Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Nasıl bir sipariş seçeneği isterdiniz?

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Nasıl bir sipariş seçeneği isterdiniz?

Bazı sitelerde yorumlar gördüm, sonradan eklenen opsiyonlara ayrı ayrı para alınmasına tepki var.
    Bence iyi birşey, ne kadar çok donanım, o kadar güzel araba diyorum ama sanki milletin boş bir araç ile full'ü aynı fiyata almak ister gibi tavırları var.
    böyle yorumlardan sonra aklıma geldi, Opel Türkiye'nin bize verdiği seçenekler çok kısıtlı,
    ama Almanya'da yaşayanlar isteklerine göre çok çok farklı araçlar sipariş edebiliyor.

http://www.opel.de/fahrzeuge/modelle...figurator.html

açılan sayfada iki seçenek çıkıyor;
    soldaki, adım adım esnek seçim,
    sağdaki, altı basit adımda seçim.

soldaki seçenekten ister full bir Edition alabiliyorsunuz,
    ister Sport kasaya Cosmo donanımlarını ekleyebiliyorsunuz.
    çok iyi bir seçenek bence.

ama Opel Türkiye bize bu seçeneği sunmuyor.
    bunu isteyen kaç kişi var?

(Yeterli katılım olursa Opel TR'ye mail atabiliriz)
    0
    Standart paketler olsun, birkaç tane ekstra opsiyon yeterli (şuanda yapılan satış şekli)
    0%
    0
    Donanım paketlerini istediğimiz gibi şekillendirebilelim, çok esnek olsun (Almanya'da yapılan satış şekli)
    0%
    0
    InsigniaTEAM

Ynt: Nasıl bir sipariş seçeneği isterdiniz?

ilk şıkkı işaretleyen olacağını düşünmüyorum
    http://www.imgim.com/e85671e9-558c-4412-92af-c591def396ba.jpg

Ellere yar oldu
    2.0 CDTI
    Cosmo,sunroof,dvd800+interface,flexride,bej deri

5.25 Xdrive ///M(azot) Power

Yorum

Özel sipariş versinler ve beklesinler . Çağrıcım unuttuğun bir şey var. Adamlar Almanyada 15 günde alıyorlar.
      Bizim gemi takibi yaptığımız zamanları çok çabuk unuttun .
      2010 Opel Insignia 1.6 T Cosmo + Hakim Gri + Flyaudio DVD/Navigasyon/Turn Push

Yorum

gemi takibi yaptığımız günleri hayatım boyunca unutacağımı sanmıyorum ihihi sanal anılarda olsa çok güzel günlerdi ihihi

yanlız Almanlar da 2 ay felan bekliyorlar diye biliyorum. 15 gün olacağını sanmam.
        siparişin üretime başlaması felan 1-2 hafta sürmüyormuydu? geminim gelmesi 1 hafta sürüyordu. çok farketmez bence.

Almanya'da VW'ci var, ona soruyum en iyisi ihihi
        InsigniaTEAM

Yorum

"Almanya ile Türkiye aynidir hatta Türkiye´de 1-2 hafta daha uzun sürüyor Transport sebebi yüzünden. Ben aracimi 4 Ay beklemistim, aracin donanimi ve opsiyonlara bagli. Benim arac icin 4 Ay (111 Gün bekledim ve 111. günde Teslim aldim."
          InsigniaTEAM

Yorum

O zamanlar üretim yoğun olduğu için süre uzamıştı. Her tafatan sipairş yağıyordu ve Opel üretim planlamasını bile zamanında yapamıyordu.
            Hazır bir şaside üretim 3-5 günü geçmez.
            BMW üretim videosunu hatırlasana

Orjinal yazı sahibi: cagri
            gemi takibi yaptığımız günleri hayatım boyunca unutacağımı sanmıyorum ihihi sanal anılarda olsa çok güzel günlerdi ihihi

yanlız Almanlar da 2 ay felan bekliyorlar diye biliyorum. 15 gün olacağını sanmam.
            siparişin üretime başlaması felan 1-2 hafta sürmüyormuydu? geminim gelmesi 1 hafta sürüyordu. çok farketmez bence.

Almanya'da VW'ci var, ona soruyum en iyisi ihihi

Yorum

Herkese merhaba, artık Donanım Haber'den sonra burada da benim uzun mesajlarıma katlanmak durumundasınız arkadaşlar

Banttan bir günde çıkan araç sayısı modele ve fabrikaya göre 100'ler ile 1000'ler arasında değişiyor.
              Yani bir aracın üretimi 3-5 gün değil birkaç saattir.
              Fakat bunun siparişin 15 günde veya 2-3 ayda teslim edilmesi ile ilgisi yok.
              Fabrika bir yandan stoklanmak üzere araç üretirken aynı zamanda özel siparişleri de üretir, verilen özel siparişler sıraya girer, esas zaman alan sizin siparişinize sıra gelmesidir.

Avrupalıların da duruma göre 2-3 ay beklediği doğrudur.

Ayrıca özel sipariş verip beklemek çözüm değil, mevcut durumda sipariş verilebilecek donanım seviyeleri ve bunlar için alınabilecek opsiyonlar GM Türkiye'nin belirledikleri ile kısıtlı. Çağrı'nın derdi, ve benim de hep söylediğim şey, özel sipariş denen mekanizmada bu tür kısıtlamaların anlamsız ve gereksiz olduğunu GM Türkiye'ye anlatabilmek...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Serdar99
                Herkese merhaba, artık Donanım Haber'den sonra burada da benim uzun mesajlarıma katlanmak durumundasınız arkadaşlar
                yazılarını okumayı, bir acıya katlanmak olarak görüyorsan, ben mazoşistim abi ihihi

uzuuuun yazılarını bekliyorum
                InsigniaTEAM

Yorum

biz hala bayilerde ne varsa onları alıyoruz ne siparişi?
                  F30 Sport+

Yorum

Sevgili Serdar99 hoşgeldiniz.
                    Yeni üye olduğunuzu görüyorum. Ben sizi hep burada sanıyordum.
                    Bu arada o katlanılamayacak ve uzun (!) yazılarınızı dörtgözle bekliyoruz. clapclap

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Serdar99

Banttan bir günde çıkan araç sayısı modele ve fabrikaya göre 100'ler ile 1000'ler arasında değişiyor.
                      Yani bir aracın üretimi 3-5 gün değil birkaç saattir.
                      Fakat bunun siparişin 15 günde veya 2-3 ayda teslim edilmesi ile ilgisi yok.
                      Fabrika bir yandan stoklanmak üzere araç üretirken aynı zamanda özel siparişleri de üretir, verilen özel siparişler sıraya girer, esas zaman alan sizin siparişinize sıra gelmesidir.

Avrupalıların da duruma göre 2-3 ay beklediği doğrudur.

Ayrıca özel sipariş verip beklemek çözüm değil, mevcut durumda sipariş verilebilecek donanım seviyeleri ve bunlar için alınabilecek opsiyonlar GM Türkiye'nin belirledikleri ile kısıtlı. Çağrı'nın derdi, ve benim de hep söylediğim şey, özel sipariş denen mekanizmada bu tür kısıtlamaların anlamsız ve gereksiz olduğunu GM Türkiye'ye anlatabilmek...

hoşgeldiniz üstadım

F20 116i Sportline Deep Sea Edition

Yorum

bilgiğiniz gibi opel.com.tr yenilendi,
                        diğer konuda da söylediğim gibi sitede konfigüratör yok,
                        forumun yeni üyeleri ile bu anketi tekrar canlandıralım dedim,
                        ankete katılım sayısı biraz daha artsın, Opel'in amiral gemisinin kullanıcıları olarak sizlerin isteklerinizi dikkate alırlar belki

katılım biraz daha artsın, anketi yetkililere göndeririz.
                        InsigniaTEAM

Yorum

walla ben tam 4 ay bekledim özel siparişe girdiği için aracım zaman geçmek bilmedi.

2011 Astra J Sport 1.3 Eco - Siyah - Navi

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Cihan
                            walla ben tam 4 ay bekledim özel siparişe girdiği için aracım zaman geçmek bilmedi.
                            sipariş döneminde aramızda olsaydın, aracının üretimini takip etseydin o 4 ayın ne kadar heyecanlı ve özel günler olduğunu görebilirdin ihihi

zaten bahsettiğim gibi özel üretim seçeneği çıkarsa herkes 3-4 ay bekleyecek diye birşey yok.
                            bayideki aracı almak isteyen yine alıyor, bizim isteğimiz tamamen kendimiz seçeceğimiz donanımlarla kendimize özel aracımızın olabilmesi.
                            InsigniaTEAM

Yorum

aracımın siparişini mart 15 inde verdim imzamdaki taarihte teslim edeceklerini söyledir. 2 gün önce aradım arabam 42 kodundaymış.. O nedir_? diye sorduğumda araç limanda gemiye yüklenmeyi bekliyor dediler.. araç özel istekle sipariş verilmiş düz vitesli
                              2015 Honda  CRV  1.6 160 hp Akıllı 4x4 9 ileri zf şanzıman .. vs vs  (görmemişin... :P )

Görelim Mevlam neyler .. Neylerse güzel eyler
                              [center]

Yorum

İşleniyor...
                              X