Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Insignia 1.6T yakıt tüketim değerlerim

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Insignia 1.6T yakıt tüketim değerlerim

Herkese merhaba,
    Bayram dolayısıyla yaptığım seyahatimde sayaçları sıfırladım ve diğer aynı motor kullanıcılarıyla birlikte kıyaslama yapabilmek için bu konuyu açmak istedim.
    Seyahatim şu şekilde gerçekleşti ve aracı benzinde kullandım ( son zamlardan sonra LPG ile arasındaki farkı anlayabilmek için ).
    Kars Merkez - Sinop Martı Camp alanı 904 km güzergah Karadeniz sahil yolu
    Sinop Martı Camp alanı - Gerze ilçesi 100 km ( 3 gidiş - 2 dönüş )
    Sinop şehir içi Trafik ( Bayram da inanın öldürücü seviyede bir trafik olur bilen bilir ) 100 km
    Sinop - Kastamonu gidiş dönüş 390 km
    Gerze - Kars 867 km

Toplam yapılan yol 2361 - 2400 km arası
    Ortalama Yakıt tüketimi 7.0 lt ( Şehir içi dışı karma )
    Ortalama hız 66.6 km civarı ( Sinop şehir içinde kilit trafik ve Hopa - Ardahan arasındaki Tırmanış dahil )
    NOT: Kars - Sinop ilk gidişte Ortalama Tüketim 6.4 lt idi ancak şehir içi de işin içine girince değer 7.0 lt oldu.

Bu yakıt tüketim değerlerinden daha azını yakalayan var mıdır ?

Kocaeli- Körfez ==>> Balıkesir- Akçay 380km 100 km si şehir içi dışı karışık. Araç full otoyolda 132km sabit hızla klimalı 8.6 yaktı.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ALPRN View Post
      Kocaeli- Körfez ==>> Balıkesir- Akçay 380km 100 km si şehir içi dışı karışık. Araç full otoyolda 132km sabit hızla klimalı 8.6 yaktı.
      Ben de 110 km'lere sabitlemeye çalıştım ancak malum bayram trafiği çok başarılı olamadım. Ama giderken dönem dönem klima açık özellikle 6.4 lt yaktı. Sinop şehir içerisinde 7.0 lt'ye sahiplendi. Sahil yolunda zaten istesekte 132'lere sabitleyemiyoruz Bundan önce de aldığımdan beri 30.000 km yol yaptım ortalama 7.3 lt idi.

Yorum

İşleniyor...
      X