Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Yeni Corvette geliyor...

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

Ynt: Yeni Corvette geliyor...

ismine corvette deyip başka isimle çıkarsalardı daha iyi olurdu resmen bi efsanenin çöküşü, araba çok güzel ama bi corvette olmayı haketmemiş, viper'da yaptıkları hatanın aynısı, özgün çizgisinden çıkmamalı bu tarz araçlar... ayrıca elektronik el freni nedir ya

Yorum

Beyler Bir Detay; Araç Stingray Olarak Geliyor. 60 lı Yılların Sonu İle 70 li Yılların Başında Aynı Ad Altında Fiber Olarak Üretilen Modelden Oldukça Esinlenmiş. Ön Çıkık Çamurluklar, Kaput Kapağındaki Çıkıntı Ve Küt Arka Kısım. Farları da Açılır Kapanır Olsaymış Tadından Yenmezmiş...
      Bence Metalik Sıyahı da Bi Başka Durur Bunun..

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Beschäler Insignia
        Beyler Bir Detay; Araç Stingray Olarak Geliyor. 60 lı Yılların Sonu İle 70 li Yılların Başında Aynı Ad Altında Fiber Olarak Üretilen Modelden Oldukça Esinlenmiş.
        Bu bilgiyi yukarıda paylaşmıştım, sanırım gözden kaçmış

Meraklılarının gayet iyi bildiği 1959 ve 1963 model Corvette'lerde kullanılmış olan özel "Stingray" adının yeniden canlandırılarak herşeyiyle sıfırdan tasarlanmış olan bu çok özel otomobile verilmesi uygun görülmüş.

Yorum

Umarım İkaz Etmeye Değecek Kadar Sıkıntı Yaratmamıştır Öyleyse Silinebilinir.

Yorum

Araba güzel ama Corvette havası "0" bence. Uzman hiç değilim ama çok Avrupalı hatta belki birazcık ta japon gibi durmamış mı?

İç tasarımına birşey demiyorum, çok şık olsa yadırgarım hatta

Bir de o 4 tane yanyana egzoz bir tek bana mı çok çirkin geldi acaba?

Opel Insignia 1.4 140HP Edition Elegance  - 2012
            VW Touareg 3.0 V6 TDI Bluemotion - 2013

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Beschäler Insignia
              Umarım İkaz Etmeye Değecek Kadar Sıkıntı Yaratmamıştır Öyleyse Silinebilinir.
              Tekrara düşmemekte fayda var

Yorum

Ben Yazdığımı Yeniden Okuduğumda; Bu Modelin "60 lı Yılların Sonu İle 70 li Yıllar Arasında Üretilen" Modelden Esinlendiğini Anlayabiliyorum.(Kastedilen 67 ve Sonrasıdır) Bende Göz Yanılması Yok İse Bana Göre Yine 1959 ve 1963 Arasında Üretilenlerle Pek Benzeşmiyor...
                Öte Yandan Buradan Çıkabilecek Bir Diğer Sonuç İse; Modelin Stingray Adı Altında Sadece 1959 ve 1963 Arasında Üretilmediğidir.
                Sonuç İtibarı İle En "Faydalı Olanı" da Bilgiyi Doğru Paylaşıp Doğru Bilgilendirmektir. Aksi, Diğer Üyelerin Yanlış Bilgilenmesine Sebebiyet Verebilecektir.
                Dikkat Etmek Gerekir.
                Konunun Polemiğe Sebebiyet Vermemesi Temennisi ile İyi Forumlar.

Yorum

Stingray isminin tekrar kullanılmaya başlanmasının nedeni, yeni aracın tasarımının eskiden de bu adı taşımış olan Corvette modellerine benzerliği değil.

Bu isim tüm Corvette nesilleri arasında yalnızca "özel" olarak değerlendirilen Corvette'lere verilmiş.
                  Yeni model de GM tarafından çok özel bir araç olarak görüldüğü ve öyle lanse edilmek istendiği için isim yeniden canlandırılmış.
                  Bu bilgiler dün sabaha karşı yapılan tanıtımda bizzat GM Kuzey Amerika başkanı Mark Reuss tarafından yapılan sunumdan alıntıdır.

İsmin ne zaman kullanılmaya başlandığına gelince, ilk kez 1959'da bir konsept araç çalışmasında kullanılmış.
                  1963'de piyasaya sunulan 2.nesil Corvette ise hep bu isimle anılmış.

Mesajda sadece 1959 ve 1963 diye bir ifade kullanmadığımı da hatırlatmış olayım.
                  Bu yıllardaki modellerde başlamış; ve Chevrolet, ciddi yenilikler yaparak ürettiği yeni Corvette nesillerinde bu ismi kullanmış.

Yorum

İşleniyor...
                  X