Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Akü şarj cihazı

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Akü şarj cihazı

Merhaba arkadaşlar.geçen gün aracımı çalıştırmak istediğimde araç çalışmadı 2.5 aya yakın süredir yatıyordu olduğu yerde haftada 1 çalıştırıyordum ama yetmedi sanırım başka bir araçtan takviye yaparak çalıştırdım.piyasada akü şarj cihazları var en azından böyle durumda takviye için almayı düşünüyorum kullananlar varsa marka olarak öneriniz var mı?
    [center]
    1.6cdti sport 
    GREY HURRICANE [center]

Ben bu akü ve şarj işini biraz taktığım için 3 farklı yöntem kullanıyorum.
    Ayrı bir akü satın alıp saklarsınız. Böyle durumlarda takviye kablosunu kullanarak aracı çalıştırıp akünün durumuna göre karar verirsiniz.
    Shell in haricî power bank tarzı bir ürünü var arabamda saklarım. Artı ve eksi kablolarını aküye bağlayıp çalıştırmayı deniyorsunuz. Bu cihazı da 2-3 ayda bir şarj etmek gerekiyor evde. Akü tam dibi görmemişse 3 kez aracı çalıştırıyor.
    Son olarak eheim marka şarj cihazım var evde. Elektrik prizine takarak her türlü aküyü şarj ediyor. Evdeki aküyü bu cihazla birkaç ayda bir şarj ediyorum. Bunun için araçtan aküyü söküp eve götürmeniz veya aracın olduğu yerde yapacaksanız elektrik bağlantısı olması gerekiyor. En sağlıklısı bu eheim tarzı cihazlar.
    @Murat
    2014 1.6t 170hp 260nm + pedal commander

Yorum

Aracımın olduğu yerde elektrik bağlantısı yok bu yüzden sadece takviye edecek kadar bağlantı yeterli olur.
      [center]
      1.6cdti sport 
      GREY HURRICANE [center]

Yorum

Powerbank tarzı ürünler işinizi görebilir. Aküyü söküp evde şarj edebilirsiniz. Ben de evden çalıştığım için aracım yatıyor ama haftada bir/10 günde bir kez mutlaka kullanıyorum, hiç işim olmasa markete/kasaba sırf araç yürüsün diye araçla gidiyorum. Durduğu yerde çalıştırmak uzun vadede aküyü şarj etmeye yetmez diye düşünüyorum.

Yorum

Akü şarj + kompresör + fener + v.s. gibi bir çok ihtiyacı tek cihazla giderebilen ürünler mevcut. Son zamanlarda markalarda artış gördüm, sanırım Çinli üreticiler pazarı keşfettiler

Insignia Cosmo 1.6 SIDI MT Su Mavisi + Sprint Booster + LED Aydınlatma + OPC Pedal Seti ve Sinyal Çerçevesi + Çift Çıkış Egzoz + Spoiler + BMC Kutu İçi Hava Filtresi + ATE PowerDisc

Yorum

Orjinal yazı sahibi: HaniBanaDemiş View Post
            Akü şarj + kompresör + fener + v.s. gibi bir çok ihtiyacı tek cihazla giderebilen ürünler mevcut. Son zamanlarda markalarda artış gördüm, sanırım Çinli üreticiler pazarı keşfettiler
            Biraz da yatan araç sayısındaki artışla talep artışı oldu sanırım. Bu ürünlerde Çin firmaları senelerdir var.

Yorum

Aracı durduğu yerde çalıştırıyordum ama yetmedi dediğiniz gibi hareket etmesi gerekiyormuş 1 senelik akü daha.powerbank tarzı cihazlar var onlardan almayı düşünüyorum ama marka olarak hangisi iyidir bilemedim araştırma içindeyim.
              [center]
              1.6cdti sport 
              GREY HURRICANE [center]

Yorum

İşleniyor...
              X