Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Insignia GS 17" Jant arıyorum

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Insignia GS 17" Jant arıyorum

Merhaba

Aracımda 18" orjinal jantlar var,17" arıyorum. Takas etmek isteyen veya satmak isteyen iletişime geçerse sevinirim.

Merhaba Muhiddin Bey,

Bende de aynı model 18" jant var neyinden memnun kalmadınız?

Yorum

GS'yi bilmiyorum ama makyajlı kasada yazlıklarla 18, kışlıklarla 17 kullanan birisi olarak yorumum yanak kalınlaştıkça araç lastiğin üstüne daha fazla yığılıyor. Konfordan kazanırken yol tutuştan kaybediyorsunuz. Belki Muhiddin beyin de tercihi konfordan yanadır.

Insignia Cosmo 1.6 SIDI MT Su Mavisi + Sprint Booster + LED Aydınlatma + OPC Pedal Seti ve Sinyal Çerçevesi + Çift Çıkış Egzoz + Spoiler + BMC Kutu İçi Hava Filtresi + ATE PowerDisc

Yorum

Orjinal yazı sahibi: HaniBanaDemiş View Post
        GS'yi bilmiyorum ama makyajlı kasada yazlıklarla 18, kışlıklarla 17 kullanan birisi olarak yorumum yanak kalınlaştıkça araç lastiğin üstüne daha fazla yığılıyor. Konfordan kazanırken yol tutuştan kaybediyorsunuz. Belki Muhiddin beyin de tercihi konfordan yanadır.
        Evet benim için öncelik konfor, yol tutuşu 2. planda. Zaten sakin kullanan birisiyim, virajlarda vs zorlamam.
        Bir de 245 genişliğin kışlık lastik için çok kalın olduğunu düşünüyorum. Kar performansı 215 gibi daha dar lastiklere nazaran düşük olacaktır. Ankara olunca kar kış düşünmek zorunda kalıyoruz.

Yorum

Bu arada Opel Beyaz a 17" jant fiyatı sordum tanesine 1.400 TL gibi bir fiyat verdiler. Sanırım çıkma bulmaya çalışıcam.

Yorum

Makyajlıdaki 17" sanırım GS'ye uymuyor.

Insignia Cosmo 1.6 SIDI MT Su Mavisi + Sprint Booster + LED Aydınlatma + OPC Pedal Seti ve Sinyal Çerçevesi + Çift Çıkış Egzoz + Spoiler + BMC Kutu İçi Hava Filtresi + ATE PowerDisc

Yorum

Bence sahibinden sitesinden orjinal astra j veya k jantlarına bakabilirsiniz. Çok temiz jantlar var 1500-2500TL bandında.
              Bende kışlık için 17"sac jant düşünüyorum.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: HaniBanaDemiş View Post
                Makyajlıdaki 17" sanırım GS'ye uymuyor.
                bijon aralıkları farklı hocam uymaz. muhiddin hocam eski kasadan 17 inç alırsanız jantlar elinizde kalır muhtemelen. 17 ile 18 arasında da dağlar kadar fark olmaz konfor da, lastik havasını konfor değerlerine ayarlarsanız muhtemelen 18 jantlarda işinizi görür. kışlıklara da 17 alırsınız. ben yazın 19, kışın 18 kullanıyom, sökme takma balans sensör kırıldı gibi dertlerden kurtarıyo beni böyle kullanmak
                OPC Line Sport

Yorum

Orjinal yazı sahibi: earl-2000 View Post
                  Bence sahibinden sitesinden orjinal astra j veya k jantlarına bakabilirsiniz. Çok temiz jantlar var 1500-2500TL bandında.
                  Bende kışlık için 17"sac jant düşünüyorum.
                  Astra J veya K ların jantları GS e uyuyor mu ? Eminmisiniz ? Çünkü tam olarak sahibinden sitesinden almayı planlıyorum.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: mhmtzncrkrn View Post

bijon aralıkları farklı hocam uymaz. muhiddin hocam eski kasadan 17 inç alırsanız jantlar elinizde kalır muhtemelen. 17 ile 18 arasında da dağlar kadar fark olmaz konfor da, lastik havasını konfor değerlerine ayarlarsanız muhtemelen 18 jantlarda işinizi görür. kışlıklara da 17 alırsınız. ben yazın 19, kışın 18 kullanıyom, sökme takma balans sensör kırıldı gibi dertlerden kurtarıyo beni böyle kullanmak
                    Lastik basınç sensörünü nasıl çözdünüz ? Sizin her takımda ayrı ayrı lastik basınç sensörü mü var ?

Servis lastik basınç sensörü tanesine 400 TL gibi bir ücret söyledi, acaba muadilini falan bulup araca tanıtmak mümkün mü ?

Yorum

Orjinal yazı sahibi: muhiddin View Post

Astra J veya K ların jantları GS e uyuyor mu ? Eminmisiniz ? Çünkü tam olarak sahibinden sitesinden almayı planlıyorum.
                      Astraların 5x105 17 jant ebatları, ben de bir iki lastikçiye sormuştum, GSlarda bu ebatta dedi ama servise jant ebatını danışmakta fayda var.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: earl-2000 View Post

Astraların 5x105 17 jant ebatları, ben de bir iki lastikçiye sormuştum, GSlarda bu ebatta dedi ama servise jant ebatını danışmakta fayda var.
                        Almadan bir yerde teyid etmek / denemek iyi olacak sanırım. Teşekkürler.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: muhiddin View Post

Lastik basınç sensörünü nasıl çözdünüz ? Sizin her takımda ayrı ayrı lastik basınç sensörü mü var ?

Servis lastik basınç sensörü tanesine 400 TL gibi bir ücret söyledi, acaba muadilini falan bulup araca tanıtmak mümkün mü ?
                          ben kırılmaları durumundan kurtuldum demek istemiştim
                          OPC Line Sport

Yorum

forumda muadillerini kullananlar vardı bildiğim kadarıyla, sensör takılırsa çalışacaktır
                            OPC Line Sport

Yorum

Astra J jantları 5x105,
                              sadece 1.6 dizellerin ve GTC'nin jantları 5x115 bijon (birde bulursanız 1.6T 200hp)

Insignia Grand Sport'un da hepsi 5x115
                              Astra K'nın da hepsi 5x115 olması lazım
                              Son düzenleme: cagri; 03.04.2019, 20:52.
                              InsigniaTEAM

Yorum

İşleniyor...
                              X