Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Kontör çetesinin Opel sevdası =)

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Kontör çetesinin Opel sevdası =)

Türkiye genelinde 48 ilde kontör dolandırıcılarına yönelik operasyonda gözaltına alınan 122 kişiden adliyeye sevk edilen 22'si tutuklanırken, çete liderlerinin dolandırıcılık parasıyla lüks otomobil koleksiyonu oluşturduğu ortaya çıktı. Kendilerini hâkim, savcı ve emniyet müdürü olarak tanıtarak telefonla aradıkları kişilere Ergenekon soruşturması kapsamında adının geçtiğini söyleyip dolandıran çeteye 48 ilde operasyon düzenlenmişti. Kontör karşılığı isimleri soruşturma dosyasından çıkaracaklarını söyleyip yüzlerce vatandaşı dolandıran çete üyelerinden ilk etapta adliyeye sevk edilen 22'si tutuklandı. Hâkim, savcı, asker, öğretim üyesi, işadamı, doktor ve mühendisleri de ikna kabiliyetleriyle telefonda kandırarak dolandıran zanlıların, geçen aylarda üst düzey bir komutanı da aynı şekilde dolandırdığı ortaya çıktı. Çete liderlerinin 2 cip, aralarında Mercedes'in de bulunduğu 6 lüks otomobille koleksiyon kurdukları belirlendi. Gözaltına alınan 100 kişinin sorgusu sürüyor.

6 otomobilden ikisi Vectra, ikisi Insignia
    gazetede daha büyük boy fotoğraf vardı ama internette bu kadarını bulabildim.
    işin komik yanı insanlarımız bu oyuna nasıl kanıyor anlamıyorum, kontör karşılığında isimleri silinecekmiş
    InsigniaTEAM

Ynt: Kontör çetesinin Opel sevdası =)

geçenlerde benim eşimi de aradılar eşim heyecanla telefonu bana verdi telsiz sesi falan yapıyorlar bana da albayın eşine bu telefondan ahlaksız mesajlar çekilmiş zart zurt dediler ben de tabi tabi canım hiç bekleme savcılığa intikal ettir olayı sen ne biçim karakol komutanısın, hatta sen değil ben suç duyurusunda bulunayım senin hakkında dedim tabi adam yemediğimi anlayınca bir başladı küfre of of off ne küfürler daha fazla uzatmadan kapattım telefonu

pederi de aramışlar babam yaklaşık 20 dakika oyalamış adamları kontörlerini yiyeyim hesabı hatta kontör şifresi falan da okumuş tabi hep yanlış okumuş çıldırtmış adamları muhtar zekası ve cezası dikkat etmek lazım

Yorum

Ynt: Kontör çetesinin Opel sevdası =)

Orjinal yazı sahibi: jakoben
      hatta kontör şifresi falan da okumuş tabi hep yanlış okumuş çıldırtmış adamları muhtar zekası ve cezası dikkat etmek lazım
      mantıklı ihihi hiç aklımdan geçmezdi valla helal olsun
      InsigniaTEAM

Yorum

İşleniyor...
      X