Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Groupama Sigortaya dikkat

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Groupama Sigortaya dikkat

Arkadaşlar,
    Başımdan geçen bir olayı sizlere aktarmak ve dikkatinizi çekmek istiyorum.

Cumartesi günü teslim aldığım Opel-Insignia aracım için uzun yıllardan bu yana sigorta işlerimi yapan ve İzmir'de bulunan bir sigorta şirketinden yaklaşık 10-12 gün önce kasko sigortası teklifi istedim. Verilen fiyat için onayımı aracımı alacağım tarihten bir gün önce kendilerine bildireceğimi söyledim.

Geçen perşembe günü ( 15.04.2010 ) telefon edip cumartesi günü aracımı teslim alacağımı ve kasko poliçesinin hazırlanmasını söyledim. Akabinde kredi kartı hesabımı kontrol ettiğimde kasko tutarı olan 1.940,55 TL nin 16.04.2010 tarihinde çekilmiş olduğunu gördüm.

Aynı gün sigorta şirketi beni arayarak işlemin tamamlandığını ancak poliçenin Groupama Genel Müdürlüğünden hazırlandığını, fakat kasko başlangıcı olarak ilk teklif aldığımı tarihin geçerli olduğunu söylediler. Bunun üzerine ben teslim almadığım hatta plakası bile belli olmayan bir aracın kasko sigortasının 10 gün önceden başlamasının anlamsız olduğunu söyleyerek poliçenin düzeltilmesini ve 16.04.2010 tarihinden başlamasını rica ettim. Buraya kadar her şey normal..

Ancak aynı gün akşam üzeri sigorta şirketinden beni tekrar aradılar, poliçeyi iptal ederek yeni bir poliçenin yapılmasına karar verdiklerini fakat kredi kartımın ödeme için onay vermediğini ve limitin yetersiz olduğunu söylediler. Bende nasıl olur bu bedel zaten sabah saat 10:34 de çekilmişti dedim. Bunun üzerine hayatımda duyabildiğim en komik ve mantıksız lafı duydum; Devamı ektedir....

2010 Cosmo, 1.6 180Hp, Karbon Siyah, Bej döşeme.

Ynt: Groupama Sigortaya dikkat

Çok geçmiş olsun, epey uğraşacak gibisin. bu arada kasko bedelin neden bu kadar yüksek oldu ? ben aracıma kaskoyu %50 hasarsızlık indirimi ile herşey dahil (en geniş seri) 620 TL ye yaptırdım. daha önceden hasarsızlık indiriminiz yokmuydu?

Yorum

Geçmiş olsun

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

Çok geçmiş olsun, maalesef memleketimin bankaları ve sigorta şirketleri insana kolayca cinnet geçirtebilecek uygulamalar yapıyorlar angry

Yorum

Groupama eskiden Ziraat Bankasıyla birlikte çalışıyordu. Ancak Ziraat Bankası ortaklıktan ayrıldı. Şu an Groupama tek başına. Mesela "Bireysel Emeklilik"te ilk sıralardayken, Ziraat Bankasının ayrılmasıyla konumu son sıralara geriledi.
          [center]
          2009 Insıgnıa 1.6 T Cosmo + Flexride + Sunroof + DVD800 + Ergonomik Spor Deri Koltuk [center]

Yorum

Selam,
            Groupama üç yıl anahtarlı-anahtarsız çalınmada sıfır garantisi vereceği için kasko bedeli bu kadar yüksek oldu.
            Fakat Ergoisviçre'den 1.440 TL olarak yeni kasko yaptırdım.
            Diğer aracımı satmadığım ve halen kullandığımız içinde kasko devri olmadı. Bu yüzden de indirim alamadım.

Groupama yetkililileri ile son günlerde nerede ise akraba olduk. Onlar ısrarla iade işleminin yapıldığını söylüyorlar ama ben ise halen kart hesabımda böyle bir iade göremiyorum ve borçlu görünüyorum.

Son olarak bana iade makbuzunu gönderdiler. Bende buna karşılık bu iadenin söylenildiği gibi taksit taksit mi yoksa defaten bir kalemde mi olacağını sordum. Ama ne yazık ki buna halen net bir yanıt vermediler. Çünkü gönderilen iade makbuzunda taksitli iade edilecek gibi taksit sayısı yazılmış.

Kısacası uğraştıracaklar.

Yorum

Nihayet hesap kesim tarihi ile birlikte geri ödemeyi tek seferde yapabildiler.
              Ama banka ve sigorta arasında da mekik dokudum tabii.

Yorum

İşleniyor...
              X