Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Yabancıların VW'e bakış açısı

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Yabancıların VW'e bakış açısı

Ülkemizde yere göğe sığdırılamayan VW hakkında yabancılar ne düşünüyor, VW hakkında nasıl bahsediyorlar, otomobil sitelerinde paylaşılan fotoğraf ve capsler ile inceleyelim

InsigniaTEAM

Ynt: Yabancıların VW'e bakış açısı

ihihi haha
    2009 1.6 T 180 hp Edition Elegance,Sprintbooster,BMC kutuiçi spor filtre,KitMTM Keihin Enjektör,1.8 MB Genius Max regülatör...

Yorum

ingilizcem zayıf biraz ama genel olarak bi arıza lambası muhabbeti olduğu aşikar ve gerçektende böyle durum

2010 1.6T 180 HP COSMO KARBON SİYAH DVD800+TURNPUSH+PRİNS LPG+KAPI KOLU+AYNA ALTI+VİTES ALTI+KAPI İÇLERİ+GÖSTERGE PANELİ+ARAÇ İÇİ LED AYDINLATMA

Yorum

Alman vatandaşı olup ADAC da görevli bir müşterim çatpat Türkçesi ile Vw nin Almanya da Ford ve Opel den saygın bir marka olduğunu ancak Opel in son yıllarda sorunsuzluk ve yeni nesil turbo tasarımlarında (burda çok fazla Almanca kelime kullandı anlayamadım!) Vw ye oranla yükselişte olduğunu söyledi bu yazın başlarında..
        2014 Insignia 1.6 170Hp A.Select Cosmo + Sunroof

Yorum

Avrupa'da iki laf vardır;
          1- Almanlar VW'i binmek için Opel'i satmak için üretirler.
          2- Opel, Almanlar'ın dünyayı cezalandırma yöntemidir.

Konunun biraz tersi oldu ama ben de Avrupalılar'ın yalancısıyım
          2009 - Cosmo - 2.0 CDTI 160 HP - Flexride - Sunroof - Piyano Lake - Infinity Ses - Spor Deri Koltuklar - BlackVue Cams - DVD 800 - Lite Body Kit - OPC Pedallar ve Sinyal Çerçeveleri - Ayna Altı Işıklandırması - 245-40-19 Lastikler Yazlık: Michelin PSS ve PS3 + Kışlık: Kumho KW27 ve Pirelli Sottozero

Yorum

1. Maddeyi anlamadım )) opelden kâr mı elde ediliyor

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Davudx
              1. Maddeyi anlamadım )) opelden kâr mı elde ediliyor
              Kendi bineceğini daha kaliteli yapıyormuş, satacağını idare edecek kadar yapıp yolluyormuş. Anlatmak istediği bu.
              2009 - Cosmo - 2.0 CDTI 160 HP - Flexride - Sunroof - Piyano Lake - Infinity Ses - Spor Deri Koltuklar - BlackVue Cams - DVD 800 - Lite Body Kit - OPC Pedallar ve Sinyal Çerçeveleri - Ayna Altı Işıklandırması - 245-40-19 Lastikler Yazlık: Michelin PSS ve PS3 + Kışlık: Kumho KW27 ve Pirelli Sottozero

Yorum

Binmek satmak mevzusunu mercedes audi içinde söylüyorlar bmw için de söylüyorlar.Safkan bir Alman bulup konunun gerçeğini öğrenmek lazım.
                http://www.imgim.com/e85671e9-558c-4412-92af-c591def396ba.jpg

Ellere yar oldu
                2.0 CDTI
                Cosmo,sunroof,dvd800+interface,flexride,bej deri

5.25 Xdrive ///M(azot) Power

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Insignia
                  Binmek satmak mevzusunu mercedes audi içinde söylüyorlar bmw için de söylüyorlar.Safkan bir Alman bulup konunun gerçeğini öğrenmek lazım.
                  aynen katılıyorum temiz bi almancı bulmak lazım konuyu öğrenmek için

2010 1.6T 180 HP COSMO KARBON SİYAH DVD800+TURNPUSH+PRİNS LPG+KAPI KOLU+AYNA ALTI+VİTES ALTI+KAPI İÇLERİ+GÖSTERGE PANELİ+ARAÇ İÇİ LED AYDINLATMA

Yorum

Benim de yeni bir duyumum oldu Opel hakkında, tabii ki geyik ama şu şekilde

Almanya da Opel'i olanlara "Ne zaman araba alıyorsun" diye soruyorlarmış

Yorum

Orjinal yazı sahibi: viperking
                      Benim de yeni bir duyumum oldu Opel hakkında, tabii ki geyik ama şu şekilde

Almanya da Opel'i olanlara "Ne zaman araba alıyorsun" diye soruyorlarmış
                      haha haha haha haha haha

Konuyla ilgisi yok ama madem konu Opel'e döndü, Almanya'da Türkler'in yoğun yaşadığı bir bölgede yürürken bir Astra'nın arka camında dev harflerle şu yazıyı okumuştum: Astralavista, baby! Muhtemelen Türk'tü sahibi. Düşün artık Türkler biniyo anca Almanya'da, demeye çalışmıyorum tabi ki. Yanlış anlaşılmasın

Yorum

ben aracımdan memnunum ama gırgır şamata tabiki ama şu ''ne zaman araba alıyorsun'' işine acayip güldüm haha haha haha

Yorum

Kışın yaşlı bir bey amca Dacia sı ile park halindeki Insignia mın sol arka tekerine çarpmıştı, araçta avuçiçi kadar boya zedelenmesi vardı Dacia ise enteresan derecede fazla hasar almıştı.

Aracımı Almanya dan gelmiş bir ustaya boyattım, babası da Bmw de boya kısmında iyi bir ustaymış. Ustayla "neden Ford ve Opel Almanya da sevilmiyor" muhabbetine girdiğimde "Ford en dandik arabadır Opel de en fazla arızayı yapan arabadır ve kütük gibidir o yüzden sevilmez" vb demişti, sonraki birgün yanına gittiğimde aracımı kullanmak istedi bende verdim, geri geldiğinde "ne kadar rahatmış insan kendini tv koltuğunda hissediyor, çok huzurlu ve atak bir sürüşü var" diyince "ee ne oldu odun gibi Opel diyordun hani" dedim "valla baya farklıymış" dedi.

Kendi de eski kasa A6 SW kullanıyor ona nazaran bile aracı hayli beğenmişti
                          2014 Insignia 1.6 170Hp A.Select Cosmo + Sunroof

Yorum

Opeli bir grup kullanıcı kitlesi varki örnek avrupa kullanıcıları araçları sert ve sorunlu görürler buna karşılık Türkler ise Alman aracı sağlamdır diye 1970 lı yıllardan sonra opel hayranlığı başlamıştır.

Avrupanın olumsuz bakışının altında aslında Opel ile Gm ortaklığı yani 1929 yılında General Motors Opele ortak olmuş, 1931'de hisselerin tamamını satın almıştır(Opel bir Amerikan şirketidir yani yapılan araçlarda Amerikan yansımaları var Alman değil.) hal böyle olunca Almanyada opele bakış zaman içinde körelmiştir ne tesadüftür ki 1930'lu yıllarda Almanyada Vw kurulmuştur ve Alman halkı bu markayı çok sevmiştir ve günümüzde dünya devleriyle aynı masaya oturacak seviyeye kadar çıkarmışlardır bu grup bünyesinde bir çok katogoride kendini ispatlamış markalar vardır Audi, Porsche, Bentley, Bugatti, Lamborghini, Seat, Škoda,Volkswagen Ticari Araçlar ve şubat 2008'den bu yana Scania'dır.Brezilya'daki fabrikalarında VW Titan Tractor adıyla kamyon üretimine başlamıştır. Güney Afrika Cumhuriyeti'ndeki fabrikasında Volksbus adıyla otobüs üretmektedir.
                            hal Böyle olunca bir çok otomobil için ortak üretim zenginliğinden faydalınarak markayı ön plana çıkaran satışlara el atılmaktadır bu arada Opel 1970 yılında Ascona ile yenilikçi ve konforlu araçlar üretmeye başlamış Omega ile kendini aşmış Insignia ilede dünya pazarında bende varım demş ve dikkatinizi çekerse Insignianın tarzı ve yenilikçiliği markanın diğer araçlarında yansıdı ve günümüzde rakiplerine göre daha iyi özelliklere sahip olsada satış politikası sebebi ile hep ikinci üçüncü sınıf araç olmaya devam ediyor burada aslında GM dünyadaki yaşadığı krızin etkiside büyük son 5 yıldır bir çok medyada Gm opeli sattı satıyor gibi haberler var dünya medyasında bu tür bir fısıltı var ise er yada geç satılacaktır diye düşünmek gerekiyor.
                            Ve satış yapma politikaları hep araçları ucuz satıp destek kısmında yada ikinci el olarak araçların değerini korumayan satış politikaları oluşmasına sebep vermiştir.

Günümüzde birçok farklı marka aynı ekipman ve parçaları kullanarak araç üretiyorlar burada maliyeti volum belirliyor sonuçta hiç bir araba %100 bir marka tarafından üretilmez
                            örnek
                            kaporta saç ları,
                            Şanzuman,
                            Süspansiyon,
                            Buji,
                            Tekerler,
                            Boya ve koruma,
                            Multi Medya Sistemi,
                            ABS bilimüm 3 harfli kısaltmalar,
                            Ampüller farlar
                            vs...

Bu resmin insignia versiyonunda vardıda şimdi bulamadım

sonuçta un var şeker var helva yapan firmalar farklı

En güzel araba bindiğin araçtır.

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

İşleniyor...
                            X