Duyuru

Collapse
No announcement yet.

2016 Renault TALISMAN

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Ynt: 2016 Renault TALISMAN

http://www.otomobilist.net/haber/201...ault-talisman/

Yorum

Arkadas bu araba Seda Sayan'in makyajli hali birde makyaj olmadan düsünün . Renault demiyorum tüm Fransiz arabalari .Ben sik sik Fransa ya gider gelirim tamam Fransada heryer Fransiz arabasi devlet indirim yaptiriyor yerli satilsin diye .Ama fransa disinda fransiz arabalarinin piyasasi yok Türkiye haric .Arabalar dandik habire bir taraflari bozuluyor . Renault yüzünden yolda kalmis biri olarak yazik dis görünüme aldanip bu paralari vermeyin.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: kemal6190
        Arkadas bu araba Seda Sayan'in makyajli hali birde makyaj olmadan düsünün . Renault demiyorum tüm Fransiz arabalari .Ben sik sik Fransa ya gider gelirim tamam Fransada heryer Fransiz arabasi devlet indirim yaptiriyor yerli satilsin diye .Ama fransa disinda fransiz arabalarinin piyasasi yok Türkiye haric .Arabalar dandik habire bir taraflari bozuluyor . Renault yüzünden yolda kalmis biri olarak yazik dis görünüme aldanip bu paralari vermeyin.
        Yapmayın, Almanya da da yer gök Fransız arabası, tamam karoser ve iç malzeme olarak çok dayanıklı değiller kabul ediyorum ama motor konusuna katılmıyorum

Bir zamanlar 1.6 CDTİ 136 hp Flexride, ÇG2, Sunroof , Ergonomik PerforjeSpor Deri koltuklar, Bose 19" jant
        Şimdi F30 Modernline Sunroof

Yorum

Renault motoru üzerine o segmentte başka bir araç yok. Kalite ve güvenirlik açısından düşük değerlere sahip olsada motor konusunda 10 numara Sedat beye katılıyorum.
          2013 İnsignia Cosmo 1.6T

Yorum

Renault un motor teknolojisine şapka çıkartılır. Çok sağlam ve kullanımı keyifli motorlar üretiyorlar.Onun dışında Renault istese çok kaliteli araçlar da üretir teknoloji olarak gerçekten iyiler ama marka algısı segment yükseltmek için yetersiz kimse wolkswagen varken d sınıfında Renault almak istemiyor .
            İnsignia 1.6T Cosmo Metro Mavi DVD800

Yorum

Dış görünüş açısından şu an sınıfının en iyisi, yakında piyasaya çıkacak insignia'nın bile bunun yanında hiç şansı yok. Ama göze batan birkaç işçilik hatası var ki insan hayret ediyor. Mesela kaç tane talisman incelediysem hepsinin şoför kapılarının montajı yanlış yapılmış. (Ön çamurluk ile kapı arasındaki boşluk yolcu ön kapısı tarafından daha fazla ve iç kısımdaki somunlar vs görünüyor). Kalite kontrol olayı zayıf demek ki. Benzer sıkıntıları makyajlı insignia'da da gördüm, ama passat'ı çok dikkatli incelememe rağmen böyle hatalarla karşılaşmadım.
              ahlaksızla birlikte yaşayacağına YİĞİTLE ÖLÜME GİT

Yorum

Topuğa giderken talisman kiralamıştım,izlenimlerimi belirteyim.
                Araç 1.6dci 130 hp edc şanzuman touch donanımdı.Motor şanzuman uyumu süper.Vites geçişleri dsg den farksız hatta vites düşüşleri daha iyi.Kendi aracım passatta gaza yüklenip vites düşürmesi gereken noktada hafif bir silkeliyor.Motor passattan sonra oldukça yeterli geldi aracı güzel yürütüyor.Yakıt tüketimim 6.0 oldu,aracı ara sıra deneme amaçlı 180 lere kadar çıktım sonrası sakin 120 civarları.
                Araç hızı hiç belli etmiyor.Bazen kadrana bakarak hızımın farkına varıyordum,güven hissi çok iyi.Ancak lastiğin bir tarafını yediğinden ve balansı bozuk olduğundan sağa doğru çekme vardı hafiften.Normaldir kiralık araba.
                İç malzeme kalitesi önceden belirtildiği gibi olmamış.İyi bir araba yapmaya bu kadar yaklaşmışken biraz daha zorlasaydı renault bir efsane olabilirdi.Sadece konsol üstü deri kaliteli.Geri kalan plastik eriyecek gibi duruyor.
                Yalıtım zayıf 110 km üstünde araç içinde rüzgar esiyor.Yol sesi çok yok ama.Süspansiyonlar passattan başarılı geldi daha konforlu.
                Koltukları rahattı arka koltukların mesafeleri yeterli.Tasarım zaten on numara.
                http://www.imgim.com/e85671e9-558c-4412-92af-c591def396ba.jpg

Ellere yar oldu
                2.0 CDTI
                Cosmo,sunroof,dvd800+interface,flexride,bej deri

5.25 Xdrive ///M(azot) Power

Yorum

Renaultu severim ikinci eli kuvvetli, garantisi 3 yıl, servisi kıvırmıyor değişimde aracın arkasına duruyor.
                  Bu talismanı avm de tanıtımda gördüm güzel araç bindim bir inceleyim dedim donanımlıydı epey ama benim için olmazsa olmazlardan bir özelliğin olmadığını farkedince daha geri indim.
                  Benim için koltuk çok önemli ama sürücü koltuğu 8 değil 6 yönlü ne yazıkki. Koltuğun ön kısmı yukarı kalkmazsa uzun yolda rahat edemiyorum nasıl ihmal etmişler hayret.

Yorum

Tasarım 10 numara,motor ve şanzıman çok iyi,donanım icon,da doyurucu...Şuan eksik olan kısımların makyaj yapıldıktan sonra iyileştirileceğini düşünüyorum...Kapı ve pencerelerin üretim aşamasındayken 25 bin defa açılıp kapatılarak test edildiğini duymuştum...

Yorum

Herhalde ülkemizde bu aracın en büyük eksisi servisleri. Eşimin daha önceki aracından dolayı renault servisleriyle epey uğraştım, Allah düşürmesin.

2014 INSINGNIA 1.4 TURBO Sedefli Mahagony Kahve Edition Elegance + Stil Paket + Sunroof Paketi
                      2016 MOKKA X 1.6 CDTI AT Amber Turuncu Excellence + Opel Eye + Deri Paketi + Sunroof Paketi

Yorum

Size denk gelmis bence cunku bildigim kadariyla ve renault kullanicisi olarak sevisleri opel servislerine gore 10 yıl ileride. Hic uzmeden garantiden istediginizi degistirirler
                        ahlaksızla birlikte yaşayacağına YİĞİTLE ÖLÜME GİT

Yorum

Renault'nun servis anlayışı "parça değiştirilebiliyırsa değiştir, yoksa çaresi yok" şeklinde. Kayın pederimin klima kompresörünü her sene yaz başında değiştiriyorlar, kış başında klima yeniden çalışmamaya başlıyor. 3 yıldır soğutma sorununu çözemediler.

2014 INSINGNIA 1.4 TURBO Sedefli Mahagony Kahve Edition Elegance + Stil Paket + Sunroof Paketi
                          2016 MOKKA X 1.6 CDTI AT Amber Turuncu Excellence + Opel Eye + Deri Paketi + Sunroof Paketi

Yorum

Talisman megane kadar tutmaz
                            [IMG width=500]http://i90.photobucket.com/albums/k276/deathroww_06/uye_imza/DBF5ED50-30E0-4F9F-B916-121DD52EB61C.jpg[/img]

Mondeo 2.0 240 hp selectiv

Yorum

Renault firması Toyota'yı örnek almış olmalı ki Megane sedanda boş donanım ve 1.6 atmosferik motor çıkardılar. Corolla'nın da en çok satan modeli boş donanım 1.33 motordu. Hatta kullanıcılar bu motorlarda LPG için herşeyin yerinin belli olduğunu söylüyorlar. Durum böyleyken bizim insanımız 65 bin lira verip Talisman benzeri bir Megane sedana binmek varken Talisman'a 140-150 bin vermez.

Insignia Cosmo 1.6 SIDI MT Su Mavisi + Sprint Booster + LED Aydınlatma + OPC Pedal Seti ve Sinyal Çerçevesi + Çift Çıkış Egzoz + Spoiler + BMC Kutu İçi Hava Filtresi + ATE PowerDisc

Yorum

Orjinal yazı sahibi: HaniBanaDemiş
                                Renault firması Toyota'yı örnek almış olmalı ki Megane sedanda boş donanım ve 1.6 atmosferik motor çıkardılar. Corolla'nın da en çok satan modeli boş donanım 1.33 motordu. Hatta kullanıcılar bu motorlarda LPG için herşeyin yerinin belli olduğunu söylüyorlar. Durum böyleyken bizim insanımız 65 bin lira verip Talisman benzeri bir Megane sedana binmek varken Talisman'a 140-150 bin vermez.

Küçük Talisman

Yorum

İşleniyor...
                                X