Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Hangi araç

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

ebc23 ben 60 binde zincir çok değiştiren hatta hiç duymadım. sesli çalışma zamanları oluyor yağ dibe çökünce ilk çalıştırmada ama başka sorun görmedim. yaklaşık biçilen ömür 120bin km. servis duruma göre erken değişebilir biraz daha tabi.
    1.6 CDTI 136Hp Otomatik Cosmo/ Carbon Flash Black / UV Kaput Koruma Filmi / Boya Koruma
    Flexride Şasi/ Çevre görüş 2 + Opel Eye/ Stil Paket(19"J+Deri Döşeme+Isıtmalı Koltuklar+BOSE Ses Sistemi) / Sunroof / R700+Carplay/Adaptive Cruse Control

Yorum

Orjinal yazı sahibi: selcuktuncer View Post
      Şaman TÜRKSOY abi valla ben araca şahsen bir canlı bir birey olarak gözüm gibi bakarım konuşuruz hatta bazen ))) amaaa bu siyah var ya bu siyah renk, servet dök, her türlü bakımı yap, ki özellikle Opelin boyası bence çok kalitesiz ve vernik katmanı çok ince zayıf dirayetsiz, neyse işte bu siyah renk kum zerrelerinin araca uçuşunca oluşturduğu noktaları dahi gösteriyor. kaplatıcam aracı tamam çok asil çok yakışıklı ama nokta görsem sinirlerim bozuluyor
      Ben, birkaç yıkamadan sonra Meguiars renkli (siyah) cila kullanıyordum, hayli faydasını da gördüm,
      ama onu keşfedene kadar çok zaman geçmişti, yani çok çile çekmiştim. Hala da var bagajda, yakın
      olsak size verirdim.

Yorum

Öneriler için çok teşekkürler. Bu şahıs aracın 2. Sahibi. Araç 65.000 km'de ve komple servis bakımlı olduğunu söyledi. Gittiğimde servisten de kontrol edeceğim zaten. Anladığım kadarıyla şahıs aracın bakımlarını önemseyen biri ama ufak sorunlarıyla çok uğraşan biri değil. Aracın kusuru olarak bana bu iki fotoğrafı attı. Birisi tavan birleşme yerlerindeki boya kusuru (araştırdığımda bu araçlarda kronik olduğunu gördüm).
        iki sorun da basit rötuş ile giderilebilir olduğu için kabul edilebilir buldum ben .

Bu arada bizde de arabaya eşya gibi davranmama huyu vardır. Hatta bundan önceki aracımın adı James idi. Bildiğin sohbet eder, birşey oldu mu adıyla hitap ederdik bakalım bunun adı ne olacak ?
        Ekli Dosyalar

Yorum

Bu arada araç siyah değil, gri renk ama fotoğraflarda koyu çıkmış. Benim mesaja ekledigim fotoğraflarda rengi daha net belli.

Yorum

Benim başka bir diyeceğim yok,gerisi sizin bileceğiniz iş.Umarım beklentilerinizi karşılayan bir arabadır ve sonunda pişmanlık yaşamazsınız

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Şaman TÜRKSOY View Post
              Benim başka bir diyeceğim yok,gerisi sizin bileceğiniz iş.Umarım beklentilerinizi karşılayan bir arabadır ve sonunda pişmanlık yaşamazsınız
              Gösterdiğiniz ilgi ve cevaplarınız için ayırdığınız vakit bile yeterli. Tekrar teşekkürler ☺

Yorum

Hiçbir şeyin ömrü sonsuz değil, triger zincirinin de ömrü var, bu ömür yaklaşık olarak 120 bin km.
                Zamanla zincir zaten sesli çalışma ile beni değiştirin diyor, muayyen bakımlarda (15-30-45 gibi)
                gerginliği kontrol edilir, istenilen ayarda değilse ayarlanır, ömrü bittiğinde ise ayar yapılmaz, değiştirilir.
                öncelikle cevabınız için teşekkür ederim 120 bin km triger değişimi için normal görünen bir km açıkcası buna itirazım yok ancak yanlış hatırlamıyorsam kayış trigerlerde 90 ile 120 bin km arasında değişiyordu dolayısıyla trigerin zincir olduğu durumlarda değişimin 150-180 bin km gibi rakamlarda olmasını beklerdim ama yanlış hatırlıyor da olabilirim. Ancak malum bir kaç şikayet sitelerinde 1.6 cdti 136 hp'lik motorlarda 60 bin km seviyelerinde bu zincir meselesi ile farklı modellerde araçlarda değişim gerekliliği ile ilgili şikayetler okuduğumda açıkcası biraz hayal kırıklığı yaşamıştım. Ama iyi ki forum ve sizin gibi bilgili insanlar var doğru bilgiye daha kısa zamanda ulaşabiliyoruz teşekkür ederim.

Orjinal yazı sahibi: selcuktuncer View Post
                ebc23 ben 60 binde zincir çok değiştiren hatta hiç duymadım. sesli çalışma zamanları oluyor yağ dibe çökünce ilk çalıştırmada ama başka sorun görmedim. yaklaşık biçilen ömür 120bin km. servis duruma göre erken değişebilir biraz daha tabi.
                120000 km çok sorun edilecek bir rakam değil zincir olduğu için daha yüksek bekliyordum ama sorun edilecek bir süreç değil bana göre fakat malum şikayet sayfalarında bu motorda bu şikayetlere denk geldiğim için konu hakkında bilgisi olanlara danışmak istedim ilginize teşekkür ederim.

SoulDemon konunuzu biraz dağıttım için kusura bakmayın ama sizinde almayı düşündüğünüz araç bu km civarında olduğu için sizede faydası olur diyerek burdan sorma gereği duydum.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: SoulDemon View Post
                  Öneriler için çok teşekkürler. Bu şahıs aracın 2. Sahibi. Araç 65.000 km'de ve komple servis bakımlı olduğunu söyledi. Gittiğimde servisten de kontrol edeceğim zaten. Anladığım kadarıyla şahıs aracın bakımlarını önemseyen biri ama ufak sorunlarıyla çok uğraşan biri değil. Aracın kusuru olarak bana bu iki fotoğrafı attı. Birisi tavan birleşme yerlerindeki boya kusuru (araştırdığımda bu araçlarda kronik olduğunu gördüm).
                  iki sorun da basit rötuş ile giderilebilir olduğu için kabul edilebilir buldum ben .

Bu arada bizde de arabaya eşya gibi davranmama huyu vardır. Hatta bundan önceki aracımın adı James idi. Bildiğin sohbet eder, birşey oldu mu adıyla hitap ederdik bakalım bunun adı ne olacak ?
                  Tavandaki boya atması sorunu epeyce yaygın, dediğiniz gibi araç servis bakımlı ise ücretsiz olarak boya yapabilirler.
                  Çünkü, kaporta (çürümelere karşı) ve boya 10 yıl garanti altındadır. Yalnız motor kaputundaki boya hasarı pasta-cila
                  veya rötuşla giderilecek cinsten değil gibi duruyor, boyanması lazım, ikisini birden hallederler serviste. hayırlısı olsun.

Yorum

Cem Bey kardeşim, sizin aracı Batuhan arkadaşımız mı aldı?
                    Yok abi Batuhan Bey de cevaplamış gerçi ama ben forum arkadaşlığı hürmetine biraz bekleyebilirim demiştim ama gelip gitme sıkıntısı olur dedi. Siz müşteri çıkarsa satın dedi. Aynı gün akşam Ankara'dan bir subay arkadaş aradı onunla anlaştık. Hatta onun da izin sıkıntısı varmış dün geldi almaya aracı. Forumda kalmasını çok isterdim aslında ama nasip. Bi şey itiraf edeyim. Bu yaşıma kadar belki 30 araç aldım sattım ilk defa bir aracın arkasından baktım. Gerçi 2.5 yılla en uzun bindiğim araç oldu sanırım onun da etkisi oldu ama. Hayırlısı inşallah.
                    Mondeo 2.0 Ecoboost 240 Bg Selective

Yorum

Size özelden birkaç soru sorabilir miyim acaba ?
                      Elbette buyrun
                      Mondeo 2.0 Ecoboost 240 Bg Selective

Yorum

Bugün nihayet alışverişi tamamladık ve flexiride şaseli olan aracı aldım. Aracın , benim için kabul edilebilir ufak bir iki kozmetik sorunu dışında birşey çıkmadı eksperde de . Aracı almadan hem şaseyi hem de adaptif Cruise kontrolü yaklaşık 8-10 km boyunca denedim, sorun gözükmüyordu.

Yalnız alışveriş bitince eve dönmek için 200 km yol yaptım ve adaptif CC genelde açıktı, birkaç defa "Radar engellendi, bilgi için aracın kitapcigina bakınız " yazısı çıkıp CC falan devre dışı kaldı ama 3-5 dakikaya geri düzeldi.

Böyle birşey normal mi bu arabalarda yoksa radarinda problem mi var?

Yorum

Bugün nihayet alışverişi tamamladık ve flexiride şaseli olan aracı aldım. Aracın , benim için kabul edilebilir ufak bir iki kozmetik sorunu dışında birşey çıkmadı eksperde de . Aracı almadan hem şaseyi hem de adaptif Cruise kontrolü yaklaşık 8-10 km boyunca denedim, sorun gözükmüyordu.

Yalnız alışveriş bitince eve dönmek için 200 km yol yaptım ve adaptif CC genelde açıktı, birkaç defa "Radar engellendi, bilgi için aracın kitapcigina bakınız " yazısı çıkıp CC falan devre dışı kaldı ama 3-5 dakikaya geri düzeldi.

Böyle birşey normal mi bu arabalarda yoksa radarinda problem mi var?
                          Çok yağışlı havalarda ya da araba kirli olup radarın önü kapalıysa bu uyarıyı verebilir.

Yorum

Yağış yoktu, akşam karanlığında kullandım . Araç da yeni yıkanmıştı. Bu koşullar altında 200 km'de 3-4 kere uyarı vermesi anormal bir durum mu yani?

Yorum

Kendiliğinden düzeliyorsa kafanıza takmayın derim, bazen bende de oluyor benzeri şeyler,
                              anlık,sonra düzeliyor .Hayırlı uğurlu olsun, iyi günlerde kullanın.

Yorum

Bu arada benzer hata başına gelenler için; ustayla tamponu söküp radarın tozunu,kirini bezle temizledik. 400 km yaptım, bir daha aynı hatayı vermedi.

Yorum

İşleniyor...
                                X