Duyuru

Collapse
No announcement yet.

2017 dolu excellence

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• 2017 dolu excellence

arkadaşlar herkese merhaba
    aşağıdaki aracı alma arefesindeyim sizlerin de fikirlerini acil olarak almak istiyorum.
    araçta sol far ve sol ön çamurluk değişik, airbag açmamış, kaput menteşeleri değişmiş, sol arka çamurluk lokal boyalı, sağ ön çamurluk lokal boyalı, tüm bu hasarlardan kabaca 19000 tl kayıt çıkmakta.
    expertize henüz gitmedik.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...53241576/detay

sunroof, kış paket, acc, park go şerit takip, çarpışma önleyici vs baya dolu araç. sürücü koltuğu baldır destekli ama agr yok.

fikirlerinizi bildirseniz memnun olurum.
    tüm gün forumda olacağım.
    saygılar fatih.
    Saygılar.

2010 Astra Classic III 1.6lt 115hp Esentia
    2014 İnsignia 1.4 140hp Edition Elegance Still Paket

Far , çamurluk değişik, airbag açmamış, yolcu tarafı kazadan önce kapatılmış olabilir , ama sürücü tarafı muhakkak
    açılmış olmalı, ilana bakamadım henüz, ilk bakışta kötü kokular aldım, umarım öyle değildir. Eve gidip ilana bakacağım,
    daha etraflı düşüncemi o zaman yazarım Fatih Bey Kardeşim.

Yorum

Şimdi ilanı inceledim, kimsenin satılığına olumsuz yorum yapmak istemem.
      Ön sol çamurluk, sol far ve ön tamponu değiştirecek kadar darbe hem yolcu hem sürücü
      airbag açmış olması gerekir.Bu ön göğüs değişimine de işaret eder. Orijinal
      değiştirilmiş ise problem yok, ama direnç takıp uyutma gibi bir davranış moda.
      Kocaeli/Başiskele'de Tarcanlar Oto ekspertiz şirketi var, orada bir kontrol yaptırın
      derim. Airbagler -her ikisi de sağlam ya da uygun- onarılmış olsa da bu kadar hasar için
      19.000 kayıt çok az.Bence tramerdeki kayıt başka bir hasara işaret ediyor. Sonraki hasar
      dışarıda, çıkma vs parçalarla yapılmış olmalı.Servis geçmişini sorgulatın. Her şey yolunda olsa bile
      bu km, bu fiyat bence pahalı, hayırlısı olsun Fatih kardeş, olup biteni, neticeyi paylaşırsanız da
      memnun oluruz.

Yorum

Değişim gerektirecek hasar airbag patlatmayabilir abi. isim vermeyim, doğru olmaz ama bir abimiz kapıdaki ufak bir çizikten dolayı kapıyı değiştirdiihihi
        değişimin kararı servis, eksper, sigortalı ve sigorta şirketi arasında kalıyor. Kimi servis yaptığı işçilik ile para kazanmaya bakarken kimisi parça değiştirerek para kazanmaya bakıyor (yetkili servisler)
        dolayısıyla airbag açılmamış olabilir.
        kaput menteşeleri yaya koruma sisteminden dolayı değişmiştir. Bir kaza gördüm Insignia önündeki clio'ya arkadan biraz vuruyor, yaya koruma sebebiyle kaput yukarı atıyor. bunlar da olabilen şeyler.
        Kazanın fotoğrafları varsa, onarımın nerede yapıldığı belliyse çok kötü düşünmeye gerek yok. ama arabanın km'sinin biraz yüksek ve hasarının biraz fazla olduğu da bir gerçek. piyasasını bilmiyorum, muadilleriyle karşılaştırıp karar vermek lazım.
        InsigniaTEAM

Yorum

Necmettin abi, Çağrı teşekkür ederim,
          Araç İzmit ekcan dan 2. el olarak alınma,onarım da yine ekcanda yapılmış. fotoğrafları ekliyorum. Tampolarda değişme yok abi. boya var, takılmıyorum çünkü plastikler. parçalar orjinalleri ile değişmiş. Aldığım bilgiye göre ve değişen parçalara baktığımda iç airbag ler patlamamış (torpido ve direksiyon). kaputtaki yaya korumadan dolayı airbag beyni değişmiş. Yalnız kafama takılan bir şey oldu, bu araçlarda kaput hava yastığı diye bir şey var mı? volvolarda var youtube'da seyrettim.Fiyat ve Km konusunda haklısınız pazarlık hakediyor çünkü, araç bir süre izmit-dilovası arası (yaklaşık gitgel 80km) yapmış.
          bu arada Necmettin abi sen verdin mi aracı?

image_2483.jpg image_2485.jpg image_2484.jpg
          image_2481.jpg image_2482.jpg
          Son düzenleme: afyigit; 10.12.2019, 10:08.
          Saygılar.

Yorum

Henüz vermedim kardeş, Bursa'dan bir arkadaş ile fiyatta anlaştık, gelip arabaya bakacak.
            Yalnız , benim baktığım bir araba var, onu alırsam veririm diye söyledim kendisine. Yoksa
            vermeyeceğim

Yorum

hayırlısı olsun abi, keşke gücüm yetse de senin arabayı alabilsem. yukarıda belirttiğim durumla ilgili ilave söylemek istediğin bir şey var mı?
              Saygılar.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Şaman TÜRKSOY View Post
                Henüz vermedim kardeş, Bursa'dan bir arkadaş ile fiyatta anlaştık, gelip arabaya bakacak.
                Yalnız , benim baktığım bir araba var, onu alırsam veririm diye söyledim kendisine. Yoksa
                vermeyeceğim
                Abi aracı satıyor musun sen ? Haberim yok
                Mondeo 2.0 Ecoboost 240 Bg Selective

Yorum

Orjinal yazı sahibi: afyigit View Post
                  hayırlısı olsun abi, keşke gücüm yetse de senin arabayı alabilsem. yukarıda belirttiğim durumla ilgili ilave söylemek istediğin bir şey var mı?
                  Var , o arabayı alma kardeş ,niçin diye sorarsan -hiss-i kabl-el vuku- diyebilirim.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: drdilmen View Post

Evet Cem Bey Kardeşim , kısmet olursa bir Exlucive niyetindeyim , bakalım artık.
                    Nereden aklımda kalmışsa sizin daha küçük bir araba almak istediğinizi sanıyordum.
                    Bu yüzden olacak , söylemek aklıma gelmedi doğrusu.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...1676759/detay/
                    Son düzenleme: Şaman TÜRKSOY; 10.12.2019, 15:22.

Yorum

Var , o arabayı alma kardeş ,niçin diye sorarsan -hiss-i kabl-el vuku- diyebilirim.
                      Tamam abicim, biz büyük sözü dinleriz

saygılar.
                      Fatih.
                      Saygılar.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: drdilmen View Post

Hocam siz arabanızı sattıktan sonra yeni araç alamadınız mı? Yine insignia düşünüyorsunuz o zaman. Bu insigniaya binen başka arabaya binemiyor galiba
                        Saygılar.

Yorum

Insignia'dan sonra ancak E180-E200 ya da 5.20i ya da 5.20D gibi araçlar keser. Ama onlar da oldukça pahalı ve benzinli.

Yine en mantıklı seçenek yeni kasa dolu ve dizel bir Insignia gibi görünüyor Fiyat/Performans olarak...

Yorum

Şimdi ilanı inceledim, kimsenin satılığına olumsuz yorum yapmak istemem.
                            Ön sol çamurluk, sol far ve ön tamponu değiştirecek kadar darbe hem yolcu hem sürücü
                            airbag açmış olması gerekir.Bu ön göğüs değişimine de işaret eder. Orijinal
                            değiştirilmiş ise problem yok, ama direnç takıp uyutma gibi bir davranış moda.
                            Kocaeli/Başiskele'de Tarcanlar Oto ekspertiz şirketi var, orada bir kontrol yaptırın
                            derim. Airbagler -her ikisi de sağlam ya da uygun- onarılmış olsa da bu kadar hasar için
                            19.000 kayıt çok az.Bence tramerdeki kayıt başka bir hasara işaret ediyor. Sonraki hasar
                            dışarıda, çıkma vs parçalarla yapılmış olmalı.Servis geçmişini sorgulatın. Her şey yolunda olsa bile
                            bu km, bu fiyat bence pahalı, hayırlısı olsun Fatih kardeş, olup biteni, neticeyi paylaşırsanız da
                            memnun oluruz.
                            araç 2017, büyük ihtimalle kaskolu, kasko servise götürdüğünde, ufak göçüklere bile değişim yapıyor, sen yok desende yapıyor, o yüzden bakmak lazım, bakmadan büyük kazası var denemez. Ön tampon demiri, radyatör, far üretim tarihi vb şeyleri görmek lazım. Bu yönüyle yorumunuza katılmıyorum. Ama tarcanlar ekspertize götürülmesine katılıyorum. Çünkü adamlar yukarıda dediğim gibi inceliyorlar. İşi bilen birinin bakması çok önemli.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: LethalSteel View Post

araç 2017, büyük ihtimalle kaskolu, kasko servise götürdüğünde, ufak göçüklere bile değişim yapıyor, sen yok desende yapıyor, o yüzden bakmak lazım, bakmadan büyük kazası var denemez. Ön tampon demiri, radyatör, far üretim tarihi vb şeyleri görmek lazım. Bu yönüyle yorumunuza katılmıyorum. Ama tarcanlar ekspertize götürülmesine katılıyorum. Çünkü adamlar yukarıda dediğim gibi inceliyorlar. İşi bilen birinin bakması çok önemli.
                              Yaw, çok biliyorsun arkadaş, bizim bilgimiz, tecrübemiz sana asla yaklaşamaz, lütfen siz de bana yaklaşmayın, ne olur, lütfen

Yorum

İşleniyor...
                              X