Duyuru

Collapse
No announcement yet.

dıesel 2.0 cdtı sarfıyat

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• dıesel 2.0 cdtı sarfıyat

ılk 650 km gerıde bıraktım depo yarım ustu tek cızgı 140 tl mazot ortalama 220
    klıma acık agresıf surus yok as sanzıman (guya daha cok harcıyor bırde)
    eskı aracım 1.3 cdtı astra ıle nerde ıse aynı
    gozlerım yasardı...
    saka bır yana
    daha ne ıstınebılırkı....

Ynt: dıesel 2.0 cdtı sarfıyat

daha istenecek tek şey bir dolu depo daha
    F30 Sport+

Yorum

aracınızı cosmo2.00 cdtı 160 hp mi?

Yorum

Yani bir depoyla 1300 km den fazla! Hayatta inanmam.Bir yanlış var.

Yorum

yok artık lebron james oyleyse dizele geçişi hızlandiralim
          Insignia 1.6 180 hp Cosmo Beyaz DVD 800 idi 

Yorum

valla bendeki 2.0 cdti 160hp as şnz. ile klima kapalı sakin sürüşle şehiriçi 8lt. nin altına düşmek nasip olmadı.8 olsa bile toplam 870 km ancak olur. araç 130 hp ise bilmiyorum belki durum değişir. birde ben sürekli olarak bagajda 30 kg arka koltukta 15 kg yük taşıyorum (bebek arabası vs.) buradan da kaybediyor olabilirim. şaşırdım doğrusu.
            2010 insignia 2.0 CDTI 160 Hp COSMO AT DVD800 navi

Yorum

Orjinal yazı sahibi: vigabatrin
              valla bendeki 2.0 cdti 160hp as şnz. ile klima kapalı sakin sürüşle şehiriçi 8lt. nin altına düşmek nasip olmadı.8 olsa bile toplam 870 km ancak olur. araç 130 hp ise bilmiyorum belki durum değişir. birde ben sürekli olarak bagajda 30 kg arka koltukta 15 kg yük taşıyorum (bebek arabası vs.) buradan da kaybediyor olabilirim. şaşırdım doğrusu.
              Peki şehirdışı ne ne kadar oluyor tüketim değeriniz?
              İnsignia 1.6 Turbo edition elegance paket 17" jant teknik gri

Yorum

2.0 160 HP otomatik vites aracım ile 1000 km' yi yeni geçtim. İstanbul' da Beyoğlu/Zincirlikuyu arasında akşam sabah gidiyorum. 7 km yol akşamları 1 saat sürüyor. Bu tempoda, 8.5 litrenin altı pek olmuyor.

Bu değerleri yakalayan arkadaş, bence otomobil firmalarının yakıt tüketim testlerini yapan kişiler kadar otomobili sakin ve optimum koşulda sürüyor.
                2011 Model 2.0 Cdti, (160 HP), Cosmo İnsignia

Yorum

Ben yine aynı şeyleri söyleyeceğim.
                  Senelerdir ki yaklaşık 7-8 senedir akaryakıt artıyor, gelirlerimiz akaryakıtın arttığı kadar artmıyor. Gün geçtikçede akaryakıt sarfiyatı gözümüze batıyor.
                  2001 model 2000 cc Vectra aracım, ortalamada 9 litrenin altına düşmezdi. İlk aldığım yıl hiç gözüme batmazdı, şimdi neler konuşuyoruz.

10 yıllık Akaryakıt Fiyatları => http://www.insigniateam.com/forum/in...p?topic=1950.0
                  2010 Opel Insignia 1.6 T Cosmo + Hakim Gri + Flyaudio DVD/Navigasyon/Turn Push

Yorum

haftasonu sapancadan istanbula dönerken aracın sarfiyatını merak edip deneme fırsatım oldu. sabit 90-95 km. ortalama hızla eşim, oğlum ve ben yani yaklaşık 160 kg ağırlık, bagajda 50 kg. ağırlık, yarı dolu depo ile ortalama 6.5 lt/100 km değerlerine ulaştım. gayet tatmin edici bir rakamdı. bu arada aracım 11.500 km de ve daha ilk bakımına girmedi. bu arada aracım 1.6 turbo.
                    yine bayramda ankaraya sabit 120 km hızla 7.0 lt/100 k ortalamayı yakalamıştım.
                    Renault!!!

Yorum

basmayınca araçlarımız yakmıyor, ama basıncada vakum gibi çekiyor benzını

Yorum

Hakkını veriyor ama

Yorum

vermezmi, o yüzden helal olsun insignianın yaktığı....

Yorum

ev ile ofis arası 5 km ve yolun yarısı dur-kalk ile geciyor.ve haftada bir gün uzun yol gidiyorum (70km).Genelde sakin kullanıyorum ve klima her zaman açık. Sonuç: 8.8lt. Nadiren 8.5lt lere düşüypr.
                            2011 Insignia Sports Tourer 2.0 CDTI 160 BG Active Select Cosmo Paket

Yorum

ev iş arası 9.5 km yaklaşık.. ortalama agresif kullanım.. 8.5 lt geçenlerde biraz sıkıştırdım 11 lt kadar çıktı servise götürdüm minumum gaza basarak 100 km yol yaptık otobanda 5.5 lt yakıt yakmış (depodan hesaplandı yol bilgisayarından değil:
                              2015 Honda  CRV  1.6 160 hp Akıllı 4x4 9 ileri zf şanzıman .. vs vs  (görmemişin... :P )

Görelim Mevlam neyler .. Neylerse güzel eyler
                              [center]

Yorum

İşleniyor...
                              X