Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Insignia Adayından Selamlar

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Insignia Adayından Selamlar

Herkese merhaba, ben Enver. Bu aralar yine kanım ısındığı için aracımı değiştirme niyetindeyim. Aslında insignia uzun zamandır beğendiğim bir araç ama araya başka otomobiller girdi. Şimdi yeniden gündeme gelince bu forumu keşfettim ve daha çok bilgilenmek adına aranıza katıldım. 2013-2017 arası olan kasayı almak istiyorum. 1.6 sidi turbo benzinli model otomatik vites. Cosmo donanıma yükseliyorum

Daha önce a-b-c sınıfı araçlar kullandım. Eğer nasip olursa d sınıfı ilk aracım olacak. Bu bahsettiğim model hakkında özellikle dikkat etmem gerekenler var mıdır, forumu da tarıyorum tabi ki ama malum pek çok versiyon olduğu için doğru tespiti yapmak istiyorum. Otomobil tercih ederken açıkçası en temel beklentim sorunsuzluk oluyor. Benim ilk aracım 2005 model bir Corsa'ydı ve maalesef serüvenin sonlarına doğru çok sıkıntılar yaşadım onunla. Çevremde de gördüğüm genel kanı Opel modellerinin belli sorunlara teşne olduğu yönünde ama eğer bu sorunların sebepleri biliniyorsa önlem de alınabilir diye düşünüyorum.

https://www.youtube.com/watch?v=XE7NzUf90_4

şu ve benzeri videolar beni epey tedirgin ediyor. Selam verdik borçlu çıktık demez ve beni aydınlatacak bir karşılama yaparsanız çok minnettar olurum. Tekrardan herkese merhaba der, kazasız belasız sürüşler dilerim

Öncelikle hoş geldiniz Enver Bey.

Link verdiğiniz videoyu izleyemedim ama kısaca şunu söyleyebilirim; bu motorlar öyle yağını suyu koy bin tipinde değiller. Biraz hassaslar ve verdiği uyarıları anlamak gerekir. Temiz bakılmış ve servis kayıtlı bir araç bulursanız 1 adım önde başlarsınız.

Insignia Cosmo 1.6 SIDI MT Su Mavisi + Sprint Booster + LED Aydınlatma + OPC Pedal Seti ve Sinyal Çerçevesi + Çift Çıkış Egzoz + Spoiler + BMC Kutu İçi Hava Filtresi + ATE PowerDisc

Yorum

Hoş geldiniz keyfi paylaşımlar

Temiz bakımlı oynanmamış bir araç bulursanız kafanız rahat olur ve sorunsuz binersiniz

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

Turbo benzinli hemen tüm motorlarda LSPI problemi var, çözümü hem çok zor hem çok basit; kaliteli yağ (Dexos 1 Gen 2) kullanmak ve düşük devirde gaza aniden yüklenmemek. SIDI versiyonun en büyük avantajı düşük km araçlar bulma şansınızın yüksek olması, ben 2013 model aracımı 3 sene önce aldığımda 15.000 km'deydi, şu anda satacak olsam 43.000 km'de. Eğer temiz bir araç bulabilirseniz sorun yaşayacağınızı sanmam. Tavsiyem alacağınız aracın ufak tefek kaporta hasarlarına değil, motoruna ve yürüyen aksamına dikkat etmeniz. Bizde 2. elde çok yapılan bir hata olduğu için uyarmak istedim; insanlar bir kaç parça boyalı/değişenli araçlardan kaçıyor ama hor/sert kullanılmış, bakımları aksatılmış araçları almakta bir sakınca görmüyor.

Videodaki aracın motoru daha önce de yapılmış. Tabii ki nedenlerini bilmek imkansız ama sanki biraz kırıcı kullanılıyor gibi...

Yorum

İşleniyor...
        X