Duyuru

Collapse
No announcement yet.

EMNİYET KEMERİNİN ÖNEMİ

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

Ynt: EMNİYET KEMERİNİN ÖNEMİ

Onceleri bende emniyet kemerini uzun yol harici kullanmiyordum. Gecen yıl kaza yapınca olayın hiçte hafife alınacak bir iş olmadıgını anladım. O gün bu gündür takarım kemerimi.
    2011 Insignia 2.0 CDTI 130HP Edition + EP Active Select + Cyclone Navi (Safir Siyah)
    2008 Alfa Romeo 159 1.9JTDm Q-Tronic Distictive Plus(Siyah)

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Gökhan_55
      Orjinal yazı sahibi: emrezxr
      emre abi polis içinde iyi oluyor, kaza ölümlü yaramalı değilse iş çıkmıyor)
      vay arkadaş kasap et derdinde koyun can derdinde

Orjinal yazı sahibi: xxstormxx
      Emre kardeşim böyle bir konu açtığın için teşekkür ederim. Verdiğiniz örnekler sayesinde artık bende emniyet kemeri kullanıyorum.Allah razı olsun...
      vallahi muratcım emniyet kemeri takana bi başka bakıyorlar yani acemi gözüyle bakıyorlar türkiyede en fazazla 1 ay sonra alışırsın allah göstermesin bişeyde olursa seni mutlaka koruyacak belkide coluk cocuguna bağışlayacak mutlaka takılması gereken bi şey
      Hayat bisiklete benzer,Pedal çevirmeyi bıraktığın an düşmeye mahkümsun...
      [img height=150]http://i1096.photobucket.com/albums/g322/emrezxr/144_zps71fffeb4.jpg[/img]

Yorum

http://www.facebook.com/peygamberimi...67729729978393
        2011 insignia 2,0 CDTI cosmo OPC

Yorum

abi bu ne yaaa bunlar ucan adam süpermen mi acaba saka biyana su kemerinizi takın kardeşim kemer önemli
          [img height=150]http://i1096.photobucket.com/albums/g322/emrezxr/144_zps71fffeb4.jpg[/img]

Yorum

bende takmıyordum ama takmak lazımmıs
            2011 insignia 2,0 CDTI cosmo OPC

Yorum

Yalnız son videoda emniyet kemeri takanlar ölüyor emniyet kemeri takmayan ölmüyor buda pek bi manidar viedo olmuş

Yorum

Orjinal yazı sahibi: DiaDavidoff
                Yalnız son videoda emniyet kemeri takanlar ölüyor emniyet kemeri takmayan ölmüyor buda pek bi manidar viedo olmuş
                Video hangisiydi hatırlamıyorum ama kemer takmayan kişi takanların ölümüne sebep oluyordu sanırım. ortada yine mesaj var
                InsigniaTEAM

Yorum

iştee benim dediğim videoda airbag olarak diğerlerini kullanıyor bi ona kafa atıyor bi diğerine hepsi pert bu sağ çıkıyor

Yorum

son 5 gündür bende emniyet kemeri takıyorum, yalnız oldukça kullanışlıymış, özellikle makaslara girerken beni tutması çok güzel

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Hasan_apg09
                      son 5 gündür bende emniyet kemeri takıyorum, yalnız oldukça kullanışlıymış, özellikle makaslara girerken beni tutması çok güzel
                      heeeee hasan sana yakışanıda buydu tebrik ediyorum seni

Yorum

Orjinal yazı sahibi: DiaDavidoff
                        iştee benim dediğim videoda airbag olarak diğerlerini kullanıyor bi ona kafa atıyor bi diğerine hepsi pert bu sağ çıkıyor
                        Emre öldüm yorumuna haha haha
                        1.6T Cosmo, Flexride, DVD800, Sunroof, Spor Deri, 18", Teleflex GFI, Zeibart Cam Filmi, AutoWax Boya Koruma veee Siyah(tı)...
                        Mazide güzel bir anı şimdi..

Yorum

Gecen gun Bursada grubumuzdan bir arkadasin karistigi kazada arkadan carpan arabada bulunan yolculardan biri 20-30 km bir suratte bile arabanin camina kemeri takili olmadigi icin basini vurmak suretiyle yaralanmistir. Bu kemer olayi cok az suratlarda bile bizleri korudugunu bilmenizi isterim. Lutfen biraz daha dikkat..
                          Almanyada bindigim bir takside arkada oturmama ragmen sofor kemerimi takma konusunda beni uyarmisti.
                          Aklima gelen bir olaydan da kisaca bahsetmek istiyorum. Bir arkadasimin Annesi babasi ve kardesi izmirde bir kaza yapmisti. Baba ve ogul onde emniyet kemeri takili oldugu icin kazadan ufak siyriklarla kurtulmuslardi, fakat anne kemeri takili olmadigi icin arka tarafta carpmanin siddetiyle kafasini aracin camina vurup kirmis ve kafasinin camdan cikmasiyla bariyerlere surtunup feci sekilde can vermistir.
                          Sadece siz degil, aracinizdaki sevdiklerinizin de bu gibi aci olaylarla maruz kalmamalari icin hem sizin hemde sevdiklerinizin bu konuda tedbirli olmasi gerektigini dusunuyorum.

Yorum

Olası bir kaza aninda ortalama 80 kg olan bir insanin ağirliği çarpmanin ve takla atmanin şiddetiyle 2 ton ve üzerine çikabilyor
                            Cok basit bir örnek veriyim;bir sineği pet şişeye koyar çalkalarsaniz sineğin ne hale geleceğini tahmin edebilirsiniz kafa göz kanat bacak darmadağın olur
                            2010 1.6 T edition elegance

Yorum

arkadaslar yurt disindaki gibi kurallar caydirici olsa takmayan kimse kalmaz onceden bende takmazdim diplomatik plaka kullandigim icin polis ne durdurur nede birsey der ceza yazamazlar oyuzden radar falan bakmaz 180 200 basar giderdik taki normal arac kullanmaya basladim kemer takmaya basladim daha ilk cezayi araci teslim aldigim gun yedim ayni gun radar cezasida geldi simdi araci calistrmadan kemerimi takiyorum ceza caydirici olsa daha guzel olur
                              BMW 530 D gran turismo

Yorum

nette gördüğüm resimle konuyu güncelleyim

InsigniaTEAM

Yorum

İşleniyor...
                                X