Duyuru

Collapse
No announcement yet.

LED vs. PLAZMA TV.

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

Ynt: LED vs. PLAZMA TV.

http://www.vatanbilgisayar.com/Telev...2=CEL_TV&br=LG

Yorum

Hocam herkes plazma demis ama led de bi ayri guzel su 3d projeksiyonlar nasil birisi kullaniyordu denk geldim canliydi

Yorum

Emre kardeşim samsunga kabaca baktığımda karanlık ortamlarda mükemmel olmadığı (plazmaya kıyasla) ancak orta veya iyi aydınlatılmış ortamlar için son derece başarılı olduğu, 2d ve 3d de gaming mode dahil görüntü blur neredeyse olmadığı, ancak rgb ve kontrast ayarlarının dikkatli yapılması durumunda bunların gerçekleştiği şeklinde incelemeler buldum, yani seni pişman etmeyecek bir ürün, ancak şu 800 hz.'ye kafam takıldı tüm sitelerde cihazın yenileme hızı "cmr 800hz" diye geçmekte onu biraz kurcalarsan 2 farklı skala CMR(clear motion rate) ve MCI(motion clearity index) karşına çıkıyor hangisi iyidir hangisi kötüdür birşey bulamadım...çok gelişmiş bu işler uzak kalmışız yahu

Yorum

Bence panasonic 1. Linkde gonderdigin model. Su linke bir bak istersen 5 uzerinden 5 almis.
          Paneli mukemmel otesi.

http://www.techradar.com/reviews/aud...-968468/review

2015 Opel Mokka 1.6 CDTI Cosmo

Yorum

Bu konu hep tartışılır ama TV kanallarını çok izleyeceksen plazma, daha çok hd filmleri kayıtlı bir medyadan izleyeceksen LED/LCD önerilir genelde.
            (Satıldı..) 2012 - 1.4 Turbo - Edition Elegance - Siyah/Bej - 18" - Cyclone Navi

Yorum

samsung smart tv. kesinlikle çok güzel.

Yorum

Kesinlikle samsung smart tv...Bu ozellikler inanilmaz guzel... Samsung 46 inc led tv kullanan ve diger o da da ull hd lg si olan biri olarak inanilmaz ses ve goruntu kalitesi farki var...

Yorum

Hele bir de playstation baglarsan deyme keyfine ...direkt oyun icindesin....Led tv yi hicbir tv ye degismem hele hd yayin varsa....

Yorum

Ben de 1 hafta içinde Tv sini yenileyecek ve genelde tv lerle ilgili gündemi yakinen takip eden birisi olarak nacizane kısaca yorumlarımı yazayım.

Bir kere tv alırken biraz hangi yönlerden seçim yapmak gerektiğine karar vermek lazım.

Plazmalar daha çok film izleyicileri içindir. Özellikle gece karanlık ortamda, doğal/gerçek renklerde film izlemek için tercih bu yönde yapılsa daha iyi olur. Ayrıca tepkime süresi LCD/LED lerden gözle görülür şekilde iyi olduğu için "spor" tarzı yayınlarda yine her zaman daha başarılıdır. Kontrast oranı, siyah seviyesi LED/LCD lere nazaran daha başarılıdır ki bu en önemli etmen bence.

Fakat bazı handikapları da yok değil elbette. Biraz özen ve dikkat isteyen panellerdir. Çünkü kabaca ilk 200 saatlik kullanımda ortalama/düşük ayarlarda izlenip "rodaj" süresi tamamlanırsa iyi olur. Zira bu panellerde uzun süre ekranda kalan sabit görüntünün panelde iz bırakma ihtimali vardır. Bu kalıcı bir iz de olabilir. İlk zamanlarda olma ihtimali yüksek olsa da her zaman söz konusudur. Biraz şansa bağlıdır. Hiç olmayabilir de, olabilirde. Şahsen 4 yıldır Panasonic Plazma kullanıyorum. Kalıcı bir hasar söz konusu olmadı, çok dikkatli kullanmama rağmen.

LED/LCD ler de meya marketlerde görebileceğiniz gibi her zaman daha canlı parlak renkler verirler. Tabi bu bana göre asla doğal olmayan bir görüntü. Bu panellerde dikkat edilmesi gereken pek birşey yoktur. Takarsınız, kullanırsınız.

Bu arada Plazma çok elektrik harcar, ömrü kısadır gibi hurafelere aldırış etmeyiniz. Zira günümüzde geçersizdir. 800hz-600hz, Smart gibi olaylara da çok takılmayın. Bu TV üreticileri öyle allayıp pullayıp yalan dolan özelliklerle ürün satar ki yazılsa kitap olur. En baş yalancılarda Kore üreticileri olan Samsung,LG dir. Bu adamlar sürekli görüntüyü 2. plana atıp böyle yan özellikler üzerinden gidiyorlar. Ama gerek 2011 gerek 2012 modelleri çok sorunlu.

Tavsiye olarak ilk önerim 138 ekran üzeri tercih ettiğiniz için benim de alacağım tv olan Panasonic 55VT50. Sizin yazdığınız 55VT30 geçen senenin modeli. 50 serisi 2012. Daha yeni girdi TR piyasasına. Fiyat olarak turuncu indirim de Teknosa da fiyatı 6.100 TL oluyor. Diğer medya marketlerde henüz satışına başlanmadı. Sadece Mediamarkt ta gördüm. 6.800 TL idi normal fiyatı. Bu tv şu an referans seviyesinde diyebileceğimiz Türkiye şartlarında alabileceğiniz tartışmasız en iyi TV dir.

Yok plazma bana ters derseniz Sony nin HX850 veya HX950 serileri çok başarılıdır.

Tabi bu saydığım Tv ler smart özelliğine sahip olsa da öncelikli olarak görüntü kalitesiyle türlerinin en iyi modelleridir.

Birde son olarak Donanımhaber forumunun TV bölümüne kısaca göz atmanız bence faydalı olur. Hatta oradaki "albani" adındaki kullanıcının yorumlarına biraz bakmanız yeter.

Opel Insignia 1.4 140HP Edition Elegance  - 2012
                    VW Touareg 3.0 V6 TDI Bluemotion - 2013

Yorum

samsung smart tv 46'' mükemmel görüntü kalitesi.1 yıldır dsmart hd ile birlikte kullanıyorum.çok memnunum.her türlü tavsiye ederim.3dye gerek var mı derseniz hiç gerek yok.

Yorum

Alacağın Televizyon şimdiden hayırlı uğurlu olsun Emre kardeşim.

Ben geçtiğimiz Cumartesi Samsung 40ES7000 serisi Smart led TV aldım şu anda çok çok memnunum, Televizyonunun sesli komutu ile birlikte bütün yayınları 3D yapma özelliği nedeniyle benim daha da hoşuma gitti hele belgeseller bir harika,(F1 yarışını da gözlükler ve televizyonun özelliği sayesinde 3D seyrettim)

Herşeyden önce, Televizyonlarda şans işidir. Kimisi kısa zamanda arıza gösterir kimisi daha sonra, ben yaklaşık 6 aydan bu yana inceleme sonucu bu televizyonu almaya karar verdim ve iyiki de almışım.

Tabiiki son karar senin, şimdiden güle güle kullan.

Yorum

valla media center olarak düşündüğüm için smart tv samsung aklıma daha çok yatmıyor değil ama panosonicte sürekli aklımı çeliyor napacam bilmiyorum...

Yorum

Bugün Vatan bilgisayara uğradımj ve hem panosonic plazmayı hem samsung led 8000 Serisini deneme imkanı buldum aynı görüntü ve aynı çıkışlar ile Ve şu kadarını söyleyeyim Samsung Mükemmel...
                            Hepinize fikirleri için teşekkür ederim.
                            Ben hem bilgisayar hem film hem oyun için kullanacağım için tercihimi samsungdan yana kullanıyorum...

Yorum

Samsung Smart Tv.

Yorum

Led tv
                                İnsignia >> 2010 >> 1.6 T Cosmo >> Teknik Gri
                                Vw  CC  >> 2013 >> 1.4 TSİ BMT >>  Beyaz

Yorum

İşleniyor...
                                X