Duyuru

Collapse
No announcement yet.

LPG-Benzin-dizel

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• LPG-Benzin-dizel

Hangi yakıt araçlarımız varmış , anlayalım.
    0
    Sonuna kadar benzin.
    0%
    0
    Benzin ama LPG'ye karşı değilim.
    0%
    0
    LPG
    0%
    0
    Dizel.
    0%
    0
    1,6 Turbo cosmo+nav+ergo deri

Ynt: LPG-Benzin-dizel

herzaman sonuna kadar benzın, kokusu yeter )

Yorum

LPG nin teknolojisi ne olursa olsun asla benzinin yerini tutmaz,dizelde öyle dizelde iyi bişey olsa benzinli motorun ömrü dizelden çok daha fazla...

Yorum

ben tam tersı dıye bılıyodum, yanı dızel motorun omru benzınlıye gore daha fazla olarak bılıyodum, yanlıs bılıyomusum demekkı

Yorum

dizelin ömrü yarı yarıya fark ediyor...

Yorum

dizelin bakımları çok önemli aksarsa motora zararları benzınlıye gore daha fazla oluyor

Yorum

Eğer öyle olmasaydı zaten benzinli iki yılda dizel bir yılda muayeneye gidiyor olmazdı...

Yorum

dızel bınek araclardamı muayeneye her yıl gıdıolar

Yorum

sanırım değişti oda 2 yıl oldu çünkü yazın eski arabam kia sportage in muanesini yaptırdıgımda bir sonraki muane 2 yıl sonra yazıyordu

Yorum

valla bizim dizel binek vardı onu biz her yıl götürüyorduk şuan dizel caddy var onuda her yıl götürüyoruz,şuan değiştimi bilmiyorum...

Yorum

çok önemli etkenler olmadığı sürece (1.6 140-150 hp CDTI gibi) benzini dizele tercih ederim.
                      LPG uzak olsun. kullanım süresince az yakıyor ve 50-100.000 km'ye kadar pek sorun görünmüyor
                      ama 100.000'den sonra sorunlarla karşılaşma olasılığı çok yüksek bence.
                      aklın rahat basamadıktan sonra lpg'li 180 hp yerine benzinli 115'lik alırım aklım rahat olur, istediğim gibi gazlarım, motor şişmiş, segman sıkışmış düşünmem
                      InsigniaTEAM

Yorum

ben 2005 ten beri dizel kullanıyorum her sene muayeneye gitmedim ) torpillimiyim nedir )
                        2015 Honda  CRV  1.6 160 hp Akıllı 4x4 9 ileri zf şanzıman .. vs vs  (görmemişin... :P )

Görelim Mevlam neyler .. Neylerse güzel eyler
                        [center]

Yorum

Tabiki mazot...
                          Ayrıca dizel motor ömrü benzinliden çok çok fazladır.Ömürü az derken dizellerde çok duyulan turbo patlatma gibi sorunlarsa o motordan ayrı bişey, benzinlide de olabilir.Zaten etrafımızdaki eski ford ve bedford kamyonlar en güzel örnek.Geçende işyerimize işmakinası getiren bir scania tır şöförüyle konuştuk adam 655 binde ve daha motor yaptırmamıştı.
                          http://www.imgim.com/e85671e9-558c-4412-92af-c591def396ba.jpg

Ellere yar oldu
                          2.0 CDTI
                          Cosmo,sunroof,dvd800+interface,flexride,bej deri

5.25 Xdrive ///M(azot) Power

Yorum

Dizel motorun ömrü benzinliden fazladır.
                            Orjinal yazı sahibi: DiaDavidoff
                            LPG nin teknolojisi ne olursa olsun asla benzinin yerini tutmaz,dizelde öyle dizelde iyi bişey olsa benzinli motorun ömrü dizelden çok daha fazla...

İLK AŞKIM 2009 Opel Insignia EDITION ELEGANCE 1.6
                            17'' Michelin Primacy HP Safir Siyah(Satıldı) / SEAT LEON 1.4 125 HP TSİ STYLE+COPA  KIRMIZI
                            35GB5825  A Rh+

Yorum

30 bin km de aldığım vectra c ye kendim lpg taktırdım. 150 bin km den sattım. yaz kış problem olmadan bindim. şuan insigniada 15 bin km dir lpg kullanıyorum. gayet memunnum. araç 100-150 bin oluncada satarım, yeni bir araç alırım. bu sırada yakıttan tasarruf etmiş olurum.

Yorum

İşleniyor...
                              X