Duyuru

Collapse
No announcement yet.

2017 Insigna Lansmanı na Az Kala, Üretimde Olan Opel Modellerine Bir Bakış.

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• 2017 Insigna Lansmanı na Az Kala, Üretimde Olan Opel Modellerine Bir Bakış.

Orjinal yazı sahibi: Beschäler Insignia
    Ekim Ayı Gelse de Paris Motor-Show da 2017 Insignia yı Görsek, Fiyatlarını da Öğrensek Artık...
    Daha Önce de Forumda Bahsettiğim Üzere 2017 Model Insignia nın Ekim Ayında Yapılacak Olan Paris Motor Show da Görücüye Çıkacağı Hakkındaki Dedikoduların Çoğalması, Artık Çok Beklenen O Anın Yaklaştığı Anlamını İfade Ediyor. Umarım Paris Motor Show Yalan Olmaz da Dedikoduların Bekçiliğni Boşa Yapmış Olmayız...
    Bu Güne Kadar Yabancı ve Yerli Basında Yeni Modele Ait Shop Çalışmalarını ve Gizli Çekim Fotolarını Görmüş ve Forumda Paylaşmıştık.
    Açtığım Bu Konuda da, Eminim ki Hepimizin Fark Ettiği Opel in Halen Üretimde Olan Diğer Modellerinin Ön Tampon Tasarımlarına Dikkat Çekmek ve Yeni Insigniada da Benzer Tasarıma Yer Verilip Verilmeyeceğini Güdeme Getirmek İstiyorum.
    Bahsettiğim Kısımlar Aşağıdaki Fotoğraflardan da Gözlenebileceği Üzere Modellerin Ön Tasarımlarında, Orta Grill Alt Kenalarından Başlayıp Aşağı Doğru Uzanan, Bir F1 Aracı Ön Kanadını Anımsatan Formdaki Kanatlardır. Corsada Bu Tasarım Sis Farı Etrafındaki Kromaj Kaplı Kısımla Bütünleşik Tutulmuştur.

Fotolar;

Corsa

Astra

Cascada

Mokka

-Benzer Formlardaki Ön ampon Tasarımı Yeni Insigniada da Yer Alır mı?
    -Alacak İse Diğer Modellerden Kaynaklı Göz Aşinalığı Insignia nın Yeni Modeline Olacak Hayran Bakışlara Bir Engel Teşkil Eder mi?
    -Tasarımın Sadece Ön Görünüşten İbaret Olmadığı Realitesinden Kaynaklı, Önden Başlayan yanlarda Devam Eden ve Arkada Tamamlanan Tasarım Çizgilerinin Mükemmelliği Olası Muhtemel Bu Benzer Kanat Formununun Tekrar Edilmiş Olmasını Göz Ardı Ettirir mi?
    Ya da Yeni Insignia da Tamamen Farklı Bir Tasarım mı Uygulanacak? Soruları, Lansman Anına Kadar Kafalarda Yer Alacak Diye Düşünüyorum.

Ynt: 2017 Insigna Lansmanı na Az Kala, Üretimde Olan Opel Modellerine Bir Bakış.

Aynı tasarım olacaktır bence. İmza fotoğrafınızdaki araçtada benzer tasarım görülüyor. Güzelde duruyor.
    İnsignia 2014 Cosmo 1.6 170hp, Marjet Sıvı Sistem LPG, Zeytin Yeşili, Otomatik, FlexRide Paketi, Çevre Görüş Paketi 2, Sunroof, BOSE Ses Sistemi, Park and Go Paketi, Isıtmalı Siena Perfore Deri Koltuklar

Yorum

Ynt: 2017 Insigna Lansmanı na Az Kala, Üretimde Olan Opel Modellerine Bir Bakış.

Bakalım, Bekleyip Göreceğiz.
      İmzadaki Foto Buick Avista dan Devşirme, Shop Yani...

Yorum

Ben konsept araç sandım imzadakini . Bayağı gerçekçi yapılmış.
        .
        Ekime az kaldı.
        İnsignia 2014 Cosmo 1.6 170hp, Marjet Sıvı Sistem LPG, Zeytin Yeşili, Otomatik, FlexRide Paketi, Çevre Görüş Paketi 2, Sunroof, BOSE Ses Sistemi, Park and Go Paketi, Isıtmalı Siena Perfore Deri Koltuklar

Yorum

Ekim'e az kaldı fakat acaba yeni kasaların Türkiye'ye gelmesi ne zamanı bulacak?

Bu arada tasarım tahmini hoş gözüküyor kanat detayına ilk kez dikkat ettim ben de hoş.

Yorum

Lansman Yapılır Ama Sonra Üretim Bantına Ne Zaman Çıkar, O Hiç Belli Olmaz. TR ye Gelmesi de, Mevcut Modelin Stokların Erimesi İle İlintili Olacaktır. Model Yılı 2017 Olacak sa Çok da Geç Kalmaz Herhalde...

Yorum

Lansman Yapılır Ama Sonra Üretim Bantına Ne Zaman Çıkar, O Hiç Belli Olmaz. TR ye Gelmesi de, Mevcut Modelin Stokların Erimesi İle İlintili Olacaktır. Model Yılı 2017 Olacak sa Çok da Geç Kalmaz Herhalde...
              Sizce yeni kasa insignia 2017 ocak] şubata yetisirmi ve 1.4 motor seçeneği olurmu.
              Öfke Gelir Göz Kararır, Öfke Gider Yüz Kızarır...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: gezgin_insignia
                Sizce yeni kasa insignia 2017 ocak] şubata yetisirmi ve 1.4 motor seçeneği olurmu.
                Banttan Ne Zaman İneceği ve TR de Ne Zaman Satışa Sunulacağı Konusunda Hiç Bir Fikrim Yok. Ancak Fiyat Politikası Gereği ve Halen Üretimde Olan 1.4T 150 Ps Motorun Olduka İyi Tork Değerine Sahip Olmasından Ötürü Bana Göre 1.4T Seçeneği Mutlaka Olmalı.
                Ancak GM TR nin Bu Konuda Ne Karar Vereceği Her Zaman Tartışılabilir. Bir Modelde Farklı Seçenek Demek Bir Sürü Yükümlülüğü de Beraberinde Getirir. Yedek Parça Stoğu vs.
                İnşallah Yeni Jenerasyon Tüm Benzinli ve Dizel Seçenekleri Gelir de, İsteyen İstediğine Biner.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: gezgin_insignia
                  Banttan Ne Zaman İneceği ve TR de Ne Zaman Satışa Sunulacağı Konusunda Hiç Bir Fikrim Yok. Ancak Fiyat Politikası Gereği ve Halen Üretimde Olan 1.4T 150 Ps Motorun Olduka İyi Tork Değerine Sahip Olmasından Ötürü Bana Göre 1.4T Seçeneği Mutlaka Olmalı.
                  Ancak GM TR nin Bu Konuda Ne Karar Vereceği Her Zaman Tartışılabilir. Bir Modelde Farklı Seçenek Demek Bir Sürü Yükümlülüğü de Beraberinde Getirir. Yedek Parça Stoğu vs.
                  İnşallah Yeni Jenerasyon Tüm Benzinli ve Dizel Seçenekleri Gelir de, İsteyen İstediğine Biner.
                  1997'den beri GM Türkiye'nin politikası yeni araçlara tüm donanım ve motor seçeneklerini sunma, sonrasında seçenekleri daraltma olmuştur. İnsignia 2009'da ilk çıktığında 2.0 t lerden liftback karosere kadar seçenekler vardı hatırlarsanız. Muhtemelen İnsignia B'de de aynısı olacak bol motor seçeneği sunup sonra listeyi daraltacaklar.

2014 INSINGNIA 1.4 TURBO Sedefli Mahagony Kahve Edition Elegance + Stil Paket + Sunroof Paketi
                  2016 MOKKA X 1.6 CDTI AT Amber Turuncu Excellence + Opel Eye + Deri Paketi + Sunroof Paketi

Yorum

1.6 dizelin bu kadar iyi satmasindan sonra benzinliler rafa kalktı.
                    .
                    Bence yeni kasada da dizel 1.6 da bol donanım olacak. Benzinliler gelir ama düşük donanım ile.

Yorum

Kararsızlık çok kötü. 55 bin bandında düzgün araç bulamayınca 2014- 2015 otomatik insignia yada 1.4 passat almaya karar vermiştim. Bayramda bir arkadaşım 2016 audi a3 sedan getirdi. Şöyle bor turladim çok hoşuma gitti. Listeye 2014-15a3 de ekledim.
                      Beklememin tek sebebi yeni insignia. Bekleyip bekleyipte bi de 1.4 motor gelmezse kötü olur. Bir de ne zaman çıkacağını bilmemek...
                      Öfke Gelir Göz Kararır, Öfke Gider Yüz Kızarır...

Yorum

Hangi Motor Seçeneklerinin Geleceği Konusu Hakikaten Başlı Başına Ayrı Bir Tartışma Konusu Olur. Bu Konuda Benim Görüşüm Tüm Model Seçeneklerinin Gelmesinden Yana. Fazla Km. Yapmayıp Benzinli Sessizliğini Tercih Eden Kullanıcı Sayısı Hiç te Küçümsenecek Kadar Az Değildir. 1.6 D Seçeneklerine Göre 1.4T Kullanmak İsteyecek Çok Kişi Olacaktır. Öte Yandan Yeni Kasada 1.6T 200 PS Gelirse Satışlarında Patlama Yaşatabilir.
                        Denklemde Halen Bunca Belirsizlik Varken, Şimdilik Lansmana Odaklanmak En Doğrusu Olacaktır. Ancak Benzinli ve Ekonomi Bazlı Olan 1.4T Seçeneğini Beklemek, Her Halükarda Bu Aracın Hakkıdır. Forumda 1.6T 200 lük Seçeneğini Bekleyen ve Hiç Ses Çıkarmayanları da Merak Etmiyor Değilim...

Yorum

tasarımı nasıl olur, motor seçenekleri ne olur gibi elimizde net birşey yok ama şu anki kasanın en boşu 101bin TL'den başlıyorsa yeni çıkacak 2017 insignia için tek gerçek: PARA LAZIM
                          1.4T Edition Elegance - Yeni Stil Paketi - Sunroof

Yorum

Bazı sitelerde Ekim'deki Paris fuarında yeni Insignia lansmanının yapılmayacağı yönünde haberler var.

http://www.carscoops.com/2016/09/ope...-ampera-e.html

2014 INSINGNIA 1.4 TURBO Sedefli Mahagony Kahve Edition Elegance + Stil Paket + Sunroof Paketi
                            2016 MOKKA X 1.6 CDTI AT Amber Turuncu Excellence + Opel Eye + Deri Paketi + Sunroof Paketi

Yorum

Böyle gelirse trim sesler azalır ve daha zengin bir iç mekan olur

Yorum

İşleniyor...
                              X