Duyuru

Collapse
No announcement yet.

2016 Renault TALISMAN

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

Ynt: 2016 Renault TALISMAN

Test etmek gerek....

Yorum

Ne olursa olsun şu anda 1.6 motora150bin verilmez bence.
      .
      Birçok kişi alternatifleri değerlendirir.
      İnsignia 2014 Cosmo 1.6 170hp, Marjet Sıvı Sistem LPG, Zeytin Yeşili, Otomatik, FlexRide Paketi, Çevre Görüş Paketi 2, Sunroof, BOSE Ses Sistemi, Park and Go Paketi, Isıtmalı Siena Perfore Deri Koltuklar

Yorum

1.6 motor 120 hp lık highline passata 150 bin verildiği yerde bence 160 hp lık bu araca bu parada verilir.
        Sonuç itibari ile artık D sınıfında dizel katagorisinde 100 bin altı araç bulmak zor.Ve 1.6 motorlu bu araç 2.0 motorlu araç gücünde nerdeyse.
        Rüzgar sesi olayı D sınıfının lideri passattada en büyük sorunların başında geliyor.
        Genel olarak araba fiyatlarının artışı tartışılabilir fakat bu araç neden bukadar pahalı diye sızlanmak bence haksızlık.
        Açıkcası o cüsse ,otomatik vites ve o güce rağmen test sürüşünde 5.8 lt ortalama yakalayan bu araç bence biraz övülmeyi hak ediyor.
        Umarım başarılı olur ve diğer firmalarada kendilerini geliştirmeleri yönünden ilham verir.
        2015 Ford Mondeo Tit. 1.6 Tdci Tekno Pkt.Sunroof,Dynamic Led,Platin Beyaz 
        2013 clio 4 Tce 0.9 icon alev kırmızı

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ahmet_turedi
          1.6 motor 120 hp lık highline passata 150 bin verildiği yerde bence 160 hp lık bu araca bu parada verilir.
          Sonuç itibari ile artık D sınıfında dizel katagorisinde 100 bin altı araç bulmak zor.Ve 1.6 motorlu bu araç 2.0 motorlu araç gücünde nerdeyse.
          Rüzgar sesi olayı D sınıfının lideri passattada en büyük sorunların başında geliyor.
          Genel olarak araba fiyatlarının artışı tartışılabilir fakat bu araç neden bukadar pahalı diye sızlanmak bence haksızlık.
          Açıkcası o cüsse ,otomatik vites ve o güce rağmen test sürüşünde 5.8 lt ortalama yakalayan bu araç bence biraz övülmeyi hak ediyor.
          Umarım başarılı olur ve diğer firmalarada kendilerini geliştirmeleri yönünden ilham verir.
          Söylediklerinizin büyük kısmına katılıyorum ama şu da var ki; o paraya passat alıp atıyorum 3 ay sonra sıkıştın, 10.000 lira düşüğüne kolayca satarsın ama bu aracı alıp aynı şekilde 20-25.000 lira düşüğüne satmak da koyar, bir de passat da hissedilen o premium detaylar eksik kalmış. (ama aksesuar konusunda passat'tan 2 adım önde)
          ahlaksızla birlikte yaşayacağına YİĞİTLE ÖLÜME GİT

Yorum

Orjinal yazı sahibi: kingdragon
            Orjinal yazı sahibi: ahmet_turedi
            Söylediklerinizin büyük kısmına katılıyorum ama şu da var ki; o paraya passat alıp atıyorum 3 ay sonra sıkıştın, 10.000 lira düşüğüne kolayca satarsın ama bu aracı alıp aynı şekilde 20-25.000 lira düşüğüne satmak da koyar, bir de passat da hissedilen o premium detaylar eksik kalmış. (ama aksesuar konusunda passat'tan 2 adım önde)
            Biz herşeye rağmen zamnında insignia almış insanlarız 2 gün sonra satacağımızı hesap edip araca biseydik insignia almazdik ben 1 senede 14 bin TL insignia dan zarar ettim.Açikcası zevkler için bazen para harcamaya değer..

Yorum

Ben de aynı şekilde düşünüyorum da bıktım zarar ziyandan, acaba nefret etsem de vw'ye mi geçsek

Yorum

Ama arabada koltuk ısıtmayı geçtik koltuk soğutma var yav

Yorum

Orjinal yazı sahibi: kingdragon
                  Ben de aynı şekilde düşünüyorum da bıktım zarar ziyandan, acaba nefret etsem de vw'ye mi geçsek
                  Ahım var vw almam varsın para yansın.Ben herşeye rağmen Mondeo aldım.Dünyaya bir dahamı gelecez. Bu kadarlık zevkimiz olsun.En azından kendi zevkimize para harcıyoruz

Yorum

Bana da vw hiç sempatik gelmiyor, 2-3 aydır talismanı bekliyordum ama hayal ettiğim kadar kaliteli çıkmadı ne yazık ki. Fiyatı da cabası

Yorum

• Ynt: 2016 Renault TALISMAN

Passat zaten pahalı bir araç. Ben olsam 150000 tl yi ona da vermem. Ancak o parayı verecek olsam da talisman değil passat alırım.
                      .
                      150000 tl ye ikinci el düşük km a4 benzinli-dizel, 3.20 dizel-benzinli, mondeo dizel, superb benzinli dizel hatta 520i alınır. Liste uzar ama bunlar benim bildiğim araçlar. Benzinli araçları alırken oluşacak fiyat farkıylada satana kadar oluşacak yakıt tüketim fazlasını ödersiniz.
                      .
                      Saydığım araçların dizellerinin hiçbirinin performans ve tüketim olarak talismandan eksik bir yanı yok.
                      .
                      Renault açısından iyi diyebileceğim tek şey motorlarının performans/tüketim değerleri gerçekten yüksek ve servis- bakım fiyatları uygun.
                      .
                      Bir aracı insanlara aldıran faktörler vardır. Bunların başında da para gelir. Alırken ucuz olacak, binerken az yakacak, satarken yüksek gidecek. Aileler için de geniş olacak. Pahalı bulsamda piyasada bunu karşılayan en iyi araç passat. Talisman bu kriterleri yeterince karşılayamazken, bu fiyatla satışa çıkması beni sızlandırır. Fiyatı 150000 değilde 130000 olsaydı bende almayı düşünenlerdendim. Ama ilk insigniamdan ettiğim zarar sonrası bir daha böyle bir maceraya atılmam ((:
                      .
                      İlk insigniamı aldığımda 69000 e sıfır almış, 1 yıl sonra 10.000 km de 50000 e satmıştım. Ondan sonrakileri 2. el aldım zaten ((: Talismanın da farklı bir piyasası olacağını düşünmüyorum.
                      .
                      Son olarak; şu anda 150000 tl ye dizel araç alacak olsam 320d düşünürdüm. Performansı pekçok benzinliye fark atar, tüketimide bir çok dizele. Belki talismanlar 2. elde 130000 tlye düşerse onuda düşünebilirim. (:

İnsignia 2014 Cosmo 1.6 170hp, Marjet Sıvı Sistem LPG, Zeytin Yeşili, Otomatik, FlexRide Paketi, Çevre Görüş Paketi 2, Sunroof, BOSE Ses Sistemi, Park and Go Paketi, Isıtmalı Siena Perfore Deri Koltuklar

Yorum

Valla kar etmek istiyorsanız passat alın.
                        Haziranda aldığım aracı şimdi net 5000 tl karla satabiliyorum.Kullandığım da cabası.Ancak araba tat alınacak bir olgu kar edilecek değil.Bunu da sağ olsun passat öğretti.
                        http://www.imgim.com/e85671e9-558c-4412-92af-c591def396ba.jpg

Ellere yar oldu
                        2.0 CDTI
                        Cosmo,sunroof,dvd800+interface,flexride,bej deri

5.25 Xdrive ///M(azot) Power

Yorum

bmw 320 dizel de yıllık vergiden kaybediyor, mantıklı değil, bakalım pek umutlu değilim ama fiyatta yardımcı olacaklarını söylediler (bayinin sahibini tanıyorum, henüz onu aramadım) 153.000 liralık etiketi 140.000'e indirmezlerse almayacağım ki, o fiyata bırakacaklarını pek sanmıyorum. Bir de renklerin hepsi güzel, tercih yapmak zor olacak alırsam.

Yorum

İnsignia ile aylık benzin masrafımın 600-800 tl olduğunu düşünürsek benim için çok mantıklı. ((:
                            .
                            Az km yapanlar için benzin dizel çok bir önemi yok zaten.

Yorum

En sonunda renault'nun sitesinde fiyat listesi çıkmış; en dolusu metalik boya ve yedek lastik ile tüm opsiyonlar dahil yaklaşık 146.000 lira, indirimle 140'a bırakırlar sanırım. Fiyat tam sınırda yani.

Yorum

Fiyat listesini inceledim. Giriş seviyesi 1.6 dizel düz vitese metalik renk ve 18" jant ekleyince 108bin oluyor. Eklenmemiş hali bile Insignia'dan pahalı. Edition Elegance 1.6 dizel manuel 98bin gözüküyor, üstelik metalik boya ve jant farkı yok. Renault gene toplu satışlarda iyi indirim yapar, yeni yönetici arabamız hayırlı olsun.

Insignia Cosmo 1.6 SIDI MT Su Mavisi + Sprint Booster + LED Aydınlatma + OPC Pedal Seti ve Sinyal Çerçevesi + Çift Çıkış Egzoz + Spoiler + BMC Kutu İçi Hava Filtresi + ATE PowerDisc

Yorum

İşleniyor...
                                X