Duyuru

Collapse
No announcement yet.

"0" Otomobil Boyalı Çıkarsa?...

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• "0" Otomobil Boyalı Çıkarsa?...

Şu ana kadar Opel tr mr zr den bana dönen yok. Temmuz ayında aldığım 2010 Model Corsa 1.4 Twinport Enjoy 111. yıl aracımı 4000 km de bildiğiniz gibi satışa çıkardım. Alıcılar geldi zaten telefonda anlaşmıştık. Corsa nın etrafında dönüp kapılarını açtılar, içine baktılar bu araba yeni kokuyor bakılacak bir tarafı yok ki dediler.Her tarafından sıfır araç olduğu belli falan filan... Aracı alacak olan yanında bir usta getirmiş, usta elinde cihaz ile her tarafa dokundu ve sağ kapının boyalı olduğunu söyledi..her yer 100-110 milimikron, sağ ön kapı 260 mm. bu imkansız dedim.. hemen servise gidelim dedim..gittik... arkadaşlar sağ ön kapı boyalı.. Yani "0" corsa boyalı çıktı...uzatmayayım..bayideki yetkiliyi aradık..bayi kapıyı fabrikada iki kat boyamış olabileceklerini söyledi..bizde gönülden inandık..ne yapılacak dedim..Bayideki halkla ilişkilerden sorumlu devlet bakanı yazı yazacak veya arayacak, Opel tr ekspertiz gönderecek..kapıya bakacak, sonra ekspertiz raporu gönderecek..opel tr raporu alacak,alamanya ya gönderecek..yünler tellere takılacak, teldeki yünleri nenem eğirecek..ip olacak..o iplerle hepimize kazak örülecek...vs vs vs.. ben arabayı 1000 tl aşağıya sattım gönderdim bile..şimdi cevap bekliyorum..bakalım zararı kim tazmin edecek?.. a)Mark Adams b)Nick Reilly c)DEKRA Hata Raporu 2011'in sonuçları d)4077 sayılı yasanın 4. maddesi;"Bu madde ile ayıba karşı sorumlu tutulanlar, ayıba karşı daha uzun bir süre ile sorumluluk üstlenmemişlerse, ayıplı maldan sorumluluk, ayıp daha sonra ortaya çıkmış olsa bile malın tüketiciye teslimi tarihinden itibaren iki yıllık zamanaşımına tabidir. Bu süre konut ve tatil amaçlı taşınmaz mallarda beş yıldır. Ayıplı malın neden olduğu her türlü zararlardan dolayı yapılacak talepler ise üç yıllık zamanaşımına tabidir. Bu talepler zarara sebep olan malın piyasaya sürüldüğü günden başlayarak on yıl sonra ortadan kalkar. Ancak, satılan malın ayıbı, tüketiciden satıcının ağır kusuru veya hile ile gizlenmişse zamanaşımı süresinden yararlanılamaz."

Ynt: "0" Otomobil Boyalı Çıkarsa?...

Cem bey birşey merak ettim aracı alırken ekstra bir indirim yaptılarmı ? çünkü araç fabrikada yapılan kontrollerde yada x bir sebepten dolayı aynı parça ikinci kez boyanabiliyor bu tür araçlar satışlarında biraz daha indirimli olarak satılıyor siz bu indirimden faydalandınızmı ?

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

bu konuda bende muzdaribimmalesef şu an mahkemelik olduk benim de sol arka kapı 260 mikron çıktı 5 ocak itibariyle dava açıldı fabrika hatası olduğunu başka bayinin ekspertiz raporuyla kanıtladık opel sağolsun bi ilgilendi bi ilgilendiki sormayınhangi avukata sorsam yüzde 99 kazanırsın diyor ama süreç 1-2 yıl sürermiş opel erdemir sağolsun yaptı yapacağını yine onlara göre fabrika üretim sınırları içindeymiş bşey olmazmış sen bu aracı gel dışarda sat bakiim oluyomu olmuyomu?lanet olsun sırf bu yüzden bi daha opelmi aman aman bi heves ettik kursağımızda biraktılar eğer site yönetimi tarafından izin olursa dava dilekçesini burada yayınlamak isterim
      İNSİGNİA 1.6 T EDİTİON ELEGANCE

Yorum

bayiden çıkan aracın sizin vurup boyattırmadığınızı nasıl ispat edeceksınız ? yanı fabrıka hatası oldugu nasıl belırlendı.?
        2011/1.6T 180 hp/Karbon Siyah/Cosmo/Dvd 800/ 19" /Multimedia Box/Led Aydınlatma/SprintBooster

Yorum

üzülerek söylüyorumki opelde duyduğum belkei 15. vakaadır bu. ben son 2arabamı boya kontrolu yaptırarak aldım 0 almama rağmen
          F30 Sport+

Yorum

Orjinal yazı sahibi: FacomX
            Cem bey birşey merak ettim aracı alırken ekstra bir indirim yaptılarmı ? çünkü araç fabrikada yapılan kontrollerde yada x bir sebepten dolayı aynı parça ikinci kez boyanabiliyor bu tür araçlar satışlarında biraz daha indirimli olarak satılıyor siz bu indirimden faydalandınızmı ?
            Hayır Fatih cim..Normalde prosüdür odur biliyorsun hatta faturaya bile işlerler özürlü mal diye..Bayiden kaynaklanan bir şey yok..

Yorum

Orjinal yazı sahibi: iatros
              bayiden çıkan aracın sizin vurup boyattırmadığınızı nasıl ispat edeceksınız ? yanı fabrıka hatası oldugu nasıl belırlendı.?
              Ne Bayi, nede ben böyle bir şeye tenezzül etmeyiz..bin tl indim al git arabayı dedim alıcılara..opel e araçlar inerken zaman zaman küçük kazalar yaşanabiliyor..araçların sigortaları var..zaten kendisi servislere gönderip yaptırıyor..bu normal insanlık hali..ama burada dürüstlük önemli ....yaptırdıysan yüz kuruş indim isteyen alsın de..bayii bilgilendir..

Yorum

ben mrbody nın "başka bayinin ekspertiz raporuyla kanıtladık " cumlesıne nazaran dedım cumleyı. Yanı eksper nasıl anladı fabrıkadan hatası oldugunu .
                2011/1.6T 180 hp/Karbon Siyah/Cosmo/Dvd 800/ 19" /Multimedia Box/Led Aydınlatma/SprintBooster

Yorum

Orjinal yazı sahibi: iatros
                  ben mrbody nın "başka bayinin ekspertiz raporuyla kanıtladık " cumlesıne nazaran dedım cumleyı. Yanı eksper nasıl anladı fabrıkadan hatası oldugunu .
                  benim bildiğim robot otoya boya atarken belli bir hat üzerinde boya atıyor hiç bir el onunki gibi boyayı atamıyor diye biliyorum
                  2015 Honda  CRV  1.6 160 hp Akıllı 4x4 9 ileri zf şanzıman .. vs vs  (görmemişin... :P )

Görelim Mevlam neyler .. Neylerse güzel eyler
                  [center]

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Sufy
                    benim bildiğim robot otoya boya atarken belli bir hat üzerinde boya atıyor hiç bir el onunki gibi boyayı atamıyor diye biliyorum
                    abi çoğumuzun bildiği düşündüğü şey bu ama görünen o ki bu kapıya robot değil insan eli deymiş ihihi el emeği göz nuru olmuş kaş göz arasında )
                    ayıp koskoca Opel e.. böyle konulardaki hassasiyetleride takdire şayan yani..... mağdur insanları nasıl oyalarım veya bezdirrim politikası dknow

INSIGNIA Cosmo 2010 1.6 Turbo + DVD800 Navi.

Yorum

2000 yılında alınan bir focusta arkadaşımın başıma gelmişti. Arabanın tavan ve bagaj hariç komple iki kat boya idi. Bende bir zafira vardı satarken araç komple tavan dahil 250 mikron çıktı. Alan kişi bu fabrikasyon böyle belli dedi üstünde durmadı o yüzden bende üstelemedim. Ama bunları gördükten sonra bir 2006 astra h ve birde 2011 insignia aldın. Teslimatta her herine mikron ölçerle baktırttım. Biraz pimoirikli gibi gözüküyorsunuz, aracı size teslim edeni tilt ediyorsunuz ama sonradan tilt olmaktan iyidir sanırım...
                      2011 1.6 T 180 hp Insignia Edition Elegance P. / Teknik Gri

Yorum

Orjinal yazı sahibi: mrbody
                        ... eğer site yönetimi tarafından izin olursa dava dilekçesini burada yayınlamak isterim

Sonucu belli olmamış olayların belgelerini burda şimdilik sunmayalım sonuçlansın +,- tabiki koyup değerlendirelim bilgi sahibi olalalım.

Eğer Araç Fabrikada ikinci bir boya işlemi görmüşse bu fabrika tarafından gönderildiği ülkeye bilgisi veriliyor ve bayilere dağıtılırken bu araçta boya olayı vardır deyip 2-3 bin tl ucuza veriliyor ve satılıyor bu tür araçların alıcısı da genelde hazırdır ve bayilere yakın olan insanlara veriliyor bayi eğer bunu bile bile müşteriye normal fiyatından satmış ise belgelenmiş ise Opel Türkiye bayinin bayilik anlaşmasını iptal etmeye veya ciddi para cezaları kesmeye kadar giden cezaları oluyor buda bayiler üzerinde bu tür yolsuzlukların önüne geçmek için ama bizim insanımızın %80 ni bu konularda hassas değil maalesef hassas olanda prosödürler yüzünden bu tür işlemleri takip etmiyorlar.

Diğer bir tarafta Opel Türkiyenin bu konuda çok hassas olduğunu ben bizzat biliyorum

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

aracın almanyadan gelen belgelerde neresinde kusurlu olduğu yazar...

Yorum

Bayi bu gün aracın boya seceresini istedi tr den..sanırım onlar da Almanya ya yazacaklar..bekleyelim görelim nerede ne çıkacak..

Yorum

yorumsuz

F20 116i Sportline Deep Sea Edition

Yorum

İşleniyor...
                              X