Duyuru

Collapse
No announcement yet.

YRNİ ARAÇ

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

Ynt: YRNİ ARAÇ

turboyu açtırmadan kullanmak nasıl oluyor ?
    1.6 T Cosmo Siyah

Yorum

Orjinal yazı sahibi: emin84
      turbo 2000-2500 devirde güç sağlamaya başlıyor, bu devirler altında kullanmak turboyu devre dışı bırakır, ki pek faydalı birşey değil diye biliyorum. 2500 devir geçmeyen araçtan hayır beklemem ben
      InsigniaTEAM

Yorum

2500dd gecmezsen yakmaz araba kısacası bu 100 le giderken 5 e at 2400 de dursun ekonomi yap hemde ben genelde öle kullanıyorum

Yorum

ben 2200 deviri yakalayıp gidiyorum 6da cruise controlde. o da yaklaşık 100e denk geliyor hız olarak. maksimum tork 2200de başlıyor 5500e kadar devam ediyor. o yüzden yokuş çıkarken bile çekmeme gibi bir sorunu olmuyor. 5. viteste çıksam aynı yokuşu belki daha az yakarak çıkacak ama konfor benim için yakıttan daha önemli uzun yolda o yüzden hızımı kesecek bir araç olmadığı sürece yolda, takarım 6ya açarım cruise controlümü bakarım keyfime
          siz nasıl bir strateji izliyorsunuz uzun yolda? aslında vitesi küçültüp reset tuşuna basınca eski hızına geri dönüyor. çok zor bişey değil ama debriyaja bas vitesi değiştir falan uzun iş :P

Yorum

Orjinal yazı sahibi: emin84
            Öyle birşey yok Bizim araçlardaki turbo aktif turbo her devirde aktif bu yüzden turboyu açtırmma gibi bir lüksümüz yok her zaman turbo aktif

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

bi tus yaptık biz basınca 300 off yapınc 90hp oluyor

Yorum

iyi devre dışı bırakır demiyorum 2000 d/d altında turbonun araca faydası yok sonuçta.
                InsigniaTEAM

Yorum

İşleniyor...
                X