekine oranla daha az basmanız gerekeceğinden gaz kelebeği fazla açılmaz ve enjektörlerden daha az yakıt püskürtülür dolayısıyla ekonomi yapmış oluruz. Dizel benzinli ve LPG'li araçlar mükemmel verimli çalışır. Düşük devirlerdeki vuruntuyu ve detanasyonu engelleyerek motor içinde çalışan krank, biyel kolları, pistonlar, ana ve kol yatakların üzerindeki baskıyı azaltır burulma kuvvetini en aza indirir, aksi takdirde vuruntulu bir çalışmada motor yataklarının üzerine tonlarca baskı biner ve yataklar ezilerek çabuk aşınır." şeklinde iddialara yer verilmesine rağmen bu iddiaların bilimsel olarak kanıtlanamaması nedeniyle yanıltıcı nitelikte olduğuna, dolayısıyla tanıtımların Ticari Reklam ve İlanlara İlişkin İlkeler ve Uygulama Esaslarına Dair Yönetmeliğe uygun olmadığına,

Bu durumun, 4077 sayılı Kanunun 16 ncı maddesi hükmüne aykırı olduğuna, reklam veren Dündar PEKİNER - Japon Car Service hakkında anılan reklamları durdurma cezası verilmesine karar verilmiştir.
    InsigniaTEAM

Ynt: Yakıt Performans cihazlarıyla ilgili

Denize düşen yılana sarılırmış derler

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

geçenler bir ilan gözü,me ilişti.. kiralık ev 230 mt2 dublex .. vsvs bir sürü özellik üstelik 200 tl ye )

merak edip arayanlar oldu ) yer Hakkari yüksekova ).. yorum sizin)
      2015 Honda  CRV  1.6 160 hp Akıllı 4x4 9 ileri zf şanzıman .. vs vs  (görmemişin... :P )

Görelim Mevlam neyler .. Neylerse güzel eyler
      [center]

Yorum

Bazı dairelerde kişiye özel tapu olmuyor, kooparatif üzerinden hisse satışı yapılıyor buda dairenin fiyatının çok düşük olmasına neden oluyor. Çok uygun fiyatlı daire içinde 200 tl normal bir rakam olabilir bence. Bir tanıdığımızın Kayseride 2+1 100 m2 dairesi var, site içerisinde ve sıfır daire fiyat 45.000 lira

[shadow=red,left][glow=grey,2,500]SPORT[/glow][/shadow]

Yorum

Evet sevgili arkadaşlar cihaz uyarı aldı bu doğru, basit bir ilanımız şikayet üzerine incelemeye alındı ve araştırma sırasında reklamın yürütmeyi durdurma cezası almasına neden oldu, biz ne yaptık, EGE ÜNİVERSİTESİ 9 EYLÜL MAKİNE MÜHENDİSLİĞİNDE teste tabi tuttuk,Patentini aldık ve Sanayi bakanlığınada başvurarak 10 yıl garanti belgesini aldık, sistem biraz değişti ve daha işlevsel bir hal aldı, pazartesi test verilerini ve tüm belgeleri sizlerle paylaşacağım, bu arkadaş cihazdan memnun kalmasaydı içini merak etmezdi aksi takdirde cihaz 30 günlük memnuniyet garantisi ile satılıyor, memnun kaldı içini merak etti ve içini açtı , baktı bir anlam veremedi ve karalamaya başladı , moderatöre mesaj attım kutunun içini ifşa eden resimleri silecek aksi taktirde patent li ve sanayi bakanlığında 10 yıl garanti belgeli bu cihaz adına dava açılacak, iyi akşamlar...

Yorum

Bütün keramet içindeki küçük hortumda diyorsunuz yani. haha
            http://www.imgim.com/e85671e9-558c-4412-92af-c591def396ba.jpg

Ellere yar oldu
            2.0 CDTI
            Cosmo,sunroof,dvd800+interface,flexride,bej deri

5.25 Xdrive ///M(azot) Power

Yorum

magic hortum
              2010 Opel Insignia 1.6 T Cosmo + Hakim Gri + Flyaudio DVD/Navigasyon/Turn Push

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Insignia
                Bütün keramet içindeki küçük hortumda diyorsunuz yani. haha
                hortumun büyüklüğü değil işlevi önemli :P
                2015 Honda  CRV  1.6 160 hp Akıllı 4x4 9 ileri zf şanzıman .. vs vs  (görmemişin... :P )

[center]

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Sufy
                  geçenler bir ilan gözü,me ilişti.. kiralık ev 230 mt2 dublex .. vsvs bir sürü özellik üstelik 200 tl ye )

Sufy bey o kadar para vermeyin oraya) Ben size aynı dublexi Mardin Dargeçit'ten 90 bin TL ye alırım düşünürseniz))
                  İlim ilim bilmektir, ilim kendin bilmektir, sen kendini bilmezsin, ya nice okumaktır

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ZEK74US
                    Orjinal yazı sahibi: Sufy

Sufy bey o kadar para vermeyin oraya) Ben size aynı dublexi Mardin Dargeçit'ten 90 bin TL ye alırım düşünürseniz))
                    Ben bir şey aramıyorumki zorla elinizdekinimi satmaya çalışıyorsunuz

[center]

Yorum

Yönetimdeki duyarlı arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.

Değerli arkadaşlar kutunun içinde ne olduğu değil ne işe yaradığı önemli ben otomobiller üzerinde ufak bir detay yakaladım ve uyguluyor ve koruma altına alıp yasallaştırıyorum yarın tüm belgeleri sizlere sunacağım, işyerinde olduğu için şu an belgeleyemiyorum, sizlerden anlayış ve saygı bekliyorum evet anlam veremediğiniz çok basit bir düzenek var ama inanın bu düzenek benzinli ve dizel araçlarda, aracın kayıp oranına göre ekonomi yüzdesi %5 ve % 40 arası değişiyor ( tecrübeyle sabittir ) amacım buna inanmanız değil böyle bir niyetim yok ama sizlerden ricam saygı gösterip en azından aracınızda denemeniz, denemiyorsanızda lütfen kırıcı seviyesi düşük yorumlarda bulunmayınız, iyi akşamlar...

Yorum

Icinde ne olup olmadigi nasil calistigi hic onemli degil.
                        Bilimsel ve teknik olarak ispat edin, tum forum zaten alacaktir.

Simdi is uretme zamani.
                        2010 Opel Insignia 1.6 T Cosmo + Hakim Gri + Flyaudio DVD/Navigasyon/Turn Push

Yorum

Arkadaşlar merhabalar;
                          Evet haklısınız şimdi iş üretme zamanı cihazımızla ilgilenen arkadaşlar aşağıda vereceğim linkten inceleyebilirler teşekkürler,iyi geceler....

http://japoncarservis.net/#/airmaxpower.html

NOT: Birde site yöneticimizden rica etsem yukarıdaki ilk mesajı silerlerse sevinirim mesajı ilk defa okuyan arkadaşların fuzulü yere kafaları karışmasın, teşekkürler...

Yorum

ben inanmıyorum böle parçalara arkadaşlar alıyorsak aracı orjinal kullanmalıyız bence.
                            Beyaz tutkudur.

Yorum

İşleniyor...
                            X