Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Kara Şimşek Gidiyor

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Kara Şimşek Gidiyor

Selam arkadaşlar. Bildiğiniz üzere 3-4 yıl binerim niyeti ile masraftan çekinmeden çelik subap uygulaması ve triger değişimi dahil tüm bakımlarını yaptırdığım, boyasız hatasız tertemiz insignia'mı, hayırlı bir olay nedeni ile biraz da üzülerek satışa çıkardım. Kısmet işte. Yeni sahibi şanslıymış.

Aracı (biraz da isteksizce) satma sebebim yeni kuruyor olduğum çiftlik. Yani hızlı bir şekilde hayvancılık sektörüne girmiş bulunduk. Çiftliğin asfalt yolu yok. Hatta stabilize yolu dahi yok. Toprak olan yol özellikle bu karda kışta dız boyu çamur oluyor. Kara şimşeği bu yola sokma şansım olmadığından asfalt kenarına bırakarak 1 km yolu bu soğukta yürümek zorunda kalıyoruz.

Aslında yolu grayder yardımı biraz toparlayarak insignia'yı kullanmaya devam etmek gibi bir ihtimal de var ama bu temizlemikteki aracın arazide yada toprak yollarda yıpranması istemedim. Yazık olur açıkçası. Biri binecekse, en azından bu kadar temiz iken alsın binsin.

İşin özü şiddetli şekilde 4x4 bir arazi aracı ihtiyacımız doğdu. İnsignia ile yaptığım keyifli yolculukları unutmaya çalışarak (ki sanmıyorum) vedaşacağız.

2007 üstü Nissan Navara, Mitsubishi L200, tarzı arazi araçları ile ilgili makul takas tekliflerine de açığım.

Aracın ilanı:
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...1537331/detay/

Dip not: Dün akşam 19:30'da ilanı verdikten sonra 2 saat içinde sırasıyla 52.000 - 53.000 - 53.000 - 52.500 miktarlarında 4 teklif, bir tane de 2004 model bir mercedes ile takas önerisi geldi. Çabuk gidecek gibi. Belki alan olmaz da biraz daha binerim diyordum. Üzülsem mi sevinsem mi anlamadım

1.6T Cosmo, Flexride, DVD800, Sunroof, Spor Deri, 18", Teleflex GFI, Zeibart Cam Filmi, AutoWax Boya Koruma veee Siyah(tı)...
    Mazide güzel bir anı şimdi..

Ynt: Kara Şimşek Gidiyor

Hayırlı satışlar kardeşim
    2015 Honda  CRV  1.6 160 hp Akıllı 4x4 9 ileri zf şanzıman .. vs vs  (görmemişin... :P )

Görelim Mevlam neyler .. Neylerse güzel eyler
    [center]

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Sufy
      Hayırlı satışlar kardeşim
      Sağol Abi. Takas teklifleri çok gelmeye başladı. A4, Mercedes, Passat 2.0 TDİ gibi yollarda üzdüğümüz araç sahiplerinden daha sıkça teklif geliyor olması ilgimi çekti
      1.6T Cosmo, Flexride, DVD800, Sunroof, Spor Deri, 18", Teleflex GFI, Zeibart Cam Filmi, AutoWax Boya Koruma veee Siyah(tı)...

Yorum

hayırlı satışlar,L200 ya da Amarok öneririm
        Aşk çok yakar dediler usta tüp mü taktırsak?

Yorum

Yılmaz Bey hayırlı satışlar dilerim.Ancak aracı satışa çıkarmanıza da ayrıca üzüldüm .Emek verdiğiniz ve bizim de yakından atkip ettiğimiz bir araçtı.İnşallah değerini bilen birine satılır.Sizede çiftlik işlerinde başarılar dilerim.
          2010 cosmo 180hp beyaz İnsigniAşk

Yorum

Araca yazdığınız fiat 'ölü' fiyatı,sakın daha fazla düşürmeyin

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Sensation
              hayırlı satışlar,L200 ya da Amarok öneririm
              Amaroklar benim de hoşuma giden araç ama vw'nin ürettiği ilk pikap (pick-up'a göre daha samimi geliyo) olduğundan biraz kendini kanıtlaması lazım diyorum. Kime sorsam Navara'nın yakıtından şikayetçi. Navara'da kullanılan Volkswagen'in 2.5 TDi motorunu daha önce kullanmış biri olarak (Transporter 2.5 130hp) 2 tonluk araca göre çok güzel ivmeleri olan, çok güçlü bir motor olduğunu söyleyebilirim. Ortalama yakıt tüketimi ise 10.000 km için 8.4 litre idi. Lakin Navara'da 174 hp, 410 torklu olan motoru kullanıyorlar. Bu motor tahminim %15 fazla yakar. Bu da km'de en az 10 litre yakıt tüketimi demek. Şehir içinde 12-13'e rahat çıkar. İnsignia'da yaşadığım LPG ekonomisinden sonra sonra cebe biraz dokunur gibi geliyor.

L200'ler çok hoşuma gidiyor. Özellikle de arazi için modifikasyondan geçirilmiş olan (instle yada instve gibi birşeydi) modelleri hem estetik, hem görünüm bakımınıdan tatmin edici.

Tek aklımı kurcalayan kısım İnsignia'dan böyle bir araca geçince, özellikle de konfor bakımından attan inip eşeğe binme moduna girmemek. Kısaca illalah edip sattığım arabayı aramayı geçtim geri almaya uğrasmak gibi komik bir duruma düşmek istemiyorum. Yani attan indikten sonra binilecek hayvan, yine at olmasa bile en kötü ihtimal katır olmalı.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: dişçi79
                Yılmaz Bey hayırlı satışlar dilerim.Ancak aracı satışa çıkarmanıza da ayrıca üzüldüm .Emek verdiğiniz ve bizim de yakından atkip ettiğimiz bir araçtı.İnşallah değerini bilen birine satılır.Sizede çiftlik işlerinde başarılar dilerim.
                İyi dilekler için teşekkürler. Aracı satmak kısmı beni de üzmüyor desem yalan olur. Sürekli satmaktan vazgecebilmek için çare arıyorum ama yok. Sizin de dediğiniz gibi inşallah kıymetini bilecek birine nasip olur.

Bu gece Nevşehir'de hava -19'u gördü. Savah -14 -15 civarındaydı. Aracın marşına dokunmamla çalışması bir oldu. Ne sarsıntı ne titreşim. "Yav bu araba satılır mı?" dedim kendi kendime.

İnsignia'nın arazi versiyonunu çıkartsalar bir saniye beklemeden alırım.

Yorum

Hayırlı satışlar böyle bir rakama satışa çıkarmanızada üzüldüm açıkcası..

Yorum

Hayirli olsun ciflik simdiden
                    Bahara bir insigniateam organizasyonu yapariz
                    Tabi ki yolu kaymak asfalt olursa

L 200 tek gecerim yola gerek yok dag tas heryerden ulasirsiniz
                    Otomatik vites cabasi
                    Fiyat fayda en yuksek olan urun bence

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Şaman TÜRKSOY
                      Araca yazdığınız fiat 'ölü' fiyatı,sakın daha fazla düşürmeyin
                      Orjinal yazı sahibi: xxstormxx
                      Hayırlı satışlar böyle bir rakama satışa çıkarmanızada üzüldüm açıkcası..
                      Fiyat konusunda farklı yorumlar var. Lakin şu bir gerçek, pazarlık için rayanlar dahil hiç kimse "fiyat pahalı" demedi. İlginin yoğun olması da bir nevi fiyatın makul olduğunu doğruluyor.

Şahsen fiyatı belirlerken danıştığım en büyük merci vicdani mukayese. Ne sitedeki diğer araçların fiyatlarına baktım. Ne de piyasa araştıması yaptım. Kara şimşek bana 5 ay kadar önce 54.000 lira nakite mal oldu. Çelik subap, boya koruma vs gibi kalemlerden 3000 lira masrafım oldu. Lakin bunun üzerine 10.000 km yol yaptım. Yaptığım masrafı kullanma payı olarak sayınca ortaya bu rakam çıktı. Kısaca istense kar yapılarak da satılabilirdi ama bu şekilde oldu. Pişman değilim

Son olarak benim ticari mantığımda pazarlık payı ya olmamalı, yada çok düşük olmalıdır. Çünkü pazarlık payı, bir nevi alıcıyı kazıklayabilmek için sunulan opsiyon payıdır benim nazarımda.

Kısaca fiyatı belirlerken 53.000'e inme ihtimali olmadan fiyat verdim. Netekim 53.000'ne inseydim, ilanı verdikten 2 saat sonra araç satılmıştı.

Yorum

Hayırlı satışlar. Dilerim gönlünüzden geçtiği gibi olur.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Blackwind
                          Hayırlı satışlar. Dilerim gönlünüzden geçtiği gibi olur.
                          Teşekkür ederim.

Yorum

hayırlı satışlar abi, inşallah değerini bilen birine gider...

Yorum

Aracınız yarına kalmaz satılır,fiyat o donanıma göre bedava ötesi
                              Gri Bmw F10 5.25 xd 2014

Yorum

İşleniyor...
                              X