Duyuru

Collapse
No announcement yet.

OPEL INSIGNIA 1.6T 180 HP TURBO COSMO HAKKINDA

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• OPEL INSIGNIA 1.6T 180 HP TURBO COSMO HAKKINDA

Arkadaşlar merhaba,
    Bu ve diğer bazı forumlarda uzun dönemdir araştırmalar yaptıktan sonra Opel Insignia almaya karar verdim ancak bazı hususlarda sizlerin değerli yorumlarını alabilir miyim?

- 1.6 T Cosmo + DVD 800 için alabildiğim en iyi fiyat 61000-62000 TL. Genel olarak yorumlara baktığımda bu fiyat biraz yüksek gibi geldi bana, öyle mi - evetse en ideal fiyat ne olmalıdır sizce?
    - LPG konusunda ben de kararsızım, İzmirde araç garantisini bozmadan İnsignia satışı yaptığını bildiğiniz bir bayi var mı?
    - Bir diğer husus ise acaba sene sonuna kadar bekleyip 2011 model aracı sene sonu kampanyalarıyla şu anki fiyatlardan alabilir miyim sizce? Beklemeye değer mi bilmiyorum açıkçası? Ayrıca Opel'in su an "kampanya" olarak lanse ettiği fiyatların aslında kur düşüşünden kaynaklandığını düşünüyorum, gerçek anlamda bir fiyat düşüşünü sene sonuna yaklaşırken yaparlar mı acaba??? Daha önceki senelerden tecrübesi olan arkadaslar paylasırlarsa sevinirim
    - Fiyattan bağımsız olarak da, 3-5 kuruş fazla da olsa bekle 2011 diyenlerdenmisiniz yoksa gerek yok hazır 2010'ları ucuza yakalamışken (ki tartışılır!) almak lazım diyenlerden mi?
    - En büyük çekincem ise bu modelde maalesef otomatik versiyonun olmaması. Bayilerden aldığım bilgiye göre maalesef 2011lerde de opel otomatik şanzıman getirmeyecekmiş yine. Bunu anlamakta gercekten güçlük çekiyorum ama yine de Insignia diyeceğim heralde.

Şimdiden çok teşekkürler

Ynt: OPEL INSIGNIA 1.6T 180 HP TURBO COSMO HAKKINDA

Slm.
    İnsignia liste fiyatı 1.6 T Cosmo+DVD 800 71.600 civarında idi sanırım yani Ocak 2010 da. En fazla 68.000 civarında satış rakamına inen vardı. Aslında sorunun cevabını kendiniz vermişsiniz fiyatının müthiş inişinde EUR daki kur düşüşleri en büyük etken. Çünkü bu araç D segmentinde ve ucuza satılan bir araç değil. Ucuzluğu tartışılır demeyin EUR ocak ta 2.37 lerde gezerken şu anda 1.95 civarında. Bu da EUR da 1/5 oranında düşüş ve paralelinde aracın fiyatında da yaklaşık olarak 1/10 civarında düşüş olarak yansıdı. EUR önümüzdeki günlerde kendini toparlayabilir. Bu, aracın fiyatına zam demektir.. Tabi direnecekleri kadar direnirler. Araç çok tuttu ama Opel piyasaya daha çok satmak, pazar payını arttırmak isteyecektir.. Yani anahtar EUR da

LPG konusunda ben sıcak bakmıyorum ama tercihinize saygılıyım. EGEM İzmir in en büyük Opel Bayii, Bünyesinde bulunan EGEM Servis ve Opel ARAŞTIRMA SERVİSİ (AOSB'de 232 3281570) size bilgi verebilir. LPG takıyor ve garanti şartları bozulmuyor sanırım.

Aracı kullanmaya başlayınca niçin otomatik vites koymadıklarını anlıyacaksınız Lütfen yavaş gidin.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: alpacino
      Arkadaşlar merhaba,
      Bu ve diğer bazı forumlarda uzun dönemdir araştırmalar yaptıktan sonra Opel Insignia almaya karar verdim ancak bazı hususlarda sizlerin değerli yorumlarını alabilir miyim?

- 1.6 T Cosmo + DVD 800 için alabildiğim en iyi fiyat 61000-62000 TL. Genel olarak yorumlara baktığımda bu fiyat biraz yüksek gibi geldi bana, öyle mi - evetse en ideal fiyat ne olmalıdır sizce?
      61000 TL bence çok iyi bir fiyat, zaten 1.6T Cosmo nun anahtar teslim fiyatı 63.000 TL'lerde ki daha DVD800 Navi ekletiyorsunuz bence cazip.
      Seat Ibiza 2014 1.4 Style Beyaz
      Seat Ibiza 2013 1.2 TSI DSG Style Kırmızı
      VW Passat 2015 1.6 TDI DSG Comfortline Harvard Mavi Sunroof Led Ön Farlar

Yorum

Bence de fiyat çok iyi
        Daha qeçtiğimiz hafta amcama teknik qri + eleqance paket edition 180 HP aldık fiyatı 55.650 ydi.. Ama Cosmonun fiyatı ise 62.500 idi..
        Cosmoya qücümüz yetmediği için edition aldık aynı motora sahipler sonuçta
        61.000 çok iyi fiyat Yine de karar sizin

INSIGNIA Cosmo 2010 1.6 Turbo + DVD800 Navi.

Yorum

Arkadaşlar öncelikle yorumlarınız için çok tesekkurler. Sanırım herkes bu fiyatın iyi olduğunda mutabık. Sanıyorum kur tekrar "kalıcı olarak" 2 TL'nin üzerinde çıkmadığı sürece fiyatlar bu civarda olacak...Otomatik vites konusunda ise Opel'in bu aracta asıl ivmeyi bu hamle ile yakalayacağını düşünüyorum, çevremden, takip ettiğim forumlardan ve hatta bayilerden de bu geribildirimi çok sıklıkla alıyorum. Bugün bir manuel araç alsam da otomatik çıktığında aracı otomatik ile değiştirecek ilk birkaç kişiden biri olacağım.LPG konusunda ise açıkçası henüz ben de kesin bir karar vermiş değilim ancak 180 HP'lik bir aractan 150 HPlik (?) bir verimi yarı maliyetle alacak ve aracın garantisi konusunda bir sıkıntı yasamıyacaksam neden olmasın sorusu da aklıma gelmiyor değil... Doğru LPG kiti takıldığında performans olarak araçlarından çok memnun bir çok kullanıcı yorumuna rastladım forumlarda. Ama sonucta bu aracı aldıktan sonra verebileceğim bir karar o nedenle şu an benim için geriye kalan tek soru alımı ne zaman yapmam gerektiği... Açıkçası kurun en azından yıl sonuna kadar çok ciddi bir artış göstereceğini düşünmüyorum, kaldı ki artsa bile sene sonu kampanyaları malumunuz bi şekilde bu açığı kompanse eder diye düşünüyorum. Ama en sevmediğim şeyi yaşıyorum: kararsızlık

Yorum

Merhaba
            Clube katıldığınız için sizi tebrik ederim.
            Özellikle Aracı almadan evvel sabırlı ve araştırmacı bir ruhla satın alma işlemini yürüttüğünüz için sizi ayrıca kutlarım. Bilinçli kullanıcı olmak çok önemli. Club'un amaçlarında birisi de bu. Başardığımızı düşünüyorum.
            Son zamanlardaki baş döndürücü gelişmeler, eski marka muptelalığı devrini biraz kapatır gibi oldu.
            Yani artık bir çok kuruluş eskiden sadece özel markaların yapabildiğini artık rahatlıkla sunuyor ve başarılı bir şekilde üretiyor. O sebeple gözü kapalı olanı değil de araştırıp özellik ve fiyat performans itibarı ile değer olanı satın alarak kar ve keyif kazancı oluşuyor. Akıllı tükettici stratejisi.
            Bu portal'da, Insignia severler bir çatı altında kalalım diye buluşuyoruz. Katılımınızın bizim ve sizin için yarar getirmesi dileği ile.
            Geleneksel olarak Tanışma bölümünde kendimiz ile ilgili bir konu açıp diğer üyelere kendimiz tanıtıyoruz. O sebeple sizden de aynısını rica ederiz.
            Ayrıca kimlik bilgilerine de yaş, yer, ve isim eklemenizi rica ederiz.

Sayıglarımla Nurettin (Zeytin)
            Insignia Editition Elegance - 18" jant Teknik gri

Yorum

süper fiyat hele ki 61.000 TL
              bu bizim gibi yüksek fiyattan alanları biraz gücendirse de bu fiyata kaçmaz diyebilirim..

F20 116i Sportline Deep Sea Edition

Yorum

Bende siparişi verdim haftaya teslim alicam kısmetse araci 1.6 180 hp cosmo dvd 800 62.000 liraya. ben de düşündüm sene sonunu bekliyimmi diye de eur her an değişebilir pek stabil değil.
                Insignia 1.6 180 hp Cosmo Beyaz DVD 800 idi 

Yorum

Süpper insignialarınız güle güle kulanmanızı dilerim.
                  Tabi arçla güzel yerler gezmeyi de dilerim. Asıl o zaman keyifine tam varılıyor.
                  Resimler bölümündeki seyahatleri örnek alabilirsiniz.
                  Insignia Editition Elegance - 18" jant Teknik gri

Yorum

Yazılım güncellemesi var.Forumda açılmış bi konu var teknik destek bölümüne bakabilirsiniz.Bu sorun turbo kesintisi sorunu olarak geçiyor.Yazılımla tamamen ortadan kalkmasa da çok nadir olacak seviyeye indiriyor.Servisinizle görüşün.
                    .
                    İnsignia 1.6 Turbo edition elegance paket 17" jant teknik gri

Yorum

arkadaşlar bu arada foruma arada yazma şansım olmadı ama 2011 modelleri beklemeye karar verdim. sanıyorum ekim gibi gelecek araclar artık alıcaz bi tane inşallah. bu arada renk tavsiyeniz nedir? açıkçası normalde beyaz almak istiyorum ama nedense beyaz örneğin bir c serisinde durdugu gibi durmuyor sanki insignia'da. bu araca siyah (veya genelleme yapmak gerekirse koyu renkler) daha cok mu yakışıyor?

Yorum

Cosmo olursa karartılmış farlar ve jant boyutundan dolayı beyaz güzel duruyor. bence.

bende siyah boya-bej döşeme hastalığı vardı, hem görünüş olarak beğeniyorum hemde araç siyah olmasına rağmen bej döşemeler sıcak çekmiyor ve insanı yakmıyordu.
                        ama Insignia'da nedense fikrim değişti. Beyaz dış renk-siyah ergonomik spor deri koltuk ve piano lake üçlüsüne bayılıyorum
                        (Olgaç abi sağolsun )

InsigniaTEAM

Yorum

Aracı siyah iç böşemeyi bej alın bence; ama ergonomik spor deri koltuk isterseniz siz bilirsiniz.
                          Seat Ibiza 2014 1.4 Style Beyaz
                          Seat Ibiza 2013 1.2 TSI DSG Style Kırmızı
                          VW Passat 2015 1.6 TDI DSG Comfortline Harvard Mavi Sunroof Led Ön Farlar

Yorum

Benim favorim İçi siyah Dışı beyaz yada içi siyah Dışı siyah veya teknik gri oleyy

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

şimdi aklıma geldi, OPC Line'ın siyah tavan döşemesiyle siyah ergonomik spor deri koltuk çok fena olacaktır urock urock
                              InsigniaTEAM

Yorum

İşleniyor...
                              X