Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Toyota yaris hybrid

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Toyota yaris hybrid

Dün arkadaşımla birlikte birkaç tane test sürüşüne gittik, ama en çok etkilendiğim araç toyota yaris hybrid oldu diyebilirim. Motoru 75 bg benzinli ve 25 bg elektrik şeklinde toplamda 100 bg. Araç elektrikle şarj olan cinsten değil kendi elektriğini kendisi üretiyor, bence zaten diğer sistemin daha çoooook yılları var. Araç şehir içine özel üretilmiş diyebiliriz. Şehir dışında fazla yakmasından da bunu çıkartabiliriz zaten şehir içi 3.5, şehirler arası 4.7 lt yakıyor. Şehir içi az yakma sebebi yaklaşık 40-50 km civarına kadar elektrikle gidiyor. Aracı çalıştırdık; hiç ses yok, D konumuna alıp sürmeye başladığımızda boşa alıp arabayı motor çalışmadan itersiniz ya, hissiyat onunla aynı bu arada araç 7 ileri kademesiz şanzıman, ilk defa bu şanzımanı kullandım, ses sabit hız yükseliyor tam gaz verdiğinizde araba son hızına kadar kesintisiz çığlık atıyor içi enteresan şekilde çok geniş, arkadaşım 140 kiloydu, ön koltuğu kendisine ayarladı, ben arka koltuğa sığdım. hatta orada aurise bindik, içi sanki ondan bile genişti :S yenisinin şekli filan da güzel olmuş. İki donanım var, yüksek donanım hayli dolu, anahtarsız sürüşten geri görüş kamerasına kadar herşey var. Ekranda pilin ne kadar kaldığını ve hangi motorun devrede olduğunu takip edebiliyorsunuz, Çok eğlenceli bir otomobildi. Ancak her güzelin bir kusuru olduğu gibi bunun da bir kusuru vardı, gerçi bilmiyorum nasıl değerlendirilir ama düşük donanım paketi 44, yüksek donanım paketi 50 bin idi. diğer ufak araçlarla karşılaştırınca, onların da top modelleri bu fiyatlara ulaşıyor aslında...

Aklımda kalan ve beni çok büyük hayal kırıklığına uğratan araç ise kia optima oldu aracın donanımı, tasarımı, estetiği ağırbaşlılığı filan aracı çok aşırı bir şekilde öne çıkarıyor, fakat bu hislerin hepsi ta ki şoför koltuğuna binene kadar... araçta aradığım sürüş pozisyonunu kesinlikle bulamadım. direksiyonu ve koltuğu en optimum şekilde ayarlamama rağmen ve boyum fazla uzun olmamasına rağmen (1.76) kafam neredeyse tavana değiyordu. Koltuğu en alt pozisyona alıp direksiyona ulaşacak şekilde arkaya yatırmama rağmen... Koltuk çok yukarıda kalıyor. Dışarıdaki kalite ve estetik içeride de kısmen devam etmiş. dışına göre içi daha iyi olabilirdi. Zaten 1.7 motoru anlatmama gerek yok, aracın satış rakamını duyduğumda ''eee yani'' dedim. topu topu izmirde 5 tane satılmış. 1.7 nedir ya? Küfür gibi!!! İçerideki sıkıntım daha bitmedi ayrıca; arka koltuğun ortasına oturdum ve bu sefer kafam tavana değdi! Bu ne ya? bi de insignia'nın arkası dar diyorlar... Bi de şatış elemanı bayan örnek verirken insigniadan verdi, delirtti beni... Gerçi uzunluğunu onunla karşılaştırmıştı iç genişliğini değil de neyse Ben dedim insignianın içi kesinlikle bundan daha geniş

Benim merak ettiğim şey sizin toyota yaris hakkındaki düşünceleriniz, ne düşünürsünüz?

Ynt: Toyota yaris hybrid

Omer Yazdiklarindan sonra yaris ilgimi cekti acaba gercekten sehir ici 4 litre falan yakiyomu eger oyleyse bide donanimi yuksek otomatik elektrikli 50 milyar normal gibi ama gercekteki yakit tuketimi nasil acaba ve performans nasildi
    2012 İnsignia 1.4 Turbo

Yorum

tutturursan zaten elektrikte gidiyor, hiç benzin yakmıyor yani, gerçekten çok az tüketeceğini düşünüyorum performans bekleme kardeşim öyle birşey yok ama 100 bg'lik gidiyor yine de, yalnız devir alçalıp yükselme olmadığı için garip biraz

Yorum

İlgimi cekti bu aralar az yakan arabalara karsi ilgim var en yakin zamanda gidip bi test ediyim
        2012 İnsignia 1.4 Turbo

Yorum

Paylaşım için teşekkürler Ömercik
          Gri Bmw F10 5.25 xd 2014

Yorum

Paylasim icin tesekkurler
            Yaris hakkinda ayni seyleri dusunuyorum
            Fiyati disinda hersey guzel ama hesabi iyi yapmak lazim
            Yigidim senin canavar hem gitmiyo hem de cok mu yakmaya basladi

Yorum

8 litreye cikti tuketim ekzozlar sanirim hem performansi dusurdu hem yakit tuketimini artirdi sokturmeyi dusunuyorum
              2012 İnsignia 1.4 Turbo

Yorum

Yak sen arabayi en iyisi
                Bir Golf saralim
                Bu arada senin ust devirlerin daha rahatladi
                Videolari halen koyamadim
                Uzerinden geceriz

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ygtylmz
                  İlgimi cekti bu aralar az yakan arabalara karsi ilgim var en yakin zamanda gidip bi test ediyim
                  et kardeşim, sürüşü de zevkli tavsiye ederim
                  Orjinal yazı sahibi: Seyyah
                  Paylaşım için teşekkürler Ömercik
                  rica ederim abim ne zaman geliyosun?
                  Orjinal yazı sahibi: Funkyair
                  Paylasim icin tesekkurler
                  Yaris hakkinda ayni seyleri dusunuyorum
                  Fiyati disinda hersey guzel ama hesabi iyi yapmak lazim
                  Yigidim senin canavar hem gitmiyo hem de cok mu yakmaya basladi
                  rica ederim Hakan abim, evet, fiyatı da yani makul, tabi ben küçük bir araca bu fiyatı vermeye karşıyım, ama zengin olsam düşünürdüm 2. 3. araba olarak insanlar ne arabalara ne paralar veriyor abi onları anlamakta çok güçlük çekiyorum bazen, bari gidip buna verseler clio stationa 35-40 bin verenler, keza pug 301 ve citroen c-elysse filan millet bu tipsiz az yakmayan şekilsiz şemalsiz, donanımı olmayan arabalara dünya paralar veriyor, gidip buna para verseler bari

Yorum

Yaris Tüplü hibrid başka çaare yok. Çok gezmek isteyene en iyi çözüm bu
                    Insignia Editition Elegance - 18" jant Teknik gri

Yorum

Benim de cok arastirdigim,almaya bile niyetlendigim bir arac.Daha once de konu acmistim.Ancak cesaret edemedim yeni bir teknoloji olmasindan dolayı.Biraz yayginlassin servisler egitilsin dusundugumuz bir arac ilerde.
                      http://www.imgim.com/e85671e9-558c-4412-92af-c591def396ba.jpg

Ellere yar oldu
                      2.0 CDTI
                      Cosmo,sunroof,dvd800+interface,flexride,bej deri

5.25 Xdrive ///M(azot) Power

Yorum

İşleniyor...
                      X