Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Jetta yeni kasa 1.6 tdi dsg

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Jetta yeni kasa 1.6 tdi dsg

Arkadaslar jetta 1.6 tdi dsg ile iki gunde tam 1400 km yol yaptim ve ciddi datalara sahip oldum .Bunlari siznle paylasmak isterim.Oncelikle bu jettanin montaj yeri meksika ve montaj yerinin meksika oldugu hemen anlasiliyor. bir onceki kasa 1.4 tsi 140 bglik jetta kullanmis biri olarak hatta iki arabayi yan yana getirip bakarak bunu net bir sekilde anladik. onceki kasanin montaji isviligi ve parca ozeni kesinlikle yenisinden cok daha guzel.Yani dergilerdeki sisirmelein hicbirine inanmayain.Radyonun tuslarindan vites cevresi kromajlara direksiyonun yapisindan tuslarin yapisina kadar eski kasa çok daha elit ve dayanikli bir yapiya sahip.Daha 35000 kmdeki yeni kasanin direksiyonunu cevirdigimde garip tikirtilar ve sesler geliyordu.Vites kolunun etrafindaki kromaj ileri geri hareket ediyordu. on tampon surekli esneyip aciliyord.Elimle oturtmak zorunda kaliyordum. El frenin altindaki o şık gozden eser bile yoktu. Hatta sisi kapagi acacgi zaten yoktu. Gelelim datalara kncelile jetta cok az akiyor diyenler kesiinlikle yaniliyo.110 ortalam ile 7.3 un altina inmedi. Hele bir de klima aciksa ibre hemen asagilara inmeye basliyor.Ben klimanin bu kadar etkiledigi bir araba gormedim. Ben ayri bir guc kaynagi var diye biliyordum vwlerde ancak sanirim yanlis bilgi...Dsg sanziman cok hizli vites gecisi sunuyor ancak hafif kaydirma halen var. D modunda 2 den 3 egeceken yuklenrek gaza basarsaniz bir kutleme oluyor. Belki de bizim araca ozgudur. Bu konu muallakta. Yol tutus fena degil ancak astra h bana daha guvenli geliyor. direksiyon sertligi guzel. Yanliz 180 civarinda frenajda araba hafif de olsa dagiliyor.ses kalitesi basarili. ancak comfortlineda cruise olmamasi beni cok kizdirdi. Sag ayagim resmen koptu. Bu kadar paraya cuise control olmamasi ianilmaz. ic genislik ve bagaj genisligi inanilmaz. Bu konuda kimse eline su dokemez. bana da en cok bu lazimdi.Klima performansi basarili.Koltuklar beni mahvetti.Belki de benim ergonomiklere alisik olmamla alakalidir ancak bel agtisindan oldum. hatta bizim oglanin bakicisi kiz da ayni dertten muzdaripti. Performans oldukca iyi ancak 180 lere kadar sonrasi pek yok. Araba kalkarken ayaginizi frenden cekmeniz harekete gecmsi icin yeterli olmadigi icin gaza basmak zorunda kaliyorsunuz o da arabayi aniden firlatiyor ve ondeki yakindaysa oldukca tehlikeli bir hal aliyor. hiz dusururken vites karasizlik yasiyor ancak durmaya yakinken de hafif bir salllama yapiyor. bunlara ragmen dsg oldukca basarili....Ozellikle cikislarda nerdeyse hicbir araba gucunu bu kadar iyi yola yanisitamiyor.O nedenle bravo vwne dsgyi yaptigi icin. yanliz bende dsg biraz sorun cikarabilir havasi yarattti cunku degisik zamanlarda degisik zorlanmalar ve kararsizliklar hissettim. Bu da zaten var olan dsg sorunlarini gosteriyor olabilir. bendem bu kadar .Saygilar sevgiler

Ynt: Jetta yeni kasa 1.6 tdi dsg

Bu arada jettadan sonra kosturarark kara sahine bindim. icimden de gozumsun be İNSİGNİA demek geldi.... muhaha muhaha

Yorum

iyi güzelde jetta nerden çıktı kara şahin varken utku abi

Yorum

İsta Onatcim isin puf noktasi orda ...Oncelikle jetta daha az yakiyor ikincisi kara sahinin bir lastigi suan 750 kagt .Yani yanlislikla bir lastigini yarsan yolda 750 lira. Bir de lasigi bulamama da cabasi...Ucuncusu de hanim hava iltresinin sesinden ve arain sertliginden hic memnun degil muhaha Ayrica da bagaj knusunda jetta daha rahat....

Yorum

anladım

Yorum

Her aracın kendine göre iyi yanları var
            Ben dizel linea kiraladım. Bunca yol yaptım yakıt ibresi cok az azaldı.
            Yani amaç futursuzca gezmek ise cok iyi bir seçenek.
            Ama kaliteli bir yolculuk söz konusu değil.
            Yine de güzel paylaşım. Kotü ve iyi özelliker doğru yansıtılmalı.
            Insignia Editition Elegance - 18" jant Teknik gri

Yorum

İşleniyor...
            X