Duyuru

Collapse
No announcement yet.

rötuş boyası arıyorum

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• rötuş boyası arıyorum

arkadaşlar bana benim aracın renginde rötuş boyası lazım tamponda ufak tefek çizikler var.Arabanın rengi cins bişey olduğundan biraz ihtimal vermiyorum ama nerden bulabilirim servis şartmı,servis şartsa verirmi boyayı...?
    2009 1.6T Cosmo-Nar Kırmızı-Flexride-DVD800 navi-Park Assist-Tam Deri Spor Koltuklar-Llumar film

Ynt: rötuş boyası arıyorum

Odak ta yardımcı olurlar size...

Yorum

serviste bulabilirsiniz, geçen odakta gözüme çarpmıştı, bi kutu içerisinde aksesuar bölümünde satıyolardı...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: burak.
        arkadaşlar bana benim aracın renginde rötuş boyası lazım tamponda ufak tefek çizikler var.Arabanın rengi cins bişey olduğundan biraz ihtimal vermiyorum ama nerden bulabilirim servis şartmı,servis şartsa verirmi boyayı...?

subazlı metalik olduğundan ve kırmızı nar çiçeği çok ince boyadır rütuş çok zor olur tamponda sırıtır bence komple boyatsan daha iyi olur
        2015 leon fr

Yorum

ilginiz ve yardımlarınız için çok teşekkür ederim
          rötuşu gene bi sorayım olmazsa komple boyamada sırıtır tampon kıyamam öylede binerim,mesele hani gözüme hoş gözükmesi
          2009 1.6T Cosmo-Nar Kırmızı-Flexride-DVD800 navi-Park Assist-Tam Deri Spor Koltuklar-Llumar film

Yorum

tamponun boyası o kadar önemli değil satış sırasındada problem yaratmaz boya ölçüm cihazları boyayı ölçerken plastik parçalarda ölçüm yapmazlar çünkü kaportayla plastik üstü boya herzaman farklılık verir
            2015 leon fr

Yorum

Kamil beyden bilgi alabilirsiniz. O yanında bulunduruyor.
              Insignia Editition Elegance - 18" jant Teknik gri

Yorum

Burak bey servislerden elde edeceniz boyalar araçların orijinal boyası olduğu için su bazlı boyadır ve rutuş yaptığınız yerden aracı yıkatırken çok çabuk soyuluyor, o yüzden sanayilerde her hangi bir araç boyası satan yerden sentetik boya temin edebilirsiniz. boya kodu da ön şöför kapısını açtığınızda orta direk alt kısmına doğru bir etiket var üzerinde yazıyor, o kodu verdinizmi birebir aracın aynı rengini çıkarıyor. en az 50 gr olarak satıyorlar, küçük bir cam kavanoza koyup araç bagajında bulundurun lazım olduğunda elinizin altında olsun.
                [IMG width=500]http://i1134.photobucket.com/albums/m615/nester54/IMG_5063-Kopya.jpg[/img]

[move][b]Yaşamımda edindiğim en büyük bilgi şudur; Kendi kendine yardım etmeyi bilmeyene, hiç kimse yardım edemez. PESTALOZZİ

Yorum

Orjinal yazı sahibi: NEŞTER
                  Burak bey servislerden elde edeceniz boyalar araçların orijinal boyası olduğu için su bazlı boyadır ve rutuş yaptığınız yerden aracı yıkatırken çok çabuk soyuluyor, o yüzden sanayilerde her hangi bir araç boyası satan yerden sentetik boya temin edebilirsiniz. boya kodu da ön şöför kapısını açtığınızda orta direk alt kısmına doğru bir etiket var üzerinde yazıyor, o kodu verdinizmi birebir aracın aynı rengini çıkarıyor. en az 50 gr olarak satıyorlar, küçük bir cam kavanoza koyup araç bagajında bulundurun lazım olduğunda elinizin altında olsun.
                  aynen bu daha mantıklı eski arabada vardı bunu hiç düşünmemiştim çok sağolun
                  onun üstünede polisajla bi pasta cila belki kenarı köşesiyle ton farkı boyayı sürüş açısı falan farklarını olursa kapatır

Yorum

Boyanin su bazli mi yoksa tiner ile inceltilen sentetik olarak mi opelde atildigini bilmek zor. Ancak opelin cevreci bir yaklasim izleyerek boyayi su ile incelen su bazli boya atma ihtimali yuksek. Ancak su bazli veya sentetik boya bile olsa rutusu sentetik boya ile yapabilirsiniz. Genelde standox, akzo boyalari kullaniliyor. Servislerde yapiyorlar. Ama bu rotus boyalarin maks. Omru 1 yil ( boyayi cok iyi korusaniz bile). Sonra boya topaklaniyor inceltilemiyor, yani bozuluyor.
                    2015 Opel Mokka 1.6 CDTI Cosmo

Yorum

haydaa ozaman ben tamponumu değişicem iki çizik için gözüme batıyo iki çizik köşesi mesele o ama bi denemem lazım

Yorum

benim tamponda taş istilası sonrası benek benek olmuştu boyattım odak ta fakat tekrar busene yıne oldu nisan ayında geldiğimde tekrar boyatmayı planlıyorum rötuş boyasıyla yaptıgım yerlerde su bazlı olduguna hep atıyor malesef
                        2011/1.6T 180 hp/Karbon Siyah/Cosmo/Dvd 800/ 19" /Multimedia Box/Led Aydınlatma/SprintBooster

Yorum

haydaa ozaman ben tamponumu değişicem iki çizik için gözüme batıyo iki çizik köşesi mesele o ama bi denemem lazım
                          Orjinal yazı sahibi: turquaz72
                          Boyanin su bazli mi yoksa tiner ile inceltilen sentetik olarak mi opelde atildigini bilmek zor. Ancak opelin cevreci bir yaklasim izleyerek boyayi su ile incelen su bazli boya atma ihtimali yuksek. Ancak su bazli veya sentetik boya bile olsa rutusu sentetik boya ile yapabilirsiniz. Genelde standox, akzo boyalari kullaniliyor. Servislerde yapiyorlar. Ama bu rotus boyalarin maks. Omru 1 yil ( boyayi cok iyi korusaniz bile). Sonra boya topaklaniyor inceltilemiyor, yani bozuluyor.
                          Gökhan bey opel su bazlı boya kullanıyor (servisler rutuş içinde aynı su bazlı kullanıyor), bu konu ile görüşmüşlüğüm olduğu için söylüyorum, su bazlı boya rutuşlarda kısa zamanda atıyor, sentetik çok daha uzun ömürlü oluyor, sentetiktede uzun süre sonra deformasyon olduğunda tekrar üzerinden sentetikle geçtinizmi sorun olmuyor.
                          [IMG width=500]http://i1134.photobucket.com/albums/m615/nester54/IMG_5063-Kopya.jpg[/img]

[move][b]Yaşamımda edindiğim en büyük bilgi şudur; Kendi kendine yardım etmeyi bilmeyene, hiç kimse yardım edemez. PESTALOZZİ

Yorum

İşleniyor...
                          X