Duyuru

Collapse
No announcement yet.

MediaPlayer önerileriniz ????

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• MediaPlayer önerileriniz ????

Arkadaşlar elimde WD 1TB harddisk var. Codec problemi yüzünden filmleri televizyondan izleyemiyorum.

İnternet desteği olan, (tercihen kablolu)
    Dahili kart okuyuculu,
    Minimum 2 adet USB portu olan,
    Elbetteki evdeki mevcut ev sinema sistemine bağlanabilecek
    HDMI ve bilumum çıkışlı
    Sessiz, problemsiz bir media player arıyorum.

Bu konuda tecrübeleri olan arkadaşların bilgilerine ihtiyacım var.

2010 Opel Insignia 1.6 T Cosmo + Hakim Gri + Flyaudio DVD/Navigasyon/Turn Push

Ynt: MediaPlayer önerileriniz ????

Bizim araçlarda kullandığımız iomega screenplay serisi 500 gb hdmi ve bilumun format desteği olan bir ürün cd500 le beraber kullanıyorum gayet basit ufak sessiz ve ucuzdu

210 tlye almıştım kampanyadan

http://www.vatanbilgisayar.com/produ...n=GununFirsati

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

Bir ürün var .

ASUS HDP-R3 Üretici link : http://www.asus.com/Multimedia/Digit..._Air/#overview

KDV dahil 210 TL / 12 taksit alabiliyorum ( Son 2 ürün ) Yorumlarda acele ederseniz sevinirim

İnceleme Video : http://www.youtube.com/watch?v=o0efCcQyWdc

•HDMI arabirimi sayesinde görüntülerin 1920 x 1080 (HD kal itesinde) film-video izleme özgürlüğüne kavuşursunuz.
      •Evinizde Full HD destekli bir TV bulunmasa bile, kompozit görüntü çıkışı sayesinde videolarınızı izleme olanağı sağlar.
      •CF,SD,MMC,MS ve MS Duo kartlara destek sağlar ve bu kartlardan film, müzik ve fotoğraf gibi multimedya öğelerinize en hızlı şekilde erişme imkanı sağlar.
      •USB bağlantı birimi sayesinde film, müzik ve fotoğraf gibi multimedya öğelerinize herhangi bir yazılım yüklemeksizin hızlı bir şekilde erişme imkanı sağlar.
      •Depolama ünitenizdeki müziklerinizi yüksek ses kalitesinde dinleyebilir, resimlerinizi yüksek çözünürlükteki slayt efeklerle gösterimini sağlayabilir, ağdaki bir dosyayı bağlı bulunan depolama birimine veya depolama biriminden ağa gönderme yapabilirsiniz.
      •Eternet veya wireless bağlantısını kullanara k doğrudan internet üzerinden yayın yapan birçok video ve tv paylaşım kanalına ulaşabilir (5000 kanal), binlerce radyo kanalından(20.000 kanal) dilediğinizi dinleyebilirsiniz.
      •Güncel hava durumuna istediğiniz anda ulaşabilirsiniz.
      •Ürünün alt yazı desteği sayesinde filmleri Türkçe altyazılı olarak da izleyebilirsiniz.
      •Ergonomik kumanda sayesinde istediğiniz tüm ayarlamaları yerinizden kalkmadan yapabilirsiniz.
      •Herhangi bir yazılım yüklemeden Wireless kulaklık desteği
      •Türkçe menü desteği sayesinde kolay kullanım sağlar.
      •Harici bir optik okuyucu ile VCD ve DVD’ lerinizi izleyebilirsiniz.
      •Ekranın parlaklığını, kontrast oranını ve TV yayın sistemiyle alakalı düzenlemeleri de yapabilirsiniz.
      •Ayrıca tek bir tıklama ile firmware update yapabilir,yeni çıkacak uygulamalar için medya playerınızı hazır hale getirebilirsiniz.
      •Herhangi bir yazılım yüklemeden Asus O!Play'iniz çalışmaya hazır haldedir.
      •E-sata çıkışı sayaesinde USB 2.0’dan 6 kata kadar daha hızlı veri aktarımı sağlar.
      •USB veya eSATA bağlantı birimi ile tak ve çalıştır özellikleri…
      •Full HD 1080p filmleri 5.1DTS/Dolby Dijital ses kalitesinde seyredin (Tüm formatları destekler RMVB dahil)
      •Wireless veya eternet ile internet erişimi
      •CF,SD,MMC,MS ve MS Duo kart yuvası sayesinde film, müzik ve fotoğraflarınıza çok daha kolay erişim
      •Resimlerinizi yüksek çözünürlükte slayt gösterimi şeklinde görebilme
      •Ergonomik kumanda ile istenilen tüm ayarlara uzaktan erişebilme
      •Tek tıkla firm ware güncelleyebilme,
      Teknik Özellikler

•Desteklediği video formatları MPEG1/2/4, H.264, VC-1, RM/RMVB
      •Desteklediği video dosya formatları .mp4, .mov, .xvid, .avi, .asf, .wmv, .mkv, .rm, .rmvb, .flv, .ts, .m2ts, .dat, .mpg, .vob, .mts, .tp, .trp, .iso,.mts,.trp,.iso,.ifo
      •Desteklediği ses formatları MP3, WAV, AAC, OGG, FLAC, AIFF, LPCM, WMA, Dolby Digital AC3, Dolby Digital Plus, DTS Digital Surround,ID3 Tag
      •Desteklediği resim formatları JPEG, BMP, PNG, GIF, TIFF
      •Desteklediği alt yazı formatları SRT, SUB, SMI, SSA,TXT(SRT)
      •Çıkışlar
      hd MI
      Composite Audio/Video
      Optical Digital Audio
      •Girişler
      USB2.0 *1
      eSATA/USB2.0 combo port *1
      RJ-45 LAN port *1
      DC Power In
      •Kart Okuyucu CF,SD,MMC, MS,MS Duo
      Boyutları W X D X H: 181.0mm x 125.3mm x 47.7mm
      •Ağırlık 479 gr
      •Güç adaptörü 12VDC, 2A
      •Türkçe arayüz Var
      •Türkçe alyazı Var
      •Ağ Desteği 10/100Mbit kablolu Ethernet
      •Wireless 802.11n Wireless Networking
      •Uzaktan kumanda Var
      •Güç tüketimi <10W
      •Çalışma sıcaklığı 5C(41F)~35C(95F) Paylaş:

Donanım haberden Alıntıdır.

Yorum

Mehmet güzelmiş al bence Unlimited Play diyor

Yorum

Bence kacirma abi bu cihazi

Yorum

bide ben gavurca konuşuyorum sandım... anlamıyoruz açıkla derlerdi (açıklama;lap ciki yi)
            2015 Honda  CRV  1.6 160 hp Akıllı 4x4 9 ileri zf şanzıman .. vs vs  (görmemişin... :P )

Görelim Mevlam neyler .. Neylerse güzel eyler
            [center]

Yorum

Ben Dark ı tavsiye ederim yaklaşık 2 senedir kullanıyorum herhangi bir sorun yaşamadım . Destek sitesindende güncel firmware ları indirip yuklemek te oldukça kolay..
              Başka marka kullanan arkadaşlarım bazı filmlerde ses gelmemesi gibi sorunlar yaşadı ama ben Dark ile bu filmleri sorunsuz seyredebildim.

http://www.hepsiburada.com/liste/sea...t=dark%20media

Yorum

Western Digital tavsiye ederim. Firmware Guncelleme yonunden en iyisidir.

Yorum

Dark için yorumlarda çok sağlam cihaz diyorlar. Ancak birazda gürültülü diyorlar. Firmware güncellemesi bizler için basit olsada offline Tembellik başa bela. .

WD Live cihazı bir arkadaşım daha önerdi. Firmware güncellemesini online yapıyor ama, Media kart okuyucusu yok maalesef.

Media Player araştırıken ASUS'un bu modeli dikkatimi çekti.

* Firmware güncelleme otomatik.
                  * Media kart desteği var.
                  * Kablolu ve kablosuz internet desteği var. ( wirelwss özelliği bir çok modelde opsiyonel)
                  + olarak Internet TV + Internet Radyo

Bu Media Player işi ile daha önce hiç ilgilenmedim. Bir arkadaşım kayıt yapmaması için dezavantaj dedi.
                  Daha önce Media player kullanma tecrübesi olan arkadaşlar. Asustaki özellikler sizce yeterlimidir?

Bu arada fiyatlar

Vatan Bilgisayarda Nakit 331 TL World 6 Taksit, diğer kartlar 10 taksit 360 TL
                  Hepsiburada : 286 TL Nakit - 298 TL / 12 taksit

Direkt olarak distirübütörden tedarik edebiliyorum 210 TL / 12 taksit

Yorum

210 al gitsin

Yorum

Bencede al gitsin

Yorum

Dalga geçmeyin yaw. Bu konuda hiç tecrübem yok....

Asus sizce işimi görürmü ?

Yorum

Eveeet . Dün cihaz elime geldi ve akşam kurulumunu gerçekleştirdim.

Kutu içeriği : Cihaz, kumanda, 2 adet pil, Power adaptör + kabloları , AV kablo, kurulum CD'si.

İLk önce evde mevcut olan Sansui marka ev sinema sistemine ve TV'ye kablolar irtibatlandı.
                          Harici harddisk ve İnternet bağlantısı yapıldı.
                          İlk açılışta saat tarih ayarı vs yapıldı.
                          Kablolu internet bağlantısı sorunsuzca yapıldı. Firmware güncelleme yaptı. En güncel firmware yüklüymüş.

Bugüne kadar sorun yaşanan filmlerin tamamı denendi. Tümünü sorunsuz olarak açtı. Ses ve görüntü kalitesi gayet güzel ve fazlasıyla tatminkar.
                          Görüntü çok çok iyi .

Cihazda fan yok. Dolayısı ile ses yok Bu tür cihazların bir çoğunda fan gürültü sorunu öne çıkıyor. Ancak biraz ısınıyor haliyle.

Arayüzü basit. Altyazılar sorunsuz. İnternet radyo ve TV olayı güzel. Radyo dinlemeyi seven biri olarak en çok radyo olayına sevindim. Binlerce radyo var. Bir çok değişik kategoride görebiliyorsunuz ve arama yapabiliyorsunuz.

Ağdan evdeki bilgisayara bağlanıp, medyaları oynatabiliyorsunuz. Fotoğrafları belirlediğiniz sürelerde slayt show yapıyor.

Media card desteği var. e-sata/USB combo ve USB portu var.

USB port USB hub'ı desteklemiyor

Menüler basit.

Kumanda üzerinden ses kontrolü var.
                          Kumanda üzerinden parlaklık, kontrast ve renk ayarı vs yapabiliyorsunuz.
                          Standart olarak kablolu ve kablosuz ağ desteği var.

Noksan yanı. Kayıt yapmaması ve USB port sayısının azlığı. ( Sök tak yapmayı sevmiyorum . )
                          Arayüzü daha işlevsel olabilirmiş. Biraz basit. İnternet browser olsaymış 10 üzerinden 10 alırdı.

Fiyat performans olarak gayet iyi.

Yorum

Araç ile ilgili bir sistem zannetmiştim değilmiş..
                            Video izlemek isterdim aracımda..

Yorum

Bu seferki ev için media player incelemesi oldu

Orjinal yazı sahibi: Yakup
                              Araç ile ilgili bir sistem zannetmiştim değilmiş..
                              Video izlemek isterdim aracımda..

Yorum

İşleniyor...
                              X