Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Garanti konusunda servis etkinliği

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Garanti konusunda servis etkinliği

Arkadaşlar, bu konu hemen bütün arkadaşları ilgilendirdiği için paylaşmak istedim.
    Ben genel olarak kısa mesafe kullanıcısıyım, evden işe gidiş dönüş 14 km. Üstelik genel olarak atmosferi kirli, toz-toprak içinde bir ülkede yaşıyoruz, malumunuz.Bunları göz önüne alarak geçtiğimiz hafta 7.500 km yol yapmış olan arabamın yağını değiştirmek ve bor katkısı koymak için Opel Ekcan'a uğradım. Araba serviste işlem görmeye başladı, ben de servis müdürü Tamer Bey'in odasına misafir oldum. Çay sohbeti yaparken biraz takılayım diye "70 bin liraya araba satıyorsunuz,stop lambalarına su giriyor,bu nasıl iş " şeklinde serzenişte bulundum. Aslında gerçekten de her iki stop lambası içinde keyfe keder hafif su buharı vardı. Tamer Bey "Eğer şaka yapmıyorsanız bakalım, garanti kapsamında değiştiririz" dedi.Bunun üzerine kalkıp arabanın yanına gittik, Tamer Bey bu durumun normal olmadığını, stoplar içinde zamanla kararmaya sebep olduğunu söyledi,iki stop lambasının da fotoğraflarını çekti. Sol sis farı nikelajında "taş çarpması" yüzünden oluştuğunu düşündüğüm bir deformasyon vardı, onu da gösterdim. Deformasyonun taş çarpması ile ilgili olmadığını, üretimden kaynaklı olduğunu söyleyerek onun da fotoğrafını çekti. Bugün aradılar,parçalar gelmiş, Cuma sabahına servis randevusu yazdılar, parçaların hepsini değiştirip DVD800 güncellemesi yapacaklarmış. İnanın şok oldum, hem bu kadar çabuk, hem de mala sahip çıkma politikası, başka bir markada daha var mı, bilmiyorum.
    Opel Ekcan'a ve Tamer Bey'e huzurunuzda teşekkür ediyorum. İşte satış sonrası hizmet böyle yapılır haha

Ynt: Garanti konusunda servis etkinliği

dayımın başına gelenleri hatırlattı bana.
    2006'da Avensis aldı, bi süre sonra farlardan biri buhar yaptı, servise söyledi, 2 far 2 sis hepsini değiştirdiler ihihi
    çünkü servis dayıma karşı mahcuptu.

arabayı aldıklarında showroomda 2 tane gri renk 1.6 Avensis varmış,
    satış elemanı dayıma aracın birinin şase nosunu yazmış, teslim ederken diğerini vermiş.
    bir süre sonra bunu farketmişler, geri çağırdılar.
    dayımın aracını verdikleri adam şehir dışına çıkmış, köye gitmiş, araba çamur içindeymiş, 1500 km yol yapmış
    3000 TL iade yaptılar, birde bu mahcupluklarından dolayı servise gittiğinde çok iyi davranıyorlardı
    yol bilgisayarı bozuldu direk değiştirdiler,
    ön konsoldaki bardaklıktan radyonun üstüne kola dökülmüş, yine garantiden değişti

Opel'den böyle şeyler görmek çok zor ihihi
    InsigniaTEAM

Yorum

siz opel servisine gittiğinize emin misiniz? )
      F30 Sport+

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Gökhan_55
        siz opel servisine gittiğinize emin misiniz? )
        haha haha
        InsigniaTEAM

Yorum

BOR vakası yine koymayın arkadaslar koymayın ,redbull koyun daha iyi valalih

Yorum

@mertk , bir doz bor 75.000 km gidiyor.Ama, sana inat ben 25.000 km'de bir koyacağım haha

Yorum

Japon markalarının servis hizmetleri kesinlikle çok iyi. Nissan aracıma 4 yıl bindim en çok servis konusunda memnundum. Kesinlikle çok prensipliler.
              Anlattığınız olay lokal olarak normal olabilir ama genel olarak opel servislerine bakınca aynı hassasiyeti görmek malesef mümkün değil. Ayrıca servisle olan muhabbet de çok önemli tabi. Biraz tanışıklık varsa sonuna kadar her türlü hizmeti sunuyorlar.
              Saygılar...
              Mondeo 2.0 Ecoboost 240 Bg Selective

Yorum

Bu arada Bor muhabbetine ne diyorsunuz. Eski aracımda vardı az da olsa faydası oluyodu ama buna koydurmadım. Koyduran arkadaşlar memnunlar mı acaba. Yada herhangi bir fark var mı?
                Mondeo 2.0 Ecoboost 240 Bg Selective

Yorum

bende japon servislerine alıstığım icin opele gelince kendime gelemedim bütün servisle akrabayım

Yorum

Orjinal yazı sahibi: drdilmen
                    Bu arada Bor muhabbetine ne diyorsunuz. Eski aracımda vardı az da olsa faydası oluyodu ama buna koydurmadım. Koyduran arkadaşlar memnunlar mı acaba. Yada herhangi bir fark var mı?
                    sanayide olsun ,sürekli uzun yol yapan tır ların teknisyenin görüsünü dinledim hic bir ise yaramadığını soledi hatta onno ustayı dinlerseniz 50tl lik bisiden nekadar köfte beklersiniz ,tamamen tırt psikolojik ekonomi vs vs vs , nette arastırma yapabilirsiniz

Yorum

Önce nihayi servis haberini vereyimrabamı aldım, iki stop ve sis farı nikelajı değiştirildi.DVD 800 navigasyon güncel proğram aktarıldı.Telefon portalındaki sekreter kızcağıza (maalesef) Türkçe öğretemediler Bu konunun peşini bırakacak değilim Opel merkeze mesaj attım,yakında bir çözüm bulacaklardır.
                      Gelelim şu bor işine,benim Onno Usta'ya filan aklım ermez.Bilimsel veri ne diyorsa odur Pekiyi,bilimsel veri ne diyormuş?
                      Şöyle diyor:Borik asit oksitlendiğinde 'boroksit' olur, borksit elmasa yakın sertliktedir ve metal yüzeylere (ayrılmamacasına) bağlanır, bu sayede motor blok gövdesinde ve sair hareketli parçalara dolgu yapar,aşınmamış olağan zemin üzerinde ise çok sert bir film tabakası oluşturarak sürtünmeyi 10/1 mertebesine çeker. Bu buluşu için Türk bilim adamına nobel ödülü verildi.Bilim nobelleri "Orhan Pamuk" un aldığı tırışka, Avrupalı pompalaması, göreceli yapıtlar için değil, kimya bilen herkesin sağlamasını yapabildiği bilimsel gerçeklere verilir
                      Eşimde 2007 model Corsa/sport var, otuzbin km yapmışken koyduk,motorun çalışması değişti,sesi,fısı kalmadı.Ayrıca,hepsi palavra olsa ne olur, dibi,doruğu 50 tl'lik bir olay. Tabii herkes kendi bilir,bu işten benim bir çıkarım yok,keşke olsaydı,epey para kazanırdım ihihi

Yorum

Arkadaşlar bir satış firmasının bir insignia dan elde ettiği kar ne kadardır sizce merak ettim bilgisi olan var mı?
                        İnsignia 1.6 Turbo edition elegance paket 17" jant teknik gri

Yorum

Çok mu saçma bi soru oldu yoksa bilen mi yok.Konu olarak alakasız oldu ama bunun içinde başlık açmak istemedim.Olumlu ya da olumsuz bir cevap rica ediyorum.
                          İnsignia 1.6 Turbo edition elegance paket 17" jant teknik gri

Yorum

fiyatın yarısı ötv kdv gibi vergiler olduğuna göre fiyatın %15 i geçmez kanaatindeyim
                            [center][center]      

2010 Mercedes C 180K AMG blackline

Yorum

bana söylenen.. 500 tl -1 500 tl arası ...servisten çok kazanıyorlarmışş. senelik primlerden çok kazanıyorlar. en azından fordda böyleydi. kuzenim söyledi. Satıştan sorumlu. genel md yardımcısı
                              2015 Honda  CRV  1.6 160 hp Akıllı 4x4 9 ileri zf şanzıman .. vs vs  (görmemişin... :P )

Görelim Mevlam neyler .. Neylerse güzel eyler
                              [center]

Yorum

İşleniyor...
                              X