Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Dün gece eşim Ölümden döndü

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Dün gece eşim Ölümden döndü

Gece saat 10:30 civarıydı, Eskişehir yolu Yaşamkent kavşağında eve gitmek için kırmızı ışıkta durduk. Farklı yerlerden gelip buluştuğumuz için eşim şirket arabasında ben ise kendi arabamdaydım.

Bize yeşil ışık yandı. Eskişehir tarafından gelenlere de doğal olarak kırmızı. O yönden gelen iki araba zaten daha bize yeşil yanmadan durmuşlardı. Bize yeşil yandığında hareketlendik ve tam o sırada bayaa geriden bir inşaat kamyonetinin hızla geldiğii gördüm, adam önde duran arabaları görünce kendini en sağa alıp daha da gaza bastı ben gördüm ama eşim önünde duran iki araba nedeniyle göremedi ve yola çıktı. Kamyonet sağ ön kapıdan yaklaşık 70-80km lik bir hızla eşimin arabasına çaprtı, 100m kadar önünde sürükledikten sonra bizim dönüş kavşağının ortasında bırkatı ve kendisi de ancak 500m sonra durabildi.

Gözlerim önünde oldu tüm bunlar, hemen arabadan indim ve eşimi arabadan çıkardım, verilmiş sadakamız varmış ve Allah razı olsun ki hiçbir şeyi yoktu. O anda kendimi kaybettim ve kamyonetin sürücüsüne doğru koşmaya başladım, o anda ben farkında değilim "Onu geberticem" diyerek koşuyormuşum. Kaç kişi beni tuttu hatırlamıyorum. O arada bağırırken adam da kamyonetten çıktı, aramızda geçen konuşma şu

Ben:" .... Kırmızı da niye geçiyorsun, ....
    Adam: "Sellektör yaparak geldim görmedin mi"

Anladım ki Güzelim ülkemizde kırmızı ışıkta sellektör yaparak geçilebiliyormuş.

Eşim biraz daha hızlı çıkmış olsa kamyonet aracın en zayıf yeri olan kapı ve orta direkt bölgesinden çarpacak ve belki de ölümle veya ağır yaralanmayla neden olabilirdi.

Polis geldi, ve sonradan öğrendiğim kadarıyla karşı taraf eşimi kırmızı da geçmekle suçlamış

Neyse polis tuttuğu raporu bize göstermedi bile, ve bugün veya yarın gidip bölge trafikten alacağım.

Bilgili arkadaşlara sorum

1- Bu adama adli bir yaptırım uygulanabilir mi?
    2- Olay için şahidim var. Bu durumda polis hata raporunu 4/8 verirse itiraz etme hakkım olabilir mi?

Ynt: Dün gece eşim Ölümden döndü

abi geçmiş olsun, başlığı okuyunca kazayı atlattı gibi düşündüm ama kaza olmuş malesef
    verilmiş sadakanız varmış. 70-80 bile yeterince hızlı.
    umarım hak yerini bulur, geçmiş olsun tekrar.
    bu arada araç neydi?
    InsigniaTEAM

Yorum

çok geçmiş olsun.
      1.6 T 2010 Olimpik Beyaz Edition-Elegance

Yorum

çok geçmiş olsun.
        1- Cezai olarak herhangi bir yaralanma ve ölüm olmadığı için ( çok şükür) bir yargılama olmayacaktır.
        eşiniz kazadan sonra rapor alırsa yara bere olduğuna ilişkin dava açılırdı.
        Hukuki olarak ilerleyen zamanda kasko parasını rücu etmek için kamyonet şoförüne icra takibi yapacaktır.
        2- kaza raporu 4/8 gibi kusur oranıyla düzenlenirse 15 gün içinde olay yerinin bağlı olduğu adliyenin sulh ceza mahkemesine başvurabilirsiniz rapora itiraz niteliğinde.
        bu arada şahit tek başına ispat edici kanıt değildir. bu tür olaylarda asıl olan rapordur.
        Renault!!!

Yorum

Çok Geçmiş olsun

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

çok egçmiş olsun abi benc bi kurban kesin derim ben.. malesef ülkemzdeki dangalak sayısı çokfzla
            F30 Sport+

Yorum

Çok sağolun,

Araba Linea idi bu arada, sağlam değil diye düşünüyordum ama gerçekten o hızla bir çarpışmaya göre iyi dayandı. Kabinde bişi yok, ön tampon-kaput-jantlar ve motor kısmı bitik ama

Yorum

Çok geçmiş olsun.Yaşamkent kavşağı ve başkent üniversitesinin olduğu kavşaktan çıkarken bende tedirgin oluyorum.Hızla kaptırıp gelen biri(özellikle kamyon,tır) duramayacak diye 10 kere bakıyorum çıkarken.Keşke etraftakiler sizi tutacağına hep beraber o soföre yönelselermiş.Allaha emanet yaşıyoruz bu ülkede.

1.6 Turbo COSMO Beyaz/Bej-Kibo

Yorum

Öncelikle değerli forumdaşımıza büyük geçmiş olsun,böylesine bir kazayı bedeni zarar görmeden atlattığı için kendisini şanslı saymak gerekir. Kamyonet sürücüsü 8/8 kusurlu, bu gerçeği "kaza zaptı" ile değiştirmek için, vicdan ve izandan mahrum olmak yetmez,akıldan da noksan olmak gerek. Karayolları Trafik Kanunu'na göre "trafik emniyetini tehlikeye atacak şekilde araç kullanmak" suçtur ve idari para cezası gerektirir.Benim bildiğim kadarıylayalnızca maddi hasarla sonuçlanan trafik kazalarında -birkaç istisnai durum haricinde- polis kazaya müdahale etmiyor. Bedeni yaralanma yoksa,sürücülerin geçerli ehliyetleri varsa, araçlarda zorunlu mali mesuliyet sigortası bulunuyorsa, sürücülerde alkollü ya da başka bir keyif verici madde kullanıldığı kuşkusunu yaratan bir hal yoksa, kazaya karışan araç sürücüleri kendi aralarında tutanak hazırlıyorlar.Tekrar geçmiş olsun.

Yorum

Geçmiş olsun. İyi ki kazayı cana gelmeyecek şekilde atlatmışsınız.
                    Kanım dondu okurken. Bu tür olaylar ülkede sık sık oluyor. Çok trajik.
                    Sebebi de sarı ışıkta geçilmesine izin verilmesi olabilir.Bazıları yeşlili yakalayacak diye tam gaza basıyor. Sarı olunca da yetişeceğini düşünüp daha da yukleniyor. Halbuki sarıyı görünce durmaya hazırlanmak gerekiyor. Ben en azından öyle yapıyorum. Onun dışında kırmızı ışık gördükleri halde gaza basıp son anda frene basıyorlar. Bu da çok saçma bir davranış. Hem yakıt tüketimi, hem arabanın yıpranmasını hem de stres düzeyini arttırıyor. Ben kırmızı ışığı görünce 40 - 50 m önceden gazı kesiyorum. Aheste aheste arabanın kendi ivmesi ile yaklaşıyorum Hem tasarruf ve huzur. Yolcular da kaliteli bir sürüşten nasibini alıyor. Yavaşça araç durduğu için güzelim muhabbet hiç kesilmiyor. Dikkatli sürüşler herkese kazasız belasız günler dilerim
                    Insignia Editition Elegance - 18" jant Teknik gri

Yorum

KESİNLİKLE OLABİLİR KARŞI TARAF KENDİNE GÖRE OLAYI ANLATICAK DİYE GERÇEKTEN SAPTIRILMA DURUMU OLAMAZ LÜTFEN ŞAHİDİNİZ İLE BİRLİKTE KARAKOLA GİDİP DURUMU ANLATIN. O KAMYONU KULLANAN DAĞ AYISINI DA SAVCILIĞA VERİN
                      [center][center]      

2010 Mercedes C 180K AMG blackline

Yorum

Arkadaşlar size katılıyorum ama savcılığa vermenin falan hiç bir anlamı yok. zaten yaralamalı ya da ölümlü kaza olsa re' sen dava açıyor savcı. sizin şikayetiniz işe yaramaz malesef.
                        idari para cezası da devlet kurumlarınca verilir. polis vs. gibi. trafik cezası da idari para cezasıdır.
                        adli ceza verilmez bu gibi durumlarda. kaza raporuda rücu açısından önem taşıyabilir. başka bir önemi yok açıkcası.
                        Renault!!!

Yorum

cok gecmis olsun. Trafikte deyim yerindeyse kefen cepte dolasiyoruz. Ayrica cogu ulkelerde sari isik uygulamasi kaldirildi. artik sadece kirmizi ve yesil isik kullaniliyor. ulkemizde bu yonde bir gelisme yok mu.

Yorum

Çok geçmiş olsun. Bende okurken ürperdim. Benzer bir kaza benimde gözlerim önünde gerçekleşmişti o anı hatırladım. Ben dikkatli olmasam ford transitin biri soldan bana girecekti. Ben sol tarafa baktığımda adamın duramayacağını farkedip çıkmadım yeşilde. Ama sağımdaki yeşil renkli kartal atladı. 2 metre önümde öyle bir çarpışma olduki...

Çok dikkatli olmak lazım. Kendiniz haricinde diğerlerinide kontrol etmek zorunda kalıyor insan.
                            Beyaz Insignia 1.6T Cosmo

Yorum

Sarı ışık da geçse gene bir yere kadar, karşı tarafa kırmızı yandı ki daha sarı yanarken 2 araba durmuştu. Biz bekledik bize sarı sonra yeşil yandı ki karşı tarafa kırmızı yanıp bize yeşil yanması arasında 4sn lik bir zaman farkı da var. Adam buna rağmen gittikçe gaza basarak geldi, önünde duran araçlara çarpmamak için en sağa geçti, ve hiç frene basmadan direkt eşimin arabasına çarptı

Yorum

İşleniyor...
                              X