Duyuru

Collapse
No announcement yet.

V Weekend Motoring 2018 - Intercity İstanbulPark

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• V Weekend Motoring 2018 - Intercity İstanbulPark

29-30 Eylül hafta sonu ilki gerçekleştirilen V Weekend Motoring festivalini kaçırmayım dedim ve atlayıp gittim. Sağolsun bikaç saat sonra smg05 Muharrem de gelip eşlik etti.

Festivalin kalitesi gerçekten tartışılmaz boyuttaydı. Yapılan gösteriler, yapılan taxi drive çekilişleri, markaların sergilediği otomobiller, kulüplerin sergilediği otomobiller, Vural Ak'ın özel otomobil koleksiyonu, ortamın atmosferi, yarışlar, pistgünleri vs. herşey muhteşemdi. 2 gün süren etkinliğe sadece 1 gün katıldığıma da pişman oldum desem yalan olmaz.
    Ayrıca sadece erkeklere hitap eden bir ortam da değildi. Eşiyle, çocuğuyla gelen yüzlerce kişi olduğu gibi yaşlı ailesiyle gelen bile vardı.
    Etkinlik hakkında kötü eleştiri yapan 1 kişi bile görmedim. Katılımcısı, ziyaretçisi, ev sahibi herkes memnun kaldı gördüğüm kadarıyla ve gelecek senelerde devamı da gelecektir diye tahmin ediyorum.

İçerik ise şöyle idi;
    - Çeşit çeşit eğitim ve seminerler (gezmeyi bırakıp hiç birisine katılamadımihihi)
    - Caterham drift gösterisi
    - J-turn eğitimi ve gösterisi
    - Motosiklet gösterileri
    - Doğukan Manço ve Ford Truck drift gösterileri
    - Koleksiyon otomobillerinin geçit töreni ve arabalar hakkında detaylı bilgiler
    - Çeşitli grupların otomobil sergileri
    - Çeşit çeşit simülatörler (bu simülatörlerde alınan dereceler ile taxi drive hediye edildi)
    - Seminerlerde ve gösteri aralarında yapılan çekilişlerde verilen hediyeler ile ıslak zeminde drift deneyimi, Caterham drift taxi deneyimi, pist tarafında NSX taxi, Mustang 5.0 taxi, Focus RS taxi ve Peugeot taxi deneyimleri
    - Çeşit çeşit yemek/ızgara stantları, çocuklar için oyun parkı, traktör sergisi vs.
    gibi belki aklıma gelmeyen başka şeylerde vardır.

Benim ne yaptığımı da anlatıyım; pazar günü erken gidemedim biraz geç kaldım, girişte bizi önce offroad sergisi karşıladı, padok alanına geçtim, sağda Porsche Club İstanbul'un üye otomobilleriyle başladık BMW, Mercedes, DS, Ford, Alfa Romeo vs. aklıma gelmeyen birkaç markanın daha stantları, TokSport WRT, Dream Car Turkey, Driven34 sergileri; Ortombo, Speedcity, eRacing Academy simülatörleri, Vurak Bey'in koleksiyonu hepsini gezdim.
    Simülatörlerde süremi aldıktan sonra koleksiyonu incelemek için sıraya girdim, sıramız geldi, ortalama 15 kişilik gruplar halinde arabaların yanına alıyorlar ve arabalar etrafında hiçbir koruma yok, insanlar zaten nezaketen ve saygısından ötürü arabalara zaten dokunma yaslanma gibi hareketler yapmıyorlardı ama dingilin biri Lambonun kaputa oturup foto çekmiş.
    Şansa ben koleksiyon tarafındayken İtalyan'ları gösteri alanına almak için geldiler, Aventador SV, Diablo SV yanıbaşımda marş bastıihihi gerçekten keyifli anlardı, hepsinin videosunu çektim zaman içinde paylaşacağım. Arabaları böyle grup grup gösteri alanına alıp girişte kısa bir anlatımla arabayı tanıttıktan sonra araba tüm alanı turlayıp seyircilerin önüne geçti, sıra sıra dizildiler, sırayla gaz verip seslerini duyurdular, en son aynı anda gaz verdiler ve sırayla yerlerine çekildiler. Şu tema bile çok keyifliydi.
    Gösteri alanında sunumu Ahmet Özgün yapıyordu, seyirciyi eğlendirmeyi biliyor Doğukan Manço'nun Silvia ile Ford Truck'ın drift gösterisinde de güzel senaryo yapmışlar, silvia ile e30 tırın etrafında drift atıyor, şoför sinirlenip elinde süpürgeyle iniyor felan sonra tır da drifte başlıyor.

Çekilişle taxi drive kazananları izlemeye locaya geçtik, NSX'in launch control ile kalkışı çok iyi Caterham yanyan keyifli kalkıyor, Mustang GT de iyiydi. Ben seminerlere katılmadığım ve simülatörde ilk üçe giremediğim için taxi drive kazanamadım ama Mustang'i (Hezarfen buluşmamıza gelenler tanır) Alptekin abinin kullandığını biliyordum, gündüz whatsappdan yazdığımı görmedi, bende akşam çıkışta telefon ettim ve keşke geldiğinde arasaydın piste çıkardık dedi, benim için büyük bir fırsatı kaçırdım
    Ama şansa saat 6'ya doğru artık çıkışa doğru yürürken bir yandan gösteri alanındaki Ahmet abiyi dinledim, gösteri alanını toparlıyorlardı zaten, daha zamanımız var listeye adını yazdıran ilk 15'e Caterham taxi yaptıralım dedi, koşa koşa geri dönüp adımı yazdırdım, Caterham ile güzel bir drift deneyimimim oldu, günün tüm yorgunluğunu unutturdu

Bayağı detaylı anlattım artık fotolara geçiyim, videolarda düzenlendikçe gelecek

​​​​​​​

​​​​​​​

​​​​​​​

​​​​​​​

​​​​​​​

​​​​​​​

​​​​​​​

​​​​​​​

​​​​​​​

​​​​​​​

​​​​​​​

​​​​​​​

​​​​​​​

​​​​​​​

​​​​​​​

​​​​​​​

​​​​​​​

​​​​​​​

​​​​​​​

​​​​​​​

​​​​​​​

​​​​​​​

​​​​​​​

​​​​​​​

​​​​​​​

​​​​​​​

​​​​​​​

​​​​​​​

​​​​​​​

​​​​​​​

​​​​​​​

​​​​​​​

​​​​​​​

​​​​​​​

​​​​​​​

​​​​​​​

​​​​​​​
    ​​​​​​
    InsigniaTEAM

​​​​​​​

​​​​​​​

​​​​​​​

​​​​​​​

​​​​​​​

​​​​​​​

​​​​​​​

​​​​​​​

​​​​​​​

​​​​​​​

​​​​​​​

​​​​​​​

​​​​​​​

​​​​​​​

​​​​​​​

​​​​​​​

​​​​​​​

​​​​​​​

​​​​​​​

​​​​​​​

​​​​​​​

​​​​​​​

​​​​​​​

​​​​​​​

​​​​​​​

​​​​​​​

​​​​​​​

​​​​​​​

​​​​​​​

​​​​​​​

​​​​​​​

​​​​​​​

​​​
    InsigniaTEAM

Yorum

Paylaşım için teşekkürler Çağrı, keşke gelebilseydim tam keyif günü yapmışsın. Fotolara Porschelerle başlaman ve mavi M5 benim için çok anlamlı ))

Yorum

Paylaşım için teşekkürler Çağrı, keşke haber edeydin beraber giderdik.

Yorum

Güzel bir görsel show olmuş Çağrı emeğine sağlık

Bunlar araba ise bizimkiler ne acaba ,,

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

Gitmiş kadar olduk sayende. Teşekkürler
            34HZD10

Yorum

Böyle organizasyonları kaçırmam ama katılamadık. Resimler için teşekkürler Çağrı
              Sola Sinyal Devamlı Açık!

Yorum

İlk videomuzla başlayalım;
                - Lamborghini Diablo SV
                - Lamborghini Aventador SV
                - Lamborghini Huracan Performante

https://www.youtube.com/watch?v=i4rHA2j2oQ0

InsigniaTEAM

Yorum

Ferrari F12 TDF (Tour de France)

https://www.youtube.com/watch?v=CZ8tz7t1WcE

InsigniaTEAM

Yorum

ayıptır, yazıktır, zulümdür
                    ahlaksızla birlikte yaşayacağına YİĞİTLE ÖLÜME GİT

Yorum

biz gelemiyoruz
                      ahlaksızla birlikte yaşayacağına YİĞİTLE ÖLÜME GİT

Yorum

Orjinal yazı sahibi: kingdragon View Post
                        biz gelemiyoruz
                        Bende zamanında çok şeye üzüldüm ve hala üzüldüğüm katılamadığım organizasyonlar oluyor, kısmete yapacak birşey yok abi, nasip olanı görüyoruz ihihi
                        InsigniaTEAM

Yorum

İşleniyor...
                        X