Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Jetta 1.6 TDİ

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

Ynt: Jetta 1.6 TDİ

DSG 1.6 TDİ :P
    Aşk çok yakar dediler usta tüp mü taktırsak?

Yorum

taner arkadaşım ne alaksı var.Bir ben senin yazdığını görmeden bunu yazdım ve yorum yaptım.iki tabii ki teknik veriler doğruyu söyler ancak ben hissettirdiklerini ayrıca ilk 50 kmlik hızdan bahsediyorum.Yani bizim arabalrın 2250 devir civarına gelene kadar ki kısmında jettanın hissettirdiklerini yani akselarasyonunu söylüyorum.Yoksa herkes biliyor ki 0-100 de insignia daha önde.saygılar

Yorum

trabzon61 abi 1.6 tdi ile dsgnin uyumu nasıl ?vwnin kullandığı yeni bir motor. şuana kadar bir sıkıntı çıkardı mı?

Yorum

Burdaki sorun milletin dizel motor ile benzinli motor arasındaki farkı tam olarak bilmemesi.Dizel motor 2000 d/dk da gücünün yarısına ulaşır benzinli motor ise daha yeni uyanmıştır rölantiden.Birçok kişi Facomx hariç 6000 devirden fazla devamlı araç kullanamadığı için benzinli motor sonradan açılır der.Yoksa 1.6 tdı 105 hp 1.6 turbo 180 hp yi geçer de geçer

İLK AŞKIM 2009 Opel Insignia EDITION ELEGANCE 1.6
          17'' Michelin Primacy HP Safir Siyah(Satıldı) / SEAT LEON 1.4 125 HP TSİ STYLE+COPA  KIRMIZI
          35GB5825  A Rh+

Yorum

ben 1.6 tdı golf kullanmıştım sanki arabda turbo yok gibi hızlanıyordu... millet nasıl hayran kalıyor anlamış değilim... bide gidip hdı 92 hp c4 sürün hastası olursunuz demekki
            F30 Sport+

Yorum

0-50 km de de 1,6 turbo öndedir eminim yeterki devrinde kullan

17'' Michelin Primacy HP Safir Siyah(Satıldı) / SEAT LEON 1.4 125 HP TSİ STYLE+COPA  KIRMIZI
              35GB5825  A Rh+

Yorum

Uğurcum dünya üzerinde hiçbir motor ilk çıktığından itibaren sorun çıkarmaz garantisinde düşünülemez.hepsi milyonlarca kmlik yükleme testlerinden geçiyor.Ama bir arabada sorun çıkıyor bir diğerinde çıkmıyor.adamın biri volvosu ile 3.6 milyon km yapmış.işte bu da tipik bir örnek ben 30 km de pörtleyen audi biliyorum.Ama bu önemli değil önemli olan kronik sorunlu araçlar. ben bu motorda çok fazla kronik sorun çıkaccağını snmıyorum çünkü volkwagen dizel motorları bir çok diğer marka tarafından da kullanılan ve genlde sorunsuz motorlar.ama allah kerim.bekleyip göreceğiz.bu arad dsg ile uyum mükemmel.ben çok sayıda ve çeşitte otomatik araç kullandım daha bu kadar rahatına rastlamdım.araç anında istediğine tepki veriyor.nerde vites değişti kaçıncı vitestesin ekrana bakmadan anlayamıyorsun.

Yorum

dsg konusunda katılıyorum ama dsg nin ne yazıkki kronik arızası var 2000 lira civarında masraf acan
                  F30 Sport+

Yorum

Bu işin markası yok.Bu motorlar mekanik aletler her marka motor her zaman arıza çıkarabilir hiçbir Allahın kuluda buna garanti veremez.

35GB5825  A Rh+

Yorum

taner arkadaşım bu konuyu polemik yapmaya gerek yok.ben her iki arabayı da yeterince kullandım ve araçların hissettirdiklrini söylüyorum.Bu arada dizel araçlarla ilgili söyleidklrini çok çok iyi biliyorum .Ayrıca bırak 6000 devir üzerinde araba kullanyı her türlü aracı her devirde kullandım.araçların bir ölçüm değerleri bir de hissetirdikleri vardır. Burda ölçüm değerlerine göre yorum yapmadım. Ha bu arada unutmamak gerekir ki benim arabam olduğu halde söylüyorum sport donanımlı yani yere daha basık flexride da sport modu açık bir araçta bile 0 100 teknik değerleri açısından yapılan dergi testlerinde normalde yazan değerlerden en az 0.3 sn daha uzak değerler eld edildi.bazılarında bu fark daha da fazla.saygılar

Yorum

1.6 tdi 1.6 turbodan daha iyi hızlanıyor demek bana çok garip geldi doğrusu.Her neyse

35GB5825  A Rh+

Yorum

Burada tamamen bir yanlışlık var geçenlerde arkadaşımın yeni kasa golf 1.6 tdi 105 hp DSG aracını kullandım birsüre azda olsa hafif olmasına ragmen insignia kadar seri degildi ... tamam dsg cok iyi şanzıman ama 1.6 tdi 105 hp aracın insigniayı geçicegini daha cabuk hızlanacagını kabul edemem. İnsignia alan kişi bence benzin parasını düşünmemeli sonucta cogu insan arabaya zevk için biner eger 10-11 litre civarı cok ise o araç baştan alınmamalı zaten yerine ekonomik 1.3 dizeller yada benzeri araçlar tercih edilmeli...sadece kendi görüşümü belirtmek istedim kimse yanlış anlamasın lütfen
                          2012 insignia 1.4 T 140 Hp Yeni Stil Paket Fume

Yorum

Burda zaten kimsenin yanlış anlamaması lazım:hepimiz aynı aracı tercih etmiş ve bu benzerliği arkadaşlığa dönüştürmüş iinsanlarız. yanlız bu noktada şunu söylemem lazım ben zaten insigniadan daha hızlı ve daha seri demedim.Benim söylediğim bizim araçların yani benzinli araçların ilk kalkıştaki hantal hissi jetta veya golf 1.6 tdi da yok dedim.yani o araçta daha seri bir kalkış hissi var dedim.zaten sonuçta 0-100 rakamları ortada.zaten bu aracı soran arkadaşlar önce yakıt tüketimi ve kalite açısından sormuş ben de bu aracın bunu çok rahat bir şekilde karşıladığını belirtmek istedim.Zaten ben her sabah insigniama giderfken ne kadar yaktığını önemsemeden gidiyorum.Ayrıca ben insigniamla muhtemelen herkesten fazla yakıyorum.benim kullanım tarzında ve oturduğum yerin ulaşımı ile 14-15 liternin altını görmüyorum.saygılar

Yorum

zaten jettanın insigniadan hızlı olduğu söz konusu bile olamaz Öyle de demedi zaten dizel araba olduğu için kalkışı daha rahat bu bir gerçek ama 1.6 T de o kadar hantal değil bizim için perf. 2. planda önce ekonomi sonra kalite sonra performans.105 hp de azımsanacak bir güç değil bence.İnsignia kadar olmasa da bize ve birçok kullanıcıyı tatmin edeceğini düşünüyorum ihihi

Yorum

+vw servisleri opel servislerinden daha disiplinlidir

Yorum

İşleniyor...
                                X