Duyuru

Collapse
No announcement yet.

VW Toureg Hybrid

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• VW Toureg Hybrid

Arkadaşlar
    Geçtiğimiz hafta alaçatı kaçamağını Turbom ile yaptık
    Arabada bizim tosun olduğu için 130 km/h cruise ile gittim.
    Klima açık orta halli yüklü hali ile ortalama 8.9 lt yaktı.
    İzmir çevre yolunda bir A5 sportsback 2.0 TFSI ile biraz kaçamak yaptık ama arkadaş 200 den sonra gelmeyince ben de muhatap olmadım.
    Çeşme otobanında da 180 km/h cruise ile takıldık.

Yol boyunca 3 adet Toureg geçti beni ki 130km/h cruise virajlarda falan da bırakmam
    bu arkadaşların hepsi TDI bluemotion ve 160 -180 km/h temposu ile gidiyorlardı.
    Birisi ile yokuş yukarı asılayım dedim ama 120 civarında 5.viteste hiç şansım yoktu. 4 bile yetmezdi sanırım arkadaş şahlanarak gidiyor eee bizde de çocuk uyuyor 3 leyip delirmenin lüzumu yok.
    Bu arada Toureg dizeller 245 hp ve yüksek devirli 4400 rpm dizel. Tork da maşallah 550nm 1750rpm
    8 ileri otomatik 7.6 sn 0-100 km/h max 220 km/h

Güzel tatil sonrası lay lay dönüyoruz. Bir ara susurluk civarında mola öncesi bir Accord zıpladı. 150km/h ile cruise ile 6.viteste izliyorum atmosfarik makinayı. Baktım bu havaya girdi 5leyip 150 den 220 ile yanında uzadım susurluğa kadar 110 ile arkamdan geldi
    Gelelim asıl oğlana
    Feribot sonrası Pendik den Avrupaya geçerken 4.toureg vakası yaşadım
    bu sefer otoyolda zıpladı
    ehh be dedim yeter uzayalım biraz 130 dan 5vitrste duz yolda asıldık amca sağdan uzadı gitti
    o anan kadar logoya dikkat etmedim neyse bu elelman sağda sıkıştı yine yan yana gibiyiz 130 larda bu sefer 4.vitesteyim asıldık biraz takıldık sonra amca uçtu gitti 200 lerde oldıkça sıkı fark yemiştim
    trafik sıkışınca onumdeydi ve o an gördüm Hybrid yazısını

türkçe meali S4 den alınan V6 Turbo motor üstüne elektrik motoru toplamda 380 hp 1500rpm de 580 nm tork 6.5 sn 0-100 ve 240 km/h maksimum hız 8 ileri otomatik ve 110.000 euro

arkadaşlar tek geçerim
    siz siz olun dikkat edin

Ynt: VW Toureg Hybrid

Güzel anlatmışsınız teşekkürler
    2016 w205 AMG

Yorum

Ynt: VW Toureg Hybrid

Bana göre Toureg Çoğu 4*4 e göre çok daha araziye yatkın hemde motor olarak üstün bir araç vw'nin en başarılı otomobillerinden bence...

Yorum

İşleniyor...
      X