Duyuru

Collapse
No announcement yet.

merhabalar

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• merhabalar

herkeslere öncelikle merhabalar ankaradan.insignia 1.6 turbo 2014 otomatik model ile aranızdayım sormak istediğim bir kaç soru var uzman tavsiyesine ihtiyacım var arkadaşlar.benim aldığım insigniada 19 inç jant ve lastikler var yalnız lastiklerin değişim zamanı gelmiş eski aracımda 4 mevsim vardı çok km yapmadığım için yeni lastik sordum bu ebatlarda sadece bridgestone all weather (dört mevsim)A005 245 40 19 lastik ölçüleri var.tanesi 1200tlden 4800 tl oluyor bayilere sorduğumda ortalama.yakıt tüketiminde çok fark yoksa 19 inçde bu tutarları vererek kalmak istiyorum.amacım 4 mevsim lastiği kullanmak.yılda bir kaç kez şehir dışı yapıyorum.10.000 km belki yaparım belki yapmam.17 inç mi mantıklı 19 inç mi kararsızım.uzman görüşlerine ihtiyacım var.şimdiden teşekkürler selamlar.

Hoşgeldiniz keyifli paylaşımlar

17 jant kısılık kullanıp 19 yazlık kullanan arkadasları mız vardı terjih meselesidir

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

Yazın 18 inç, kışın 17 inç kullandım 5 yıldır. Artık kışta da 18'e geçiyorum. Bence makyajlı kasanın hakkı 18 inç.

Insignia Cosmo 1.6 SIDI MT Su Mavisi + Sprint Booster + LED Aydınlatma + OPC Pedal Seti ve Sinyal Çerçevesi + Çift Çıkış Egzoz + Spoiler + BMC Kutu İçi Hava Filtresi + ATE PowerDisc

Yorum

Aramızawelcome

Orjinal yazı sahibi: Steve_Rogers06 View Post
        herkeslere öncelikle merhabalar ankaradan.insignia 1.6 turbo 2014 otomatik model ile aranızdayım sormak istediğim bir kaç soru var uzman tavsiyesine ihtiyacım var arkadaşlar.benim aldığım insigniada 19 inç jant ve lastikler var yalnız lastiklerin değişim zamanı gelmiş eski aracımda 4 mevsim vardı çok km yapmadığım için yeni lastik sordum bu ebatlarda sadece bridgestone all weather (dört mevsim)A005 245 40 19 lastik ölçüleri var.tanesi 1200tlden 4800 tl oluyor bayilere sorduğumda ortalama.yakıt tüketiminde çok fark yoksa 19 inçde bu tutarları vererek kalmak istiyorum.amacım 4 mevsim lastiği kullanmak.yılda bir kaç kez şehir dışı yapıyorum.10.000 km belki yaparım belki yapmam.17 inç mi mantıklı 19 inç mi kararsızım.uzman görüşlerine ihtiyacım var.şimdiden teşekkürler selamlar.
        Soruyu yanlış anlamadıysam 19" janta 17" lastik kullanmak istiyorsunuz , bu mümkün değil, jant çapı ne ise lastik çapı da ona uygun olur.
        17" jant A2 kasaya pek yakışmıyor, tabii bu zevk meselesi , ama 19" lastik pahalı diye 17" jant+lastik almak bana pek mantıklı gelmiyor.

Yorum

Günaydın arkadaşlar sizlerin değerli tavsiyeleri ve lastikçi ustaların değerli tavsiyeleri ile aracıma kışın çok km yapmadığım için 245/40/19 kumho yaz latiği y71 eksta p71 aldım p91 alacaktım ama p71de de pek sorun yaşanmamış.umarım memnun kalırım.eskiden jetta kullanıyordum ve yine çok km yapmadığım için michelin crossclimate serisini tercih etmiştim. 19 inçde kaldım yaz kış öyle devem edeceğim inşallah arkadaşlar.a-insignia 2014 cosmo sizce üzerinde bulunan intellink teyp yeterli mi yoksa yeni nesil multimedya ile mi değiştirwyim.mevcut intellink teyp arka geri dönüş kamerası destekliyor mu ? usbden video oynatıyor ama park halindeyken.yola çıkınca video mp3 şekline geçiyor.güvenlik amaçlı mı ?hep vide moduna teyipçi yazılımla yapar mı arkadaşlar sizce ?

Yorum

Evet , güvenlik amaçlı , yazılımı dışarıda yaptıramazsınız , yetkili servisler ise yapmıyorlar.
            Aracınızın orijinal donanımları ile oynamadan evvel fayda/külfet sorgusu yapın, Dimyat'a
            pirince giderken evdeki bulgurdan da olmayın. Yakın geçmişte bir arkadaş yaptırmış, araç
            menüsü ingilizce olmuş, düzeltemiyordu.

Yorum

Sevgili Şaman bey,cevabınız için sağolun.ben orjinalini bozmak zaten istemiyorum.orjinal halinin her zaman en iyisi olduğunu savunanlardanım.sadece mümkün mü diye merak etmiştim.belki lleride multimedyayı değiştiririm.ama şu an değiştirmeyi düşünmüyorum.sadece geri dönüş kamerasına alıştığım için bunda uyumlu mu onu merak ediyorum.

Yorum

Hoşgeldiniz

Yorum

hoş geldiniz
                  keyifli paylaşımlar.
                  insignia 1.6 Turbo Cosmo+flexride+teknik gri+sunroof+deri+cd 500 navi+19" Jant
                  honda accord 2.4 Executive...

Yorum

öncelikle tekrar merhaba aranıza katıldığım için mutlu ve heyecanlıyım arkadaşlar.19 inç gm opel jantı kullanıyorum ama jantta siyah renk sevdiğim için boyatmak istiyorum biraz durumumu düzeltince. piano black boyatma için fiyat aldım 700 tl diyorlar.profosyonel çalışıp fırınlama usülü boyuyorlar.yani spreyle amatörce değil.kalıcı olacağını düşünüyorum..3 gün sürüyormuşi şlem.jantlarımı seviyorum ve siyah renk olsa daha hoş duracağını düşünüyorum.tabiki bu zevk meselesi.sizce değer mi ? jant boyatan arkadaşlar memnun mu? fikir ve görüşlerinizi paylaşırsanız ben de çok sevinirim.selamlar.

Yorum

Hangi model jant kullanıyorsunuz, görsel ekler misiniz?

Insignia Cosmo 1.6 SIDI MT Su Mavisi + Sprint Booster + LED Aydınlatma + OPC Pedal Seti ve Sinyal Çerçevesi + Çift Çıkış Egzoz + Spoiler + BMC Kutu İçi Hava Filtresi + ATE PowerDisc

Yorum

resmini çekmedim ama internetten aynısı buldum jant modelim insignia 19 orjinal gm olarak geçiyor.lastikçi abimize sorduğumda değiştirirsem diye bana dedi ki bu jantlar orjinal gm jantı bunu satarsan almak isteyen çok olur ama ben almam seni düşündüğüm için dedi.sonra internete baktığımda balans ve rot ayarı her jantta uymuyormuş ama ben de siyah ya da gunmetal tarzı sevdiğimden dolayı boyatmak istiyorum.tabiki profosyonel bir işlem olacak ki sonradan kafam ağrımasın.bir yerden 700 tl fiyat aldım.jantlar 3 gün boyunca boyanıp fırınlanıp kuruması beklenşyormuş.belki ufak tefek rütuş da yaparlar.aynı jantın orjinal olmadığını düşündüğüm piano black rengini gördüm ki 19 inç gm orjinal jant sadece açık gri renkte mevcuttur.jantlara aşık oldum .benim asıl demek istediğim bu jantlar fabrikanın onayladığı ve orjinal ürünler.başka jantlar da güzel ama değiştirmeyi istemiyorum.bir de madalyonun öteki yüzü var faktörler faktör1: 1:boya işleminde ister istemez gözle görülmese ve akla hemen gelmese de kg cinsinden bir ağırlığı olacak bu yol tutuş ve yakıt sarfiyatı olarak mutlaka etkileyecektir ki 19 inç jantlar takdir edersiniz ki sevgili arkadaşlar büyük bir yüzeysel hacime ve buna bağlı olarak boyama alanına ve boya depolama alanına sahip.faktör 2:öte yandan ufak çiziklerde park halinde ister istemez altındaki orjinal boyalı hali çıkacak bu da benim gibi titiz bir insanın kafasını didikleyecek boya kalınlığı olabildiğince kalın olmalı orjinal dursun diye ama boyanın işlem sonrası oluşturduğu ağırlık da çok olmamalı.faktör 3:fırınlama işlemi garantili gözüküyor ama yapan firma ve arkadaş bu boyaya kaç yıl garanti verecek astar uygulayacak mı ?ama bütün bunları bir tarafa bırakırsan yaptırdıktan park halinde ona bakınca verdiği hissiyat sanırım tarifsiz bir his olacak.içimdeki modifiye canavarını zaptetmek zor ama tadında dokunuşlarla aracımı istediğim gibi görmek istiyorum.ileride başka yaptırmak istediğim konuları burdan paylaşmaya devam edeceğim ve siz değerli arkadaşların da tavsiyelerini ve paylaşımlarını okumak bilgi sahibi olmak paylaşmak istiyorum hiç şüphesiz..inşallah siz değerli arkadaşların da Allah hep gönüllerinize göre verir inşallah.sevgiler ve selamlar dilerim.
                        You do not have permission to view this gallery.
                        This gallery has 1 photos.

Yorum

İlahi arkadaşım, beni güldürdün
                          Kaç gram boya gidecek ki yol tutuşu, yakıt sarfiyatını vb etkilesin
                          Bir şey olmaz merak etmeyin, 19" orijinal GM jantı bunlar, en sevilen
                          modellerden biridir.Siyaha boyanmışını hiç görmedim, ama fena olmaz
                          herhalde.

Yorum

Sevgili Şaman bey teşekkürler ilginiz için.şimdilik kendi tarzımda yeniliklere geçen haftadan itibaren başladım bunlardan ilki ön camlara arkalarla hem görüntü hem uyum hem fonksiyonellik olsun diye cam filmi yaptırmak oldu ve de kırmızı dikişli deri direksiyon kaplama.gerçekten güzel ve istediğim gibi oldu.araca güzel işlemlerin devam gelecek inşallah.Allah herkesin kalbine gönlüne göre versin. bir de aracımda iç ambiyans ışıklandırma sanırm yok.cosmo pakette iç ambiyans ışıkları var diye düşünmüştüm ki astralarda bile var.aydınlatırsanız sevinirim.

Yorum

Astra hiç kullanmadım, bilmiyorum, ama A ve A1 kasada yok,
                              sonradan dışarıda yaptıran arkadaşlar olduğunu da hatırlıyorum.

Yorum

İşleniyor...
                              X