Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Kia Stinger

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

Orjinal yazı sahibi: ufukkk View Post
    Fiyatlar inanılmaz, ülke olarak iflasın eşiğindeyiz.

Bir de anlamadığım bazı durumlar var; geçen biri yazmış, "240.000 liraya Focus aldım" diye. Bildiğiniz Focus; dizel (altı üstü 1.5-1.6 litre dizel), üst donanım, cam tavan vs. Tamam araç güzel ama C segmenti, 120 bg'lik sıradan bir araca 240.000 lira para veren kafa yapısını ben anlayamıyorum; hala bu paralara araçların satılmasını aklım almıyor. Şu an banka hesbımda 10 milyon nakit olsa inanın araç almakta zorlanırım ve muhtemelen 2. el bir araç alırım; çünkü fiyatını hak eden hiç bir araç yok; tüm araçlar ederinin 3-4 katı fiyatına satılıyor. (Burada hak ettiği fiyat derken son 10-15 yıllık ortalama ederini kabul ediyorum, 5 sene önce 30 asgari ücretle aldığınız aracı bugün 120-150 maaşla alabiliyorsunuz.)
    Maalesef bu yazdıklarınız bizim gerçeğimiz.....

Yorum

Orjinal yazı sahibi: cagri View Post
      a3 olmuş 300.000, Allah sonumuzu hayır etsin
      bakalım daha ne fiyatlar göreceğiz.
      "insanlar arasında, insanlardan bir insan olmak"

Yorum

Fiyatlar inanılmaz, ülke olarak iflasın eşiğindeyiz.

Bir de anlamadığım bazı durumlar var; geçen biri yazmış, "240.000 liraya Focus aldım" diye. Bildiğiniz Focus; dizel (altı üstü 1.5-1.6 litre dizel), üst donanım, cam tavan vs. Tamam araç güzel ama C segmenti, 120 bg'lik sıradan bir araca 240.000 lira para veren kafa yapısını ben anlayamıyorum; hala bu paralara araçların satılmasını aklım almıyor. Şu an banka hesbımda 10 milyon nakit olsa inanın araç almakta zorlanırım ve muhtemelen 2. el bir araç alırım; çünkü fiyatını hak eden hiç bir araç yok; tüm araçlar ederinin 3-4 katı fiyatına satılıyor. (Burada hak ettiği fiyat derken son 10-15 yıllık ortalama ederini kabul ediyorum, 5 sene önce 30 asgari ücretle aldığınız aracı bugün 120-150 maaşla alabiliyorsunuz.)
        illa bu fiyatı vereceğime gider 10.000 km mis gibi araçlar alırım en az 70.000 tl cebime kalır. geçenlerde bir arkadaşıma 2014 E180 Mercedes aldık 50.000 kmde. 2 parça boya var çil çil. 160.000 TL. daha da birşey demem oleyy.

Yorum

ama itiraf etmeliyim ki Stinger in kasası çık şık olmuş.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Ghostrider View Post

illa bu fiyatı vereceğime gider 10.000 km mis gibi araçlar alırım en az 70.000 tl cebime kalır. geçenlerde bir arkadaşıma 2014 E180 Mercedes aldık 50.000 kmde. 2 parça boya var çil çil. 160.000 TL. daha da birşey demem oleyy.

O paraya alınabilecek 2. el çok daha iyi araçlar olması bir ayrı bir konu... O konuda sonuna kadar katılıyorum... O paranın yarısına, tertemiz, sıfırdan farksız, <30.000 km'de 2. el D segmenti (Insignia,Mondeo vb) araç da alınabilir.

Fakat benim değinmek istediğim esas nokta farklı; 240.000 lira büyük para; o paraya C segmenti standart bir otomobil almak bana çok garip geliyor. Hani otomobilsiz kalırım, eski/dandik bir otomobile binerim ama 240.000 lira verip C segmenti araç almam. Anlatabildim mi bilmiyorum...

Yorum

O paraya alınabilecek 2. el çok daha iyi araçlar olması bir ayrı bir konu... O konuda sonuna kadar katılıyorum... O paranın yarısına, tertemiz, sıfırdan farksız, <30.000 km'de 2. el D segmenti (Insignia,Mondeo vb) araç da alınabilir.

Fakat benim değinmek istediğim esas nokta farklı; 240.000 lira büyük para; o paraya C segmenti standart bir otomobil almak bana çok garip geliyor. Hani otomobilsiz kalırım, eski/dandik bir otomobile binerim ama 240.000 lira verip C segmenti araç almam. Anlatabildim mi bilmiyorum...
              Sizinle aynı fikirdeyim..O parayı vereceğim arabanın aklımı alması gerek....

Yorum

Aslında bugün değil yarın önemli. Yani bugün 2. el güzel araç bulabiliyoruz ama yarın onu da bulamayacağız çünkü sıfır araç satılmıyor ki 2. eli olsun.

Ben motorcuyum, arabada yaşanan bu olayı 2008'lerde yaşamıştık. Neler olacak bir örnek vereyim, 2007-2008'lerde Yamaha R6 (Racing türü motor) kullanırken motorum bakımı ve lastik değişimi gelince servise vereceğim parayı üzerine koyar sıfır gibi motor alırdım, öyle ucuzdu, fuarlarda motorlar 1. gün biter millet motor almak için sıraya girerdi. Sonra devlet baktı motor iyi satılıyor o işe el attı vergileri inanılmaz arttırdı, peşinden döviz de artınca o gün bindiğim o motorlar bugün 120-150 bin TL'lere dayandı. 1-2 yıl kimse etkilenmedi 2. ellerle idare ediyoruk. Ancak sonra hem 2. eller de pahalandı hem de 2. elde de temiz motor kalmadı çünkü 0 motor alabilen yoktu. Bugün ancak 8-10 yaşındaki motorlar alınabilir rakamlarda, onlar da en az 60-70 bin km'lerde ki biz zamanında motor 10-15 bini geçince çok oldu der satardık.

Arabalarda da 2-3 yıl içinde benzer şeyler yaşanmaya başlanacak. İşin kötüsü motorsiklette durum hala aynı, iyi bir motor 100 bin TL'den başlıyor. Aynı şey araba için olmaz umarım...

Yorum

Renault Clio 1.5 90 bg 141.100 TL,cik......

Yorum

aynen katılıyorum. işte kia da kendi kafasında bu C segmenti değil diye düşünüyor heralde ne yapsın.

Yorum

Yazan herkese katılıyorum . Piyasa aldı başını gitti. Millet bu fiyata bu araçları aldığı sürece fiyatlar düşmez. Üreticiden daha çok kazanıyor devlet. Kimse de sesini çıkarmıyor .

150-200 bin olması gereken araç 550 bin nedir ayıptır günahtır. Evli çocuklu , helal yolla para kazanan bizler için araç almak imkansız artık. Gidip bomboş araçlara 120 bin hayatta vermem.

Velhasıl kelam araçlarımızın değerini biraz daha bilelim

Yorum

Sadece araç değil ki....Ucuz hiç bir şey kalmadı...Alım gücümüz yerlerde sürünüyor....

Yorum

İşleniyor...
                        X