Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Yerli Otomobil Kopya mı

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Yerli Otomobil Kopya mı

Rusya'da yaşarken sahip Olduğum Cadillac markanın BLS modeli bugun haberlerde görünce cok şaşırdım, artık bu model üretilmiyor yerine Ats diye bir model çıkardılar. General motor üretiyordu üzerinde saab motoru vardı, insigniaya ben bu aracı cok benzetiyorum. Neyse haber aşağıda...

http://www.cnnturk.com/otomobil/yeni...li-otomobil-mi

Cadillac BLS mi, yerli otomobil mi?

Bugün ajanslar yerli otomobille ilgili ilk prototiplerin tanıtıldığını duyurdu.

Prototip görsellerinin paylaşılmasıyla yeni bir tartışma başladı çünkü yerli otomobil prototipleri iç ve dış tasarımıyla 2006 model Cadillac BLS ile tıpa tıp benzerlik gösteriyordu.

Bakan Işık yerli otomobilin prototipini kamuoyuyla paylaştı

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, yerli otomobile ilişkin, 2016'da her türlü arazi şartında deneyecekleri 30-40 araç üretmeyi, 2019 sonuna kadar da Türkiye'de bunun seri üretimini başlatmayı hedeflediklerini bildirdi.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, yerli otomobil konusunda, "Babayiğit ortaya çıktıktan sonra nerede üreteceğimize birlikte karar veririz, hatta onun tercihine bırakırız. Sonuçta bir kişi riski üstleniyorsa tercihi ona bırakmak gerek. Ama tüm Ar-Ge'nin Gebze'deki TÜBİTAK tesislerinde başladığını söylemek lazım" dedi.

Bakan Işık yerli otomobil için 3 prototip üretildiğini de belirtti.

Işık, 4. prototipin ise üretiminin sürdüğünü açıkladı.

Bakan Işık, "2020 yılında artık insanlarımızın tercihine bir Türk markasını da sunmuş olacağız" dedi.

Opel Türkiye resmi yetkilisine sorduk

Konu ile ilgili bilgi almak üzere iletişime geçtiğimiz Opel Türkiye resmi yetkilisi aşağıdaki açıklamayı yaptı:

"Türkiye pazarı GM tarafından her zaman yakın mercek altında tutulan ve önem verilen bir pazar. An itibariyle yakın süreçte hayata geçirilmeyi bekleyen üretime yönelik bir planlama mevcut değildir."

Sosyal medyada trend oldu

Sosyal medyada da bu konu üzerine çok sayıda paylaşım yapıldı. Twitter'da yerliotomobil ve YerliCadillacBLS etiketleri trend oldu.

Haberimizde her iki modelle ilgili görüntüleri paylaşıyor ve sizlerin yorumuna bırakıyoruz.

Ynt: Yerli Otomobil Kopya mı

Aynısının biraz farklısı işte.
    2009 1.6 T 180 hp Edition Elegance,Sprintbooster,BMC kutuiçi spor filtre,KitMTM Keihin Enjektör,1.8 MB Genius Max regülatör...

Yorum

Motorun farklı olacağı kesin gibi :-))

Yorum

Seçimlerde kullanılmak üzere ortaya atılan palavra yerli aracımız seçimden sonra unutulur nasılsa.
        2015 Ford Mondeo Tit. 1.6 Tdci Tekno Pkt.Sunroof,Dynamic Led,Platin Beyaz 
        2013 clio 4 Tce 0.9 icon alev kırmızı

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ahmet_turedi
          Seçimlerde kullanılmak üzere ortaya atılan palavra yerli aracımız seçimden sonra unutulur nasılsa.
          Aynen 2 yıl öncede uçak yapmıştık

Bir zamanlar 1.6 CDTİ 136 hp Flexride, ÇG2, Sunroof , Ergonomik PerforjeSpor Deri koltuklar, Bose 19" jant
          Şimdi F30 Modernline Sunroof

Yorum

Paravan iş
            CARRARO 806 ELITE HD - SHIMANO ALTUS M310 - SHIMANO TOURNEY TX51 - SHIMANO M355 HİDROLİK DİSK -
            SHIMANO ALTUS M310 3X8 - ALÜMİNYUM 1.1/8″ YARI ENTEGRE

Yorum

3 yıl önce saman ithal ettik..Toplu iğne ve misine,yi dahi yurtdışından ithal ediyoruz..Sanayi,yi geçtim tarım ve hayvancılıkta dahi bağımlı hale geldik..Montajlamak yerli demek değildir.Yurt dışından ithal doktor ithal öğretmen projelerinide unutmayalım.Tüm bu gerçekler çarşaf gibi ortadayken yerli uçak,yok yerli tren,yok bilmem ne fasafiso ucuz seçim yatırımı bunlar..

Yorum

Cadillak iyidir .
                Mercedes ve BMW Bosch kullanıyor onun gibi bişey
                Insignia Editition Elegance - 18" jant Teknik gri

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Nurettin
                  Cadillak iyidir .
                  Mercedes ve BMW Bosch kullanıyor onun gibi bişey
                  2.0'ın altında motoru yok, Cadillac çok sevdigim bir markadır. Özellikle CTC 'i sınıfındaki bir Mercedes veya BMW'ye değişmem açıkcası.

Yorum

Bu da benim ilk akıllı telefon prototipim
                    ahlaksızla birlikte yaşayacağına YİĞİTLE ÖLÜME GİT

Yorum

Orjinal yazı sahibi: kingdragon

Bu da benim ilk akıllı telefon prototipim
                      Kardeş vatana millete hayırlı olsun..Seri üretim ne zaman..

Yorum

Sesli güldüm. haha
                        34 ST 579 '09 C180 Kompresor

BİR ZAMANLAR 34 KRR 79 1.6T Edition Elegance Teknik Gri

Yorum

Orjinal yazı sahibi: sedat 8266
                          Orjinal yazı sahibi: ahmet_turedi
                          Aynen 2 yıl öncede uçak yapmıştık
                          evet o uçağın uluslararsı uçuş lisansları alındı ve yoluna devam ediyor.
                          MEN AMENE BİL KADER EMİN-E MİNEL KEDER.

Yâ Rab! Garibem, bîkesem, zaîfem, nâtüvanem, alîlem, âcizem, ihtiyarem, 
Bî-ihtiyarem, el'aman gûyem, afv cûyem, meded hâhem zidergâhet İlahî!

Yorum

Orjinal yazı sahibi: mozarto
                            3 yıl önce saman ithal ettik..Toplu iğne ve misine,yi dahi yurtdışından ithal ediyoruz..Sanayi,yi geçtim tarım ve hayvancılıkta dahi bağımlı hale geldik..Montajlamak yerli demek değildir.Yurt dışından ithal doktor ithal öğretmen projelerinide unutmayalım.Tüm bu gerçekler çarşaf gibi ortadayken yerli uçak,yok yerli tren,yok bilmem ne fasafiso ucuz seçim yatırımı bunlar..
                            doğru Anıtkabirin bayrak direğinin ipi artık Türkiyede üretiliyor diye sevinen bir millettik.

yazacağım yazmasına da sonra yapıştıracaksınız yaftayı arkadaşlar. neden "biz birşey başaramayız" fikrine kapıldınız bu kadar.
                            MEN AMENE BİL KADER EMİN-E MİNEL KEDER.

Yâ Rab! Garibem, bîkesem, zaîfem, nâtüvanem, alîlem, âcizem, ihtiyarem, 
Bî-ihtiyarem, el'aman gûyem, afv cûyem, meded hâhem zidergâhet İlahî!

Yorum

Şu anda piyasadaki araçlar hep birbirini kopyalamıyor mu? Bir iki ana marka arge yapıp birşeyler buluyor.5-10 sene içinde diğer markalar TAKLİT yapıyor.Tenkid yapıcı olmalı.
                              Futbol takımımızı yerin dibine soktuk aylardır.Fatih Terimin maaşı gözümüze battı hep.Diğer yabancılara öderken hep hak ettiklerini düşünerek eleştirmedik bile.
                              Şimdi bu aracın fiyatı açıklandığında da eleştiriler olacak. Ben bu eleştirileri samimi bulmuyorum.Doğuda fabrika kuralım,Tüm insanları montaj işinde çalıştıralım.Gurbetçilerimiz Almanyada elalemin WW sinde üç kuruşa çalışıp vergisini kazancını orada bırakacağına gelsin yurdunda kendi markamızda montaj yapsın.Benim için bu bile gelişmedir.İlk çıkaracağımız telefonun ıphone'a rakip olmasını bekleyen zihniyet 1000 yıl geçse oyuncak telefon bile üretemez.

http://otomobil.haber7.com/otogundem...n-bogdurtmayiz
                              "Herşeyi Senin için yarattım diyen" RABBİNE, "Herşeyden senin için vazgeçtim" diyebilmektir AŞK.

Yorum

İşleniyor...
                              X